Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Egy tízezer Mester szakmai tanácsát, segítségét kérem! Egy átfolyó elektromos vízmelegítő elkezdett csepegni. Gondolom - bár még csupán másfél éves - az elzáró szelep tömítő elemével lehet gond. Az ezüst színű öntvénybe van elhelyezve a 2 (hideg/meleg) réz szelep, amelyeket szeretnék kicsavarni, de nem sikerült. Feltehetően nincs elegendő erőm, ezért a szabványos 17-es csillagkulcs hosszát, vagyis az erőkart háromszorosára növeltem. Ennek a próbálkozásnak következménye, hogy a szelepszár házán lévő hatlapú felület - aminél fogva lehetne kicsavarni a házból - élei kicsit megnyíródtak. Ilyen akadállyal még nem találkoztam. Tud-e Valaki tanácsot adni, hogyan lehetne a fészekből kicsavarni a szelepszár házát? Esetleg ma már nem menetes az összeerősítés, hanem pl. sajtolás, vagyis tömítési probléma esetén is új komplett berendezést szükséges vásárolni?? Köszönettel: gabor
fűtés közben annak csöpögnie kell, a lengőkar végén!! A táguló vizet valahol el kell engednie!

ha csöpögést megszünteti (valahogy) akkor akár a villanybojler fel is robbanhat!

Egyébként a betétet lehet azért sem tudja kivenni, mert rossz irányba próbálja tekerni, óramutató járásának ellentétesen!

Ha a kicsi villanybojler alsó szerelésű, és a szerelő a csaptelep testét fordítva rakta bele a mosogató tálcába, akkor meg fordítva!

http://www.hajdurt.hu/content/hu/vizmelegitok.html

A cikk közepén megtalálod.

idézett a cikkből:

Működés közben csöpög.

Ez nem hiba, a készülék nyíltrendszerű kialakításából adódik, a fűtéskor a táguló víz a kifolyón tud távozni. Ezért nem szabad a kifolyóra csövet húzni, mert az megtörhet, és a nyomás szétvetné a tartályt.


--------------------------------------

Láttam már olyan kicsi villanybojlert ARISTONT, amihez volt biztonsági lefúvató szelep, de azt mipolán csővel be kellett kötni a lefolyóba!
csaptelep.JPG
csaptelep.JPG (29.69 KiB) Megtekintve 2570 alkalommal.
rumosdio írta: fűtés közben annak csöpögnie kell, a lengőkar végén!! A táguló vizet valahol el kell engednie!

ha csöpögést megszünteti (valahogy) akkor akár a villanybojler fel is robbanhat!

Egyébként a betétet lehet azért sem tudja kivenni, mert rossz irányba próbálja tekerni, óramutató járásának ellentétesen!

Ha a kicsi villanybojler alsó szerelésű, és a szerelő a csaptelep testét fordítva rakta bele a mosogató tálcába, akkor meg fordítva!

http://www.hajdurt.hu/content/hu/vizmelegitok.html

A cikk közepén megtalálod.

idézett a cikkből:

Működés közben csöpög.

Ez nem hiba, a készülék nyíltrendszerű kialakításából adódik, a fűtéskor a táguló víz a kifolyón tud távozni. Ezért nem szabad a kifolyóra csövet húzni, mert az megtörhet, és a nyomás szétvetné a tartályt.


--------------------------------------

Láttam már olyan kicsi villanybojlert ARISTONT, amihez volt biztonsági lefúvató szelep, de azt mipolán csővel be kellett kötni a lefolyóba!


Kedves rumosdio! Köszönöm a gyors választ. Egy-két tény a kérdésem indoklásául. Azt tudom, hogy a melegedés miatti tágulásnak szabad utat kell biztosítani. Ám ez csak a melegedés időszakára lehet igaz. Régebben idővel abba is maradt a csöpögés. A mellékelt ábrán látható, hogy egy "felső bekötésű szabad-kifolyású vízmelegítő csaptelep"-ről van szó. A robbantott ábra is mutatja a csaptelepek különállását, amint jeleztem a két eltérő anyagra utalva. A leírásban szerepel: "Az elzáró egység (felsőrész) szabványos, a kereskedelemben beszerezhető kivitel". Ezt én úgy értelmezem, hogy a réz szelep a szabványos, vagyis jobb-menetes, gondolom. Ennek megfelelően az óramutató járásával ellentétesen - az ábrán jelölt irányban - próbálkoztam a kicsavarást. (Kicsit kisebb erővel az ellentétes irányban is próbálkoztam, ám ez is sikertelen volt.) A válaszod részben megnyugtatott, de ettől függetlenül mitől nőhetett így össze vas a rézzel? A készülék kb. másfél éves. A szétcsavarhatóság pedig feltétele a tömítő elem kicserélésének. Üdvözlettel, gabor
Azt, hogy miért "rohad" így össze a két anyag nem tudom, de tény, hogy nagyon össze tud állni!

Van, hogy mi is szívunk vele rendesen!

Ha van még némi lapolás a betéten, javaslom, hogy próbálkozzál meg csőkulccsal kivenni, erőkarnak tudsz a csőkulcson keresztül dugni csavarhúzót vagy más tömör hengeres tárgyat! Annyival jobb, mint a villáskulcs és bármilyen fogó, mert nem marod szét a betétet és nem kell a szorításra erőt kifejtened és körbe feltámaszkodik!

Az viszont előfordulhat gyengébb minőségű csőkulcsoknál, hogy maga a csőkulcs fog szétnyílni, ha a szerszámban a lapolás megtágul és átugrik akkor az a szerszám kuka.

továbbá nem csak a betét hibája okozhatja a csöpögést fűtés nélküli időszakban, hanem a szelepfenék sérülése is! ilyen esetben hiába cseréled a betétet a csöpögés nem fog megszűnni.

itt találsz gyári csaptelepet:

www.hajdualkatresz.hu/tovabbi-alkatresz ... eszek-111a
ha esetleg értékesnek/használhatónak találtad a kapott információkat, kérlek értékeljél egy Kép jellel :) köszönöm, a hozzászólásaim tetején találod.
Üdv
Annyit fűznék hozzá a sok hasznos gondolathoz hogy meg kell nyitni a szelepet (elemelni a szelepülékről a szelep tányért) szétszedés de különösen összerakás előtt. Csak pontosan illeszkedő és ha lehetséges mind a 6 lapon érnitkező szerszámot kellene használni (ahogy javasolták). Nem kizárt hogy metrikus szerszám nem is jó hozzá mert coll a mérete így a metrikus szerszám nem is fog pontosan illeszkedni csak mégjobban lesarkalja a megfogható részt. Nem csak a megnyitásra kell az erőt összpontosítani hanem az ellentartásra is nehogy törés sérülés más baj legyen a próbálkozás vége. Nem kizárt hogy a gyári összerakás során menet rögzítőt használtak így valóban nem lesz egyszerű megindítani. Célszerű feltérképezni a beszerzési lehetőségeket mielőtt a próbálkozások erőltetésének az eredménye csak cserével lesz javítható. Főleg így ünnepek előtt és a nagy januári leltárak okán bezárt üzletek miatt :)
A végeredmény vonatkozásában nem biztos hogy egy szakember drágább lesz mint a kellő szerszámozottság vagy a hozzáértés hiánya miatt a barkácsolással okoz kár.
rumosdio írta: ha esetleg értékesnek/használhatónak találtad a kapott információkat, kérlek értékeljél egy Kép jellel :) köszönöm, a hozzászólásaim tetején találod.


Üdv Rumosdió!

Az értékelés egy lehetőség, ha a kérdező hasznosnak találta a mondandódat, vagy segített rajta. Nem szoktuk ezt külön kérni, rábízzuk a kérdezőre él-e a lehetőséggel. Nem akarunk a Facebookra hasonlítani ahol mindent lájkolni kell és a lájkok határozzák meg az egyének értékét. Kérlek ne ez hajtson, hanem a segítőkészség, a másokon segíteni akarás. Elég régóta tevékenykedek a fórumon, hidd el nem a like számít, bár tény, hogy jól esik a pozitív visszajelzés. Viszont ha nagyon beleéled magad, utána csalódás lesz, ha nem kapsz értékelést.
Üdv: Plaszlo
nem élem bele magam semmibe, csak azért nem használják az emberek ezt, mert nem tudják, hogy van!

A rendszer nem elég egyértelmű a kezdő fórumosoknak, főleg akik csak azért jönnek, hogy legyen 1-3-5 hozzászólásuk, a saját témájukban és mennek is tovább, ha meg kapott segítséget, és hasznos is volt és még ingyen is volt, akkor mondhatni, hogy ennyi belefér, hogy nyom egy értékelést!
Elég régóta működik az értékelés lehetősége, de nem vitatom, hogy nem egyértelmű ahogy a cím mellett van. Ezen még minden bizonnyal lehet segíteni. A fórum felülete nem egyedi fejlesztés, így nem tudom mennyire lehet belenyúlni, illetve lesz-e aki hajlandó foglalkozni vele.
De ettől függetlenül aki akarja megnyomja, egyéni elhatározás, figyelmesség kérdése. Nem mindenki él vele (a régi fórumozók sem) és nem is tartanám követendőnek a véleményezés kötelezővé tételét. Egy köszönöm-öt bárki be tudna írni ha nem veszi észre a like gombot, mégsem teszik legtöbben. Önkéntes alapon működik a részvétel, ez is benne van, hogy nem köszönik meg. Ezzel együtt kell élni,
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég

cron