KEOP 2011 - Pályázati lehetőségek

2011-07-17 22:27:03 | Módosítva: 2011-07-20 18:45:13

2011 március 1-től lehet pályázni a Környezet és Energia Operatív Program egyes támogatásaira. Az alábbiakban összefoglaltuk, hogy milyen területeken és milyen feltételekkel vehetünk igényben segítséget épületek energetikai korszerűsítéséhez.

Magyarországon az energiafelhasználás mintegy 40%-a az épületekben történik. Ha ezeket jól szigeteljük, és megújuló energiaforrásokat használunk, csökkenthetjük a fosszilis energiahordozóktól való függésünket, és nem mellesleg a havi kiadásainkat is. Ehhez nyújt segítséget az Új Széchenyi Terv pályázata az alábbi lehetőségekkel:

  • energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek;
  • az épületek hőtechnikai adottságainak javítása (szigetelés, nyílászár-ócsere);
  • intézmények fűtési, hűtési és használati meleg víz rendszereinek korszerűsítése;
  • a vállalkozások nem termelési célú fűtési, hűtési és használati meleg víz rendszereinek korszerűsítése;
  • világítási rendszerek korszerűsítése;
  • megújuló energiafelhasználással kombinált épületenergetikai fejlesztésekhez vonatkozó tevékenységek.

A pályázati felhívás kiemelt célkitűzése – összhangban a hazai és EU stratégiával – ösztönözni a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek elterjedését, kiemelt hangsúlyt fektetve az energiahatékonyságra és az energiatakarékosságra.
A korábbi évek pályázataihoz képest az adminisztratív terhek csökkentése érdekében bevezették az elektronikus (CD-n történő) pályázat benyújtást. Az elbírálás 60-90 napot vehet igénybe, a beruházást pedig többnyire a pályázat befogadását követően el lehet kezdeni, míg a projekt előkészítési tevékenységek a pályázat benyújtása előtt is megkezdhetők. A 13 féle pályázati konstrukció közül a kis- és középvállalkozások, valamint a költségvetési- és nonprofit szervek által is igénybe vehető, energetikai célú fejlesztéseket támogató lehetőségeket mutatjuk be röviden.

4.2.0. – Helyi hő- és hűtési energiaigény kielégítése megújuló energiaforrásokból

A kiírás keretében a megújuló energiaforrások alkalmazásának növelését, fejlesztését célzó tevékenységek támogathatóak. Az elnyerhető támogatás maximális mértéke vállalkozások számára 60%. Támogatásban részesülhetnek a mikro-, kis- és középvállalkozások mellett önkormányzatok, civil szervezetek, egyéni vállalkozók is. A támogatás összege 1 milliótól 1000 millió Ft-ig terjed. A pályázat a keret kimerüléséig folyamatosan benyújtható. A pályázatok benyújtása 2011. március 1-től lehetséges.

4.4.0. – Megújuló energia alapú villamosenergia-, kapcsolt hő és villamosenergia-, valamint biometán termelés

A konstrukció révén villamos energia előállítása (napenergia és biomassza segítségével), víz-, geotermális és szélenergia hasznosítása, biogáz termelése és felhasználása, valamint megújuló energiaforrások kombinálása támogatható. Az elnyerhető támogatás maximális mértéke vállalkozások esetében 60%. Támogatásban részesülhetnek a vállalkozások mellett költségvetési szervek és nonprofit szervezetek is. A támogatás összege 1 milliótól 1000 millió Ft-ig terjed. A pályázatok benyújtása 2011. március 1-től lehetséges.

4.9.0 – Épületenergetikai fejlesztések megújuló energiaforrás hasznosítással kombinálva

Ezen támogatási forma az energiahatékonyság javítására, a megújuló energiaforrások alkalmazásának fokozására kínál forrást vállalkozások, költségvetési szervek és nonprofit szervezetek számára. A vállalkozások részére az elszámolható költségek legfeljebb 30-50%-ára nyújtható támogatás, 1-500 millió Ft értékben. Más pályázók esetében a támogatás maximális intenzitása és összege magasabb lehet. A pályázatok benyújtása 2011. február 10-től lehetséges.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: energia, pályázat

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Jelentős hitel lakásfelújításra

Uniós forrásból 115 milliárd forint kamatmentes hitelt biztosít az MFB magánszemélyeknek, társasházaknak és lakásszövetkezeteknek. Több tízezer lakás vagy lakóház újulhat meg az...


Szélkerék és hőszivattyús rendszerek talajcsavarokon

A talajcsavar kimondottan jó megoldás szélkerék felállításához, és egyre gyakrabban használják otthonaikban a hőszivattyú rendszerek kültéri egységének tartószerkezeteként is. Használatával időt...