Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv mindenkinek!

Lakásunk felújítása során, 2 szobában fel kellett szedni a parkettát, mert a kedves albérlők elég gáz állapotban hagyták ott. Mivel a folyosón és a többi helyiségben nem akartuk a meglévő metlakit felszedni, hanem a meglévőre raknánk a lamináltat persze fólia miegymás után. De így kb 2 cm-es lett a különbség a helyiségek között. A csúcs az egészben, hogy a régi parketta anno még bitumenbe rakták le, ami persze ott maradt, erre meg nem ragad közvetlen az aljzatkiegyenlítő, közvetlen, pláne meg nem 2 cm-es rétegben.
Több megoldáson is gondolkoztam, eps-100+osb pl., de akkor is ott marad a nem túl egyenletes aljazat problémája.
Erre várok ötleteket, tanácsokat, miként lehetne ezt a problémát megoldani. Persze költséghatékonyan ha lehet.


Köszönöm
Üdv!

Emeleti, vagy földszinti lakás?
Plaszlo írta: Üdv!

Emeleti, vagy földszinti lakás?


Első emelet.
Az elmaradt, hogy a fürdő kivételével, egybe lenne az egész laminált parkettázva, ezért kérdéses mit lehet tenni.
Azért kérdeztem, hogy milyen megoldásban gondolkozzam.

Ami eszembe jutott:

- könnyűbeton, vagy thermobeton. Zsákban felvihető az első emeletre minden hozzávaló, helyben kell keverni vízzel, cementtel. Az új beton nem kapcsolódik a megkötött betonnal, így annyira nem zavaró a maradék bitumen. Amit lehet, azért szedjenek fel.

- az alap egyenetlenségétől függően szóba jöhetne OSB lap, a maradék bitument megolvasztva, elkenve és kiegészítve meg lehetne oldani a páraszigetelést. Bár emeleti lakás lévén nincs sok értelme (fűtött tér a födémen alul-felül). Erre lehetne megfelelő vastagságú OSB lemezt fektetni, akár két vékonyabb rétegben, illesztéseket eltolva. Ez már kiegyenlítené az apróbb szinteltéréseket.

- lépésálló hőszigetelő anyag is jó lenne, ha legalább egy vékony (10 mm-es építési) OSB lemezt lehetne fektetni rá, de 2 cm-es a legvékonyabb lépésálló szigetelés, így szerintem nem járható út.
Esetleg lehetne még sűrűn rakott 2x4 cm-es fektetett stafniból rácsszerkezetet készíteni, közte lépésálló hőszigeteléssel kitölteni és arra fektetni a laminált parkettát. Akkor már nincs szükség OSB lemezre.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég