Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok,
Terasz fedés ügyben szeretnék segítséget kérni:

1.a problémám ott van (az első :-D),hogy nálam a tetőszerkezet gerendái lelógnak a teraszajtó/ablak tetejéig (csatoltok fotót),így a falra "applikált" tartó és onnan kifutó gerendák - szerintem legalábbis- elbukott ötlet.
A terasz maga 5x3 méteres, a fedett rész kb. 2,5( ez a méret túllógna kb 0,5m-rel) x 4,5M

Kérdésem: szerintetek hogyan lehetne ezt megoldani,hogy gusztusos legyen.
Külön problémának érzem,hogy a magassága 238 cm a belógó szarufa aljának.
terasz2.jpg
saját terasz magasság,szarufa alja 238cm
terasz2.jpg (117.94 KiB) Megtekintve 2588 alkalommal.

terasz1.jpg
saját terasz szarufák "kívülről"
terasz1.jpg (89.24 KiB) Megtekintve 2652 alkalommal.



Sétálva sógoroméknál láttam egy megoldást,hogy a szarufákhoz van rögzítve a gerenda, mindenféle alátámasztás nélkül.
Idővel nem "húzza" le ez a tetőszerkezetet?
Nem kívánok komoly fedést a terasznak, kb 40% polikarbonát, a többi zsindelyes megoldás lenne.

Csatoltam fotókat a sajátomról és az ellesett megoldásról:
terasz_lesett.jpg
ellesett teraszfedés megoldás
terasz_lesett.jpg (243.09 KiB) Megtekintve 2673 alkalommal.



Köszönöm a segítséget
Üdv!

Szerintem nem fogja "lehúzni".

A gond másrészt az is, hogy egy vápás, negatív sarok kialakításban van a tervezett terasz, ilyenkor jobbára egy önálló fedés szokott működni, ami kapcsolódik a meglévő levezetéshez és tetőhöz, de gyakoribb a teljesen önálló kialakítás, s bár a tető folytatása is elképzelhető, mint a sógoréknál, de nem lesz igazán szép, esztétikus megoldás.

Ha jól látom Bramac rendszerű a tető, egy tisztességes ácsolatnak ez elvben meg sem kottyan, a tervezett fedés esetén a fedésnél nehezebb a tartó szerkezet maga. Nagyobb problémának látom, hogy ebben a megoldásban a terasz tető lejtése kicsi lesz, illetve inkább kivágták a csatorna helyét, ezzel némiképp meggyengítve a szarufa bekötő részét.

A tető elkészítésénél mindenképpen érdemes az uralkodó széliránnyal is számolni, ha a megfúvás kedvezőtlen, a kialakuló légerők akár az egész fedéllemezt leszakíthatják.

Érdemes tovább kutakodni, vagy átgondolni a kialakítást. Esetleg úgy, mégis önálló. valamilyen megtört megoldásban gondolkodunk, mint pl itt, a komplex szerkezetű megoldásoknál.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég