Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Nem találtam hasonló topikot, ezért nyitottam egy újat. Olyan segítséget keresek, hogy a a faburkolat (natúr fenyő) hőszigetelését kellene megoldani, mert pl a radiátor is közel van hozzá, a másik oldalon meg a gáztüzhely lángja is viszonylag közel van és oda sem akarok egyéb hőszigetelő anyagot tenni.
Kérdés az, hogy létezik-e hőálló_szintelen_lakk, amivel az ablakpárkányt is be tudnám fújni.
Minden segítséget köszönök
A kerámiagömbös festék elvileg hővisszaverő képességű (nem hőszigetelő!!!), de hogy az esetedben ez mennyit segít, csak próba útján tudod meg.
Nem tudok olyan csodaszerről ami ilyen vékony rétegben megvédi a felületet a sugárzó hőtől. A fűtőtest mögé kapható vékony hőszigetelőre kasírozott alufólia, ami megoldás lehet a számodra, de ennek hatékonyságát is sokan vitatják.
Plaszlo írta: A kerámiagömbös festék elvileg hővisszaverő képességű (nem hőszigetelő!!!), de hogy az esetedben ez mennyit segít, csak próba útján tudod meg.
Nem tudok olyan csodaszerről ami ilyen vékony rétegben megvédi a felületet a sugárzó hőtől. A fűtőtest mögé kapható vékony hőszigetelőre kasírozott alufólia, ami megoldás lehet a számodra, de ennek hatékonyságát is sokan vitatják.

Köszi, a kerámia gömbös festékről még nem hallottam, de utánajárok. A gond az, hogy nekem mindenképpen szintelen lakk/festék kell, hogy a kezelt fenyő burkolat színe ne változzon
Protektor, Thermoshield, NanoProtect....egykutya. Ha van türelmed keresd meg a sok ömlengés közt a lényeget.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 76 vendég