Új otthonunk, a tetőtér

2017-10-07 17:38:17 | Módosítva: 2017-10-07 17:41:42

A magyar otthonok többségében a tetőteret szinte csak tárolásra használjuk annak ellenére, hogy gazdaságosan lakótérré alakítható, amikor több térre van szükség. Egy tetőtér-beépítés fajlagos kivitelezési költsége a meglévő tetőszerkezet, a födém és a ház alapozásának állapotától függően nagyon változó lehet. Az elvégzendő átalakítási és állagjavítási feladatokon túlmenően a tulajdonosok igényszintjét is figyelembe véve kb. 150-200 ezer Ft/m2 közé esik.


Terjeszkedjünk gazdaságosan

A „felfelé terjeszkedéssel” és minőségi tetőtéri ablakokkal olyan helyiségeket hozhatunk létre, ahol egész évben sok a természetes fény és kiválóan szellőztethető.

Az építkezési kedv megindulásával a telekárak is elkezdtek emelkedni, a CSOK támogatások hatására pedig ez a folyamat állandósulni látszik. Ebből az következik, hogy érdemes átgondolni a költözés helyett is otthonunk bővítését. Egy későbbi eladáskor az ingatlanunk értékét nagyban befolyásolja a ház telekhez viszonyított mérete. Az épület oldalirányú bővítésével veszíthet az ingatlan az értékéből, hiszen csökken a környező zöld felület. A tetőtér lehetőséget ad arra, hogy megnöveljük életterünket úgy, hogy megmarad a kert. A tetőtér – megfelelő mennyiségű és méretű tetőtéri ablakkal – megteremti a kapcsolatot a külvilággal, és felhelyez bennünket a magasba, így távol kerülhetünk az utcai zajoktól, a szagoktól és a szmogtól.

Amennyiben új családi ház építésébe fogunk, akkor is számoljunk a beépített tetőtérrel. Kalkuláljunk azzal, hogy a gyerekek nagyon hamar elérik azt a kort, amikor saját birodalomra lesz szükség – ha készen áll a beépített tetőtér, akkor onnan már bárhogy alakíthatjuk a felső szintet. Ha olyan házat vásárolunk, ahol nincs beépítve a padlástér, egyeztessünk egy szakemberrel, aki ilyen szemmel is átvizsgálja kiszemelt otthonunkat. A beépítés jóval kevesebb időt vesz igénybe, és kevesebb felfordulással jár, mint egy építkezés vagy egy költözés.


Ha beépítjük a tetőterünket, gondosan tervezzük meg azt, hiszen a jövőben is meg kell felelnie aktuális igényeinknek – javasolják a VELUX szakértők. A tervezésnél vegyük számításba akár egy teljesen önálló, tetőtéri lakás leválasztását. A megfelelő szakemberek megtalálása, az időzítések és a költségek megtervezése, majd a beépülő anyagok kiválasztása nagy feladat. A tetőtér-beépítés kulcskérdése a megfelelő szigetelés és a kiváló tetőtéri ablakok – ha rosszul választunk, akkor akármilyen gondosak is voltunk a tervezésnél, a végeredmény rossz lesz.


A szakértők nagy része minden új és meglévő tetőtérbe VELUX tetőtéri ablakokat ajánl, azon belül is leginkább a Standard Plus kategóriában kapható új, 3-rétegű üvegezéssel ellátott tetőablakokat. Ezeknek az értékei már most megfelelnek a 2020 utáni energiakövetelményeknek. Így legalább már egy dolgot kihúzhatunk a listáról, amin nem kell tovább gondolkodnunk.

Tudjon meg többet szakértőktől, nézzen példákat: www.velux.hu

VELUX Magyarország Kft.
1031 Budapest, Zsófia utca 1-3.
Telefon: (+36-1) 436-0601
E-mail: velux-h@velux.com

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Mivel szigeteljünk a tetőtérben? (1. rész)

Az elmúlt néhány évben a különböző épületenergetikai minősítések fontossága és szükségessége jelentősen megnőtt. Természetesen ezzel egy időben előtérbe kerültek egyéb fogalmak is, mint a...


Optimalizálja tetőtéri ablaka energiahatékonyságát árnyékolókkal

Az árnyékoló kiválasztásakor manapság az egyik legfontosabb tényező, hogy a szerkezet segítségével mennyi energia takarítható meg. Az épületek energiafelhasználásának csökkentéséhez két módon...