Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 13 / 31
Előző 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31 Következő
Sziasztok. Nem teljesen kerti szivattyú témában kérdeznék, de majdnem, és itt sok a szakértő, ezért bízom benne, hogy kapok segítséget. Szeretném csökkenteni a vízszámlámat, mert több mint 10.000 forintot fizetek havonta, és arra gondoltam, hogy bevezetem a rendszerbe a kútvizet. Úgy oldanám meg, hogy a pincébe elhelyeznék egy 1.000 literes tartályt, amit feltöltenék búvár szivattyúval az ásott kutamból. Erre rákötnék egy házi vízművet, amit rákötnék a rendszerre (nyilván, a konyha vezetékes vízhálózaton maradna, de a fürdők, wc-k, mosógép már nem). A kérdésem az volna, hogy milyen vízművet javasolnátok? 3/4-es vasvezeték megy a házban, és a legmagasabb pont, ahova fel kellene mennie a víznek az kb. 9-10 méter. Mekkora nyomás kellene a stabil működéshez. Előre is köszönöm a segítséget.
Meglehetősen szabálytalan amit akarsz ezért nem javaslok semmit. Tilos a vezetékes ivóvízrendszert egybe kötni egy házi vízművel is. sSzerencsétlen esetben egy egész utca lesz beteg a vizedtől.
Lalibatyo, nem szeretném egybekötni. Vezetékes rendszer a konyhába menne, és csak oda. Azt teljesen lezárnám a többitől. A ház nagyobbik részébe pedig menne a kútról a víz. Nem értem hol keveredhetne a kettő?
Akkor lehet valamit félre értettem :)
Ha teljesen külön csővezeték és nem elzárócsap választja el a vezetékes ivóvíztől akkor csak az illegális csatorna használat a szabálytalan benne :)
( nem én vagyok a netcsendőr csak viccnek szántam. mindenki ezt csinálja :D )
Bármely alap házi vízmű megfelel neked. Ha csak a lakást látod el akkor akár már egy 6-800 wattos is. Lehetőleg boltból vedd, a netes "no name" hulladék és a piacon árultak kerülendők még akkor is ha szép nevük van és jól is néznek ki.
Nos, a ház nem lett gyárilag külön csövezve, de a konyhába új vezeték menne, mivel a hely adottságaiból kifolyólag ez nem sok munka. A ház többi részébe ahogy írtad, csappal választanám külön, ha esetleg télen nagy hidegben a vezetékes víz kellene, akkor adott legyen az is, szerintem nem tart semeddig előtte a rendszert kiüríteni, visszaengedni a kútvizet. Én sem szeretném, ha a szomszédaim megbetegednének. :)
Arra gondolta, hogy e kettő közül választanék:
TIP:
http://tip-shop.hu/product.php?id_product=49
Al-KO:
http://www.al-ko.com/shop/hu/termekek/v ... 0-l-o.html
Tisztelt Lalibatyo!

Amint már megírtam van egy fúrott kutam 35 mély hozama 90-110l/perc és a nyugvó vízszint 4,2m kérnék valami ajánlatot, hogy egy 1000nm kertet mely 30m*33m jelenleg veteményes minden zöldséggel, a szivattyú kb 10 méterre van a kerttől.
Milyen szórófejet alkalmazna,
Milyen kialakítást használna?
Én a Meganet Netafimre gondoltam Ön szerint jó lenne?
Hát ha 40 et kiadnál akkor az ne TIP legyen. Az Alko az bőven elég neked teljesítményben, ami a gyengéje hogy a műanyag házas és ha tekered be a meneteket akkor nagyon kell vele vigyázni mert kitörhet a fém menetes betét a műanyagházból vagy megfordulhat benne.
Szimpatikus szórófejnek tűnik, szépen porlaszt. Jó választás.
Tisztelt Lalibátyó!

Végül is ki kellett cserélnem a kútfejet, de csak egy ágút raktam, mert a kézi pumpát amúgy sem használtam. Golyós szelep helyett viszont PVC visszacsapót raktam. Tökéletesen működik. Viszont van egy újabb dilemmám. A nyomáskapcsolós rendszert szeretném átalakítani áramláskapcsolósra. Ennek az az oka, hogyha locsolok fél colos slaggal, akkor a szivattyú fél percenként kapcsolgat. Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy két helyen öntöztem a veteményest és ez már elég volt, hogy ne kapcsoljon ki-be. De ez elég körülményes és néha kivitelezhetetlen. Érdekelne, hogy pl. a Leo áramláskapcsolója mennyire tartós és megbízható (vagy egy áramláskapcsoló úgy általában)? Tényleg nincs semmi nyomásingadozás? Jó ötlet a csere?
Először úgy akartam megoldani a problémát, hogy egy kapcsolóval szükség esetén ki tudtam volna iktatni a nyomáskapcsolót a csapnál, de az áramláskapcsolót jobb megoldásnak vélem. Neked mi a meglátásod? Kicsit aggaszt, hogy ezeknek a kapcsolóknak a menete valamilyen műanyag. Tehát vannak kételyeim, véleményt meg nem nagyon találok...
Egy elpumps DSK vezérlőt építettem be lassan 1 éve egy lóistálló rendszerébe ahol önitatók vannak (tehát sokszor nyitogatják a csapot) egy 24 literes tartállyal kiegészítve. Tökéletesen működik pedig 4 bar nyomásnál kapcsol ki, ill annyira megy fel a nyomás mire lekapcsolja a búvárt. A leo.-val nincs tapasztalatom. Azért az a kézi kapcsolós megoldás az esetedben jobb ötletnek tűnik, mert nem tud elromlani :)
Tisztelt Lalibatyo!

Kérdésem az lenne, hogy van különbség 1 colos KPE és locsolótömlő között mindkét esetben gerinc vezetéket szolgálna és egy 4 utas csatlakozóra menne és onnan összesen 6 szórófejet alkalmaznékaz biztos, hogy működni fog 6 szórófej simán mivel víz az jön 100l/perc ként és a 6 szórófej közelben sem vesz fel annyit ön melyiket ajánlaná kpe vagy locsolótömlő?
Tisztelt zsova
Az 1" os kpe az vastagabb kicsit, nem lapul, nem törik meg és tartósabb is. Persze fix telepítésre való. Ami pedig a legfontosabb hogy minden csatlakozó idom kívülről tömít rá így az idomokon sincs keresztmetszet szűkület. Árban pedig verhetetlen :)
Sziasztok.Egy hete vettem egy Elpumps JPV-1300-as szivattyút.1" csövön szív és nyom is közvetlen egy 200 literes hidroforba.3,5 bar kikapcsolási 1,5 bar bekapcsolási nyomásra állítottam.Meg vagyok elégedve vele,csak most,hogy a kertet locsolom folyamatosan megy 2,5-3 bart tart 2 szórófejjel.A kérdésem az lenne a tipust használókhoz,hogy mennyire normális a melegedés.Hüvös pincében van lent de kb. egy óra üzem után már megfogni sem lehet?Mennyire normális ez?Bírnia kéne akár a folyamatos üzemet is nem?A könyve ezt írja.Nem kell félni,hogy leég?Bár még 2 év garis,a könyve azt írja öntözésre ipari használatra is jó.Tapasztalatok?Köszi!
Üdv
A megfogni sem lehet az 50-60 fok és ez még lehet normális. Sajnos a gyártók erősen túlgerjesztett vasakkal készítik a szivattyú motorokat ( kevesebb vas és kevesebb réztekercs=olcsóbb termék), de megeshet hogy tényleg hibás. a szerviz mit mond vagy a gyártó ? Úgy hallottam az Elpumps mérnökei segítőkészek. Azt is tudni kell hogy a háztartási eszközök nem folyamatos üzemre készülnek. Más szivattyúmotorok is erősen szoktak melegedni, sőt van amibe gyárilag van védőkapcsoló a túlmelegedés ellen.
Hát lehet csak túl féltem.Igazából egy kerti szivattyú erre való bírnia kell akár éjjel-nappal is.Ha nem akkor meg cseréltetem garanciába.Jó erős ventillátora van hűti magát.Csak gondoltam megkérdezem ki mit tapasztalt.
Előző 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 13 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég