Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözletem mindenkinek!

A lakásomban lévő fűtési rendszer problémájára keresem a megoldást (már ha van).
Adott egy kétszintes sorházi lakás, 96 m2. Az emeleti fürdőszobában van a kombi kazán, egy Saunier Duval F24.
A problémám a következő: a földszinten lévő egyik szobában a radiátor (110*60 lapradiátor) alsó fele nem melegszik fel teljesen, mondhatnám, amíg a felső része forró, a legalja inkább csak épp hogy nem hideg.
Megvizsgáltam a radiátor szelepeket. A felső egy tekerős, nem termosztátos, az alsó a visszatérőszelep egy imbuszkulcsos.
Mind a kettővel ugyanannyi tekerést tudok kinyit/bezár irányba is, mint a többi radiátorszeleppel.
A visszatérőszelep bezárásakor hallható egy olyan hang, mintha a gumi tömítés gyűrődne össze.
Okozhatja e ez a radiátor melegedési hiányosságát és a visszatérőszelep cserével ez megoldódna?
Ha elzárom az össze radiátort a lakásban fűtés közben, akkor melegebb lesz a radiátor alsó fele, de nem lesz ugyanolyan meleg mint a felső fele.
Esetleg a kazánban keressem a hibát? Alapesetben a kazánon lévő mérő 1 bar nyomást mutat.
Talán a keringető szivattyú nem keringet rendesen?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv "galpisti"

Nem vagyok "szakember", de a problémád, nem egyedi. Én is belefutottam ilyen hibába. Minden évben előjött a hiba. Nem egyszerű, de orvosolható. Csak türelem.
Sorolom a lehetőségeket :
a. piszkos a nemműködő radiátor. (belül)
b. a visszatérő csap elromlott
c. levegő szorult bele (a vízszinteshez képest, -U- betű van benne. Innen nem tud a levegő távozni. Javítás csak teljes leeresztéssel, és szétszedéssel orvosolható)
d. utoljára hagytam (szándékosan) gyárihibás a radiátor.
Remélem mihamarabb megtalálod a hibát, mert még nincs tél.

üdv Bellami
Szia Bellami!

Köszönöm a válaszodat.
A teljes leeresztés megvolt, igaz nem szedtem szét. Hova szorulhatna be a levegő? Ezt nem értem. A tetejét vízmértékkel mérve vízszintes.
Amikor leeresztettem, akkor elég koszos, kicsit olajos víz jött ki. Számít valamit, ha mondjuk megcsinálom háromszor? Esetleg kitisztulhat?
Hogyan lehet gyári hibás a radiátor? A különböző rekeszek el vannak záródva?
Gondoltam már én is a cserére, de nem szívesen fizetnék ki kb. 20.000 ft-ot egy újra, ha el lehet hárítani a hibát.
Valóban még nincs igazi tél, ezért (is) keresem a hibát, hátha....
Regi hazat ujitunk fel. A szerelo padlofutest ajanl. Ez azt jelentene, hogy alulrol polisztirol szigetelest kell tenni. Mennyire artalmas ez egy regi haznak, amelynek nincs csak teglaalapja, ha nem tud alulrol lelegezni? Masik kerdes: ha a konyhat es eloszobat padlofutessel oldanank meg lehet-e arrol szo, hogy a ket haloszobahoz futotestet tegyunk? Hogyan volna ez lehetseges?
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég