A tartós burkolat titka

2012-08-08 21:46:24 | Módosítva: 2012-08-08 21:46:24

Még el se kezdte a felújítást, de már alig várja a végét? Kíváncsi, hogy mi a sikeres burkolatcsere kulcsa? A burkolatcsere valóban nem a felújítás legkellemesebb része. Mert mi mindennel jár is mindez?

Burkoló szakember keresése, régi burkolat eltávolítása, a törmelék feltakarítása és elszállíttatása, az ezzel járó kosz, por elviselése, szükséges építőanyagok beszerzése (ha esetleg nem a burkoló intézi), majd végül az új burkolat felragasztása.

Talán mindez nem is hangzik olyan szörnyűen, ha ezt egyszer kell csak lebonyolítanunk, vagy tényleg csak akkor, ha új lakásba, házba költözünk. De, ha valamilyen hibából kifolyólag a szükségesnél többször kényszerülünk burkolatcserére, az már igencsak bosszantó érzés! Nem beszélve a költségvonzatokról…

Kerüljük el ennek veszélyét, és inkább menjünk biztosra, hogy hosszú távon is élvezhessük burkolatunk szépségét és kényelmét. Kíméljük meg az idegeinket a bosszúságtól, és pénztárcánkat a nem megfelelő anyagokkal kivitelezett burkolat kijavításából eredő károktól!
Ahhoz, hogy burkolata évek múlva is problémamentesen a helyén maradjon, nélkülözhetetlen a megfelelő minőségű ragasztó, ami gondoskodik erről.

Csak egy példa milyen szempontokat érdemes figyelembe vennie vásárlás előtt:

  • beltérről vagy kültérről van-e szó?
  • ha beltér, akkor vizes helyiség-e?
  • van-e padlófűtés?
  • mekkora méretű és vastagságú burkolólapról van szó?
  • terasz esetén milyen tájolású, milyen fekvésű a terasz?
  • sötét vagy világos színű burkolólapot választ a teraszára?
  • természetes kőburkolat lesz, vagy hagyományos kerámiaburkolat?

A fentiekből is látszódik, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen ragasztót választ, mert ez felhasználásfüggő. Ezért is létezik rengeteg fajta ragasztó a piacon.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: mapei, burkolat, burkolás

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Homlokzati burkolatok

Az épületek külső megjelenése nagyban függ a homlokzatok anyagától éskialakításától. A legtöbb esetben hagyományosan felvakolt habarcsokat használnak a csupasz falazatok burkolására, bár léteznek...


Fugázás felsőfokon

A hidegburkolás két különálló, egymást követő munkafolyamatból tevődik össze: a burkolat leragasztásából és a leragasztott burkolat kifugázásából. A két munkafázis végül együtt adja meg a burkolat...