Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Sokat keresgáltem a neten, de eddig semmit sem találtam remélem valaki tud segíteni nekem.
Most építettünk kivitelezővel. Semmi nagy gond nem volt korrekt volt.
De most télen előjött pár dolog.
A házról anyit 38-as phorotherm téglából kívűl 7cm hőszigetelés, belől gipszkarton van, vagyis a falak nincsenek bepucolva egyből a téglára van ráragasztva a gipszkarton. Úgy gondoltam így jobb lesz mivel a tégla és a gipszkarton között is van légrés.
Már az elején észrevettem, hogy ahol a csatorna volt dőlt be a hideg. Ezt a kivitelező azzal magyarázta, hogy a csatornából jön a huzat.
Az ingatlan átadása 2008.12.15. körül volt.
Egészen addig nem is foglalkoztam vele amíg el nem mentünk egyik ismerősünkhöz, hogy felfúrjunk a falra egy lcd tartót.
Szólt ha végzünk akkor a konnektorokat is tömítsük le mert jön be a hideg.
Kifurtuk a 4 lyukat és ekkor jött a döbbenet, mind a 4 lyukon dőlt be a hideg. A lakása szintén 38as tégla volt, belűl pucolva/ez picit megnyugtatt, hogy talán nem a pucolással van a baj/.
Természetesen a konnektorokat nem kelett letömíteni öröm az ürömben..... Azonnal szoltam a kivitelezőnek aki értetlenűl állt az eset előtt.
Szóval most végeztem a full felméréssel az eredmény a következő lett:
Az összes konnektroből ami külső falra néz jön be a hideg, de elég rendessen.
Van egy mosogatógép hely azt rendessen letőmítettem/mivel egyenlőre nincs mosogatógép/, de melette továbbra id dölt be a hideg de rendessen és nem a csatorna felől.
A padláson 15cm therwoolin szigetelőanyag van.
Mi lehet a gond?
Miért dől be a hideg?
Ez szerintem nagyon lehűti a házat és megnöveli az energiafelhasználását is, jól gondolom?
Találkozott már valaki ilyennel?
Megoldás?
Garanciális ez? Szerintem az.
Nagyon remélem, hogy valaki tud hozzászolni.
Segítséget előre is köszönöm!
emailcímem: nmiki78@freemail.hu

Ui.: Mivel nagyon szeles helyen lakom észrevettem olyankor nagyon hamar csökken a ház hőmérséklete.
Nagyon nem jó érzés kifizettünk egy halom pénzt érte televagyunk hitellel és erre ez....
Az a gond legalábbis szerintem, hogy a gipszkarton mögött folyamatossan huzat van és azért hül ki a lakás.
Mivel a téglák lukacsosak ott is át tud fújni vagyis mi tha nem is lenne semminksem. Direkt akartunk jó szigetelést de szerintem e miatt ekkora a fűtésszámlánk.
Azt gondolom, hogy a gipszkarton és a téglafal között folyamatossan van levegőáramlás ami kihti a gipszkartont is meg az egész házat.
Azért lehet így mert amely konnektorok nem fő falon vannak ott sehol sem jön be a hideg., pedig van máshol is jócskán.
Arra nincs tippem mi lehet az az áramlás, huzat, cug ott.
Akkor mi értelme van a hungarocelnek?
Ha nem lenne áramlat akkor sokkal jobban szigetelne a ház.
Ez a dolog csak a konnektoroknál jött ki, de ugyan ez a helyzet a csatornánál, ha bedugom atól melette a gipszkartonnál ömlik be a hideg.
A tégle sahol sincs bepucolva.
Ez lehet a gond?
Kívűl 7cm dryvit belűl gipszkarton ragasztva.

Körbenézegettem és másutt is tapasztalható ez a jelenség.
A szomszédnál is jön a zima a konnektórból.
Ezek szerint a lyukacsos téglák közt áramlik a hideg levegő.
Már csak az a kérdés, hogy honnan jön???
Alulról nem hinném mivel a hideg levegő felfelé nem tud menni mivel nehezebb mint a meleg. Bár mán semmin sem lepődök meg.
Fennt levan zárva akkor meg, hogyan indul meg az áramlás.
Ez nagyon kihűtheti a lakást?
Ha ideális az eset és nincs áramlás akkor az az alapeset? És akkor elvileg jóval kevesebbet kell fűteni?
Várom válaszokat bárkitől aki segítene kideríteni a problémát.
Teljessen tanácstalan vagyok!

Várom további ötleteiteket!
Szerintem, habár azt irod levan zárva,valahol fent kel keresni az okokat.A menyezeti és padlás környékén keresd a hibát,mert ott lehet egy vizszintes légáramlat ami a gipszkarton alat gerjeszti a huzatot!Nem vagyok szakember igy csak tipp!
Hello

Nagy hiba, hogy nincs bepucolva a téglafal. Attól még rá lehetett volna tenni a hungarocellt. (A lukacsos téglát először lekell zárni, mert különben a benne levő lukacsok nem teljesítik a feladatukat.) A hungarocell amúgy nincs hermetikusan felrakva a falra. Sőt, ha jól rakják fel, akkor 1 cm -es résnek kell lenni alatta a szellőzés miatt. Különben bepenészedik a tégla. Ha a 'szeles' falon van kinti világítás, akkor biztosan nagyobb az esélye a szélnek. Ezért jön a hideg a falon levő elektromos konnektorból, kapcsolóból.
" Úgy gondoltam így jobb lesz mivel a tégla és a gipszkarton között is van légrés."
Pontosan itt van a hiba.
A szomszédnél pucolva van belűl mégis jön a hideg a konnektorából, szóval ennek ehhez nem sok köze van.
A kivitelezéseket nézegettem kiülrűl nem szokták a házagat bepucolni, bár ezt én sem értettem, hogy miért pucolás nélkül rakják rá a hungarocelt a téglára.
Vagyis ha valahol beszökik a hideg akkor az már át is folyik a házon.Lehet inkább könnyűszerkezetesset kelett volna készítettni azzal nem lett volna ilyen probléma.
Nomeg lehet úgy kelett volna, hogy kívül is pucolni meg belűl is és belűl is arra rá a hungarocel. Naja későn jó okosnak lenni, de én elfogadtam amit a kivitelező mondott.
De mégegyszer mondom mindenhol így csinálják.
Akkor mindenhol rossz ez?
Lehet ezt utólag orvosolni?
Mit tudok tenni?
Tehetek valamit és ha igen érdemes?
nyakunkon a válság csomó adóság és erre még ezés pedig éppen azért csináltuk így, hogy semmi gondunk ne legyen és ne legyen horibilis a gáz számla.
Bár a fűtésszámla nem annyira sok, de akkor is zavaró ez. Most végignéztem ugyan az a helyzet az összes többi lefolyónál is.
Azt olvastam hallotam nem baj, ha kicsi áramlat van, de nem a hideg levegőnek kell bedőlni.
Nomeg a kicsi áramlást kézzel nem is feltétlenül lehet érezni.
Most már tényleg teljessen tanácstalanok vagyunk.
nem tudom mi lesz és még 3 hónapja sem lakunk itt........
Várom további segítségeteket!
A cégnél könnyűszerkezetes iroda hozzáépítést csináltak, most adták át pár hete és ugyanez a probléma. Tényleg idegesítő ilyen konnektor mellett dolgozni ! Most garanciában tömködik a lyukakat a konnektoroknál pur habbal. (van elszívó a mellékhelységekben és minden régi ajtó ablak cserélve műanyagra )
Szerintem valami légnyomás különbség is közre játszik. Lehet van valami elszívód és a modern ablakaid olyan jól zárnak hogy a "nyomorult " levegő már csak a kábelcsövekben tud bejönni. Vagy a szél (légáramlat) csinál nyomáskülönbséget az épület oldalai körül ami a jól záródó ablakok ajtók miatt szintén a kábelcsöveken próbál egyenlítődni. De a kéményen kiáramló levegőnek is pótlódnia kell valahonnan ha van egy légtérben fűtő eszköz !
Majd ha összefutok a lyuktömködőkkel megkérdezem őket és ha mondanak valami újdonságot megírom.
Ha a lefolyónál is jön a levegő, később a BŰZ fog jönni !
Az a gond, hogy a konektorból jön a hideg za csak egy dolog én arra jutottam, hogy ott tud kijönni a hideg levegő.
Van kandalló, de van páraelszívó is meg a fürdőbe ,nappali, wc-be is amin ha kell jön be bőven levegő. Vagyis 4 csó is be van építve. A konnektor lyukak betömése felületi kezelés csak. Ekkor megszűnik a konnektorból ömlő hideg. Ez tiszta sor, de attól még a probléma ottvan és kering aa hideg levegő a falban.
Pl nálam a mosogatógépnél/helye legalábbis/ a csatorna lezárva légmentessen és melette dől be a hideg.
Bárhol fúrnék egy lyukat a gipszkartonba dőlne be a hideg rajta.Mint írtam ismerősnél is ez vlt a szitu fúrtuk lcd tvje helyét 4 lyuk mind a 4en jött a hideg.
Ezekszerint az egész falba purhab kelene mindenhova.
A másik a villanyszerelő csövek vége apadláson van felette pedig van 15cm szigetelőanyag az a sárga. Onnan elvileg nem mehet tehát.
Ja és a legjobb kapásból a kivitelezőnek sem bolt ötlete.
És msot akkor mivan?
Ebbe kicsit belefutottam....
Bellami írta: Ha a lefolyónál is jön a levegő, később a BŰZ fog jönni !

Azt bedugtam csak melette a cug....
Üdv ticzi!

Sikerült már megtalálni a huzat okát?
Jól gondolod, mindenképp meg kell szüntetni a légáramlást, mert lehűti a falakat, és így sokat ront a fűtés hatékonyságán. (38-as Porotherm+7cm szigetelés mellett kellemes langyosnak kellene lenni a falaknak.) Ráadásul a hideg felületen kicsapódhat a pára is!
Szerintem a téglafalon keresztül nem jöhetne be a szél, ha kívülről összefüggő Dryvit szigetelést kapott. Tudomásom szerint az nem hiba, ha nincs bevakolva a fal, máshol sem szoktak a Hungarocell alá vakolni. A fal belső oldalán szintén ez a helyzet, a gipszkarton borítást vakolat helyett is alkalmazzák.
Így látatlanban persze nehéz tanácsot adni, de helyedben én a tetőn kezdeném a vizsgálódást.Azt nem egészen világos, hogy a mennyezetnél hogyan találkozik a fal és a födém. Ha az elektromos vezetékek a falban vannak elvezetve és a padláson bújnak ki, akkor elképzelhető, hogy a műanyag cső mellett tud a gipszkarton mögé kerülni a levegő. Általában a falban csak helyenként rögzítik gisszel a műanyag csöveket, és a vakolásnál tüntetik el véglegesen a kivésett "árkot". Ha nem figyeltek erre a gipszkarton felrakásakor, akkor ott befújhat a szél.
Persze lehet, hogy olyan az egész kialakítása, hogy ez nem fordulhat elő, de így a leírásod alapján ez jutott eszembe.
Kíváncsian várom az újabb fejleményeket!
T.
Az polistirol szigetelések EMI engedélye előírja hogy vakolt falazatalra lehet rögzíteni, mégpedig telibe ragasztva.

A porotherm téglát (nútféderes) csak alul-felül rögzíti habarcs, tehát közte nem.

Belülről gondolom pogácsákkal van rögzítve a gipszkarton a falra.

Mi is a kérdés? Hogy a polisztirol szigetelés mögé bejut-e a hideg, ott a téglák közti résen bejut-e és a belső felületén a fal és a gipszkarton között cikázik-e? Szerintem igen! Ha a fal-mennyezet találkozásánál nincsen felfelé lezárva a köztes rés, az szintén oka lehet a karton mögötti légáramra.

A penészedéstől a fal és a gkarton között talán nem kell tartani hiszen kiszellőzik :) viszont a lakásban belül, a fal-gkarton közti résben lévő hideg miatt ha a gkarton kb. 7 fokkal hidegebbre hűl mint a lakás levegője, ki fog csapódni a pára.

Garanciális kérdés-e a probléma? IGEN! Ha a polisztirol szigetelés alatt nincsen levakolva a fal, nem lett betartva a technológiai utasítás. Hangsúlyozom, az hogy nem szokták levakolni, az nem azt jelenti hogy nem is kell! Főleg akkor kötelező, ha belülről sincsen vakolva... Nem is értem...

Javaslom sürgősen (amíg még hideg reggelek vannak) hőkamerával nézzétek át a lakást, ha van olyan felület ahol megbontható gond nélkül a gipszkarton jól megfigyelhető lesz a hőképen a téglák közti rés. A falat le kell vakolni és a fal és a karton közti rést a mennyezetnél le kell zárni, lehetőleg szigetelőanyaggal, de legalább összefüggő ragasztóval vagy habarccsal.
Minden az Ezermester oldalon regisztrált topikozónak 5% kedvezményt biztosítunk MagorTherm építő- és szigetelő anyag vásárlása során.
Kedves Magortherm!

Örülök, hogy egy szakember véleményét is megismerhettük, ez nagyban segíthet az adott probléma megoldásában.
Bizonyára igazad van abban, hogy a hőszigetelő lapok felrakásánál vakolni kell a felületet, még akkor is ,ha nem ez a magyarországi gyakorlat. (az építőiparban sok ilyen "idő- és anyagtakarékos" megoldást lehet látni)
Én nem vagyok a témában szakértő, de alaposan átgondolva azért van bennem némi kétely a hozzászólásoddal kapcsolatban.

1. A Dryvit rendszer tudtommal a következőkből áll össze: ragasztó+hőszigetelő lemez+ragasztóba ágyazott üvegháló+vékonyvakolat. Ha nem is ragasztották a lapokat teljes felületen a falra, akkor is valószínütlennek tűnik, hogy a szorosan egymás mellé illesztett lapokon+ a kéregszerűen összefüggő ragasztórétegen(hálózás) + az összefüggő vékonyvakolaton keresztül jelentős szél tudjon a falon belülre kerülni!
Vagy arra gondolsz,hogy valahogyan a hőszigetelő rendszer mögé fúj a szél?

2. Ticzi azt írta a levelében, hogy a szomszédjánál is jelentkezett ez a probléma, pedig ott be van vakolva a fal.


Remélem nem veszed kötözködésnek a hozzászólásomat, nem ez a szándékom.
A hőkamerás vizsgálat egyébként jó ötlet, több rejtett hibát is ki lehet vele mutatni. ( kb.20 000Ft-ért megcsinálják ) A gipszkarton részleges megbontása is előbbre viheti az ügyet, így könnyebb behatárolni a hibát. Ha nem kölönleges a fal festése, akkor viszonylag egyszerűen (olcsón) elvégezhető a bontás és helyreállítás.

Tomiszaki
Szia!

Igazából elsősorban arra gondoltam, hogy alul, illetve felül az esetek többségében nem zárják le a szigetelés mögötti rést, mondván hogy így tud kiszellőzni a kicsapódott pára. De egy csúnyán felrakott és mögötte le nem vakolt falfelületen gyönyörűen megszámolható a felrakott szigetelés a falon a hőkamerás felvételen, ugyanis a ragasztó és a nemesvakolat hőszigetelési tényezője szinte nulla. Nem kell hogy a szél befújjon a táblák között hogy bent jöjjön a hideg a konektorból.
A polisztirol szigetelésnél az a baj, hogy ha szabályosan van felrakva, kicsapódhat a pára a fal és a szigetelés között. Ebben az esetben pedig mivel a viz nem szigetel, meglepő szigetelési értékeket kapunk. Ha kiszellőztetjük, kérdéses a "huzat" és a tűz is fut a szigetelés mögött. (ezért nem szabályos)
Minden az Ezermester oldalon regisztrált topikozónak 5% kedvezményt biztosítunk MagorTherm építő- és szigetelő anyag vásárlása során.
Üdv. ticzi!

Gondolatom szerint az egész villamos csőhálózaton áramlik a levegő. Úgy értem, hogy a csatlakozódobozokat is beleértve a teljes lakás csővezetékében. Te csak egy levett konnektornál tapasztaltad, de az előbbi még ettől nincs kizárva. Feltételezve azt, hogy a csőrendszer kivezet külső falra szerelt lámpatestekhez is, akkor már közelítünk a feltételezéshez. Amennyiben ez így van, akkor a legolcsóbb megoldásnak tűnhet a következő javaslatom. Leszereled, vagy (szerelteted) a lámpatesteket és az alattuk lévő csövekbe tömsz kevés szivacsot, majd vissza a lámpákat. Amennyiben megszűnik a huzat akkor nyertél, ha nem akkor rossz tanácsot adtam!

Sok sikert: Műszaki
Szia Ticzi!
Figyelemfelkeltő a problémád!
Nekem hirtelen az jutott az eszembe,hogy termelsz füstüt (pl. méhfüstölő) és bevezeted a általad feltételezett helyre ahol alevegő bemehet és kíváncsian figyeli a segítőd a konnektort jön-e a füst. Ha vad ötletnek tartod ne alkalmazd!!!
Szia Miki!
A netet bongeszve talaltam irasodat.
Nos most keszult el a csaladi hazunk , es ugyan azzal a technikaval epult mint a tied , es sajnos en is ezt a jelenseget eszleltem mint te, csak en a belso parkanyok felrakasanal vettem eszre ezt amit te leirtal.
Ma utana olvastam ennek a jelensegnek , es arra jutottam hogy ez a jelenseg a teglak kozti legzarasnak, illetve a NEM megfelelo legzarasnak koszonhetjuk. Ugyan is amikor a teglakat egymas melle pakoljak, rakjak, ott nem valosul meg a hermetikus zaras sajnos. Ezert kell-ene kivulre a homlokzati vakolat es arra mehet a hoszigeteles.
Sirni tudnek az idegtol , mert azt hittem egy jol szigetelt energitakarekos csaladi hazat epitettem, es sokat koltottem a szigetelsekre, nyilaszarokra stb. Erre itt van ez a technologiai hiba, ami romba dontotte az elkepzeleseimet.
Az epuleten nincs meg lakhatasi , az epitesi felugyelonek meg nem jeleztem ezt a problemat, sem a kivitelezonek, de ahogy emlitenem neki, ahogy megismertem, kirohogne.
A retegrendben utolag olvasva benne van a vakolat, ami nem tunt fel nekem, de miert is tunne, elso hazam es utolso is, laikus vagyok. Az epitesi felugyelo sem vette eszre az elterest.
Kerdesem, van e valamilyen jogi eljaras ami ezt rendezne?
Te jutottal e valamire ennek kapcsan?

fodor.attila105@gmaik.com
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég

cron