Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
53 hozzászólás Oldal: 2 / 4
Szüleim a konyhában, a fürdőben és az előtérben cseréltek járólapot + csempét. + Zuhanykabin, +fürdőkád, + konyhabútor, + fürdőszobabútor...
Magyarul kompletten mindent! :)
Képzelhetitek mi volt ott! Alig vártam, hogy vége legyen! Ezek nagy részét a praktikerből rendelték és minden maradéktalanul megérkezett! :)
Praktiker tényleg sok mindenben jó. Konyha- és fürdőszoba tervezésre a - szerintem - legjobb progi a Kitchendraw http://www.kitchendraw.hu/. Ingyenesen letölthető és használható nemtom hány órát. Nagyon gyorsan össze lehet dobni belőle akár a legprofibb konyhát is. Én magamnak a látványtervet ezzel csináltam, bár a lapszabászatba már a saját terveimmel mentem.
Mellékesen jelzem: van egy új csemperagasztó, amely egyben hőszigetelő is.
Subertres a neve, én is forgalmazó vagyok. Ha van ezzel kapcsolatos érdeklődés, kérdés, tegyétek fel itt vagy a 0630/5000269 számon.

Lajos
Sziasztok!

Épségben megérkezett a praktikerből megrendelt sarokkádam, csak gondoltam leírom. Igaz volt, hogy mindent kihoznak ingyen. Amúgy mit lehet tudni erről a hőszigetelő csemperagasztóról??
nagysandor444 írta: Sziasztok!

Épségben megérkezett a praktikerből megrendelt sarokkádam, csak gondoltam leírom. Igaz volt, hogy mindent kihoznak ingyen. Amúgy mit lehet tudni erről a hőszigetelő csemperagasztóról??


Ezek szerint vigyáztak is rá a szállítók:)
Most nézem a kiszállítást , a megrendelés 100 000 felett 6%, hát ott akkor lehet elég szép összeg is akár. Ugyis itt van a Karácsony akkor mindenképp ki is használom...
Még mindig tart ez az akció? Nem úgy volt hogy csak novemberig? Mindenesetre ez csak jó hír :)
kovszabi írta: Még mindig tart ez az akció? Nem úgy volt hogy csak novemberig? Mindenesetre ez csak jó hír :)


Ismerősömnek most lett aktuális egy kis vásárlás a praktikerbe mert ott találta meg legolcsóbban amit keresett, és ő hívta rá fel a figyelmemet, hogy van megint.. Ezért én is körülnéztem és most nem hagyom annyiban :)
Használd ki, már nem sokáig van ahogy elnézem.
Jó lenne mondjuk ha kitolnák januárig az akciót, akkor gondolom nagy leértékelések lesznek...
kovszabi írta: Használd ki, már nem sokáig van ahogy elnézem.
Jó lenne mondjuk ha kitolnák januárig az akciót, akkor gondolom nagy leértékelések lesznek...


Lehet tesznek olyat, hogy kitolják, gondolom függ a karácsonyi sikertől... De ne reménykedj szerintem erre az időszakra lett ez kihegyezve..
Sziasztok!

Egy öreg bérház fürdőszobáját és wcjét próbálom festeni és beburkolni. Több problémám is akadt, először is a falakat legalább két réteg olajfesték fedi, azt tudom hogy erre nem lehet csempézni. De nem is szeretném teljesen leverni a vakolatot, próbálom lecsiszolni-bekarcolni a falat, de a festék alatt a vakolat porlik.

Elég-e ha kromofággal lekezelem a falat vagy teljesen meg kell válnom a festett rétegtől?
Milyen sarokcsiszoló korongot vegyek amivel ezt a munkát "kényelmesen" elvégezhetem?
A csempézés előtt a porló vakolatot diszperzit alapozóval kezelhetem vagy szükséges egyáltalán az alapozás?

üdv.
Durexxx
Üdv.
Próbáld meg ezzel a tapadóhíddal:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Vh7mJBpso14J:www.kohazy.hu/%3Fid%3Dtermekek%26product%3Dweber-col-bond-primer-tapadohid%26art_id%3D656%26hj%3D2%26nyelv%3Dhun+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a
http://www.terranovakereskedes.hu/-t-205.html

Ha elég erősen az olajfestékréteg, akkor talán nem kell lekaparnod az egészet, de mindenképp próbáld ki mielőtt nagyobb tételben vásárolsz.
Tudom nagy meló, de ha már porlik a vakolat, akkor az már nem erős, nem biztos, hogy hosszabb távon elbírja a csempe súlyát. Az igazi megoldás szerintem téglától újra építeni a burkolatot, később kevesebb meglepetés érne.
Amikor kilyukadt vízcső miatt le kellett vernem a csempe egy részét a fürdőszobában, akkor épp a porló, málló vakolat miatt körben levertem mindenhol és téglától kezdve csempéztem fel. A barkácsáruházakban kapható hobbi vakolattal nagyon jól lehet dolgozni (szakember is ezt használta kisebb felületeken), és erre stabilan felragasztható a csempe.
Flex-el ne dolgozz zárt térben, iszonyat koszt és port tud csinálni. A tégláról a maradék vakolatot fúrógépbe fogható csapos fazék drótkoronggal viszonylag kevés porral (főleg ha előtte benedvesíted) el tudod távolítani. A flexbe való a magas fordulatszám miatt nagyon koszol, bár lényegesen gyorsabb vele haladni.

17040.jpg
17040.jpg (51.05 KiB) Megtekintve 8260 alkalommal.
Ha már porlik, ajánlom leverni a vakolatot. Az előttem szólóval max egyet értek! Én is javaslom! Jól végzett munkát!
:wave:
Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Közben elkezdtem az előkészületeket. Lőttem pár képet a falról.

http://indafoto.hu/gyturi/felujitas/page/1

A wc-ben volt csempe a falon, de csak a fuga tartotta össze egy táblába, nagyon könnyen leszedtem. Itt pont az a bajom ahogy leszedtem a régi csempéket a ragasztó letépett mindenhonnan egy kis festéket a falról. Ha lekenem tapadóhíddal, később a csempe súlyától nem válik el a két festékréteg? Vagy csiszoljam le kézzel a felső réteget és arra kenjem rá a tapadóhidat?

ü
Durexxx
A tapadóhídhoz is stabil alap kell, csodákat nem tud tenni. A tapadóhíd csak két olyan felület közötti kötést ad, melyek önmagukban nem működnek.
Az ajánlott tapadóhíd nem porló felületekhez való, ha már porlik a vakolat, vagy másikat kell keresni, vagy leverni a vakolatot. A kis területen lejött festékhiányokat áthidalja a tapadóréteg, ezért nem kell lecsiszolni.
Ilyen bizonytalannak mondható esetekben kis felületen próbát kell végezni, mennyire erős a festékréteg, mennyire porlik az öreg vakolat. Először kopogtasd végig a vakolatot, ha nincs kongó hangja, akkor elvileg jól tapad a téglához, nem kell leverni. Amennyiben sok helyen kong a vakolat, érdemes leverni a csempézés helyén és újra építeni. Ha stabilnak véled a vakolatot, akkor kis helyen csiszold meg a festéket, és meglátod érdemes-e tovább csiszolni, vagy csak rontasz a helyzeten. Érdemes szintén egy kis helyen a festéket teljesen eltávolítani és megnézni, milyen a vakolat állaga, szerkezete. Az öreg vakolatok hajlamosak a pergésre, ami nem jó alap a csempézéshez. Bár a jól felépített csempe a fugák miatt hosszú ideig öntartó (mint amit leszedtél), de kongó, kopogó hangot ad ha megkocogtatod és egy erősebb fizikai ráhatás miatt elkezdhet repedezni, majd szétesni. Az épület is mozog egy kicsit, a rezgések hamar elválasztják a csempét a gyenge hordozó rétegtől.
Szóval az a kérdés, mennyire akarsz jót és tartósat készíteni, mennyi időre tervezed. Így látatlanba nehéz tanácsot adni, egy rutinos burkoló pár perc alatt megmondja, mire lehet számítani, ezt érezni kell.
Én még mindig azt javaslom - bár sokkal több munka -, de ha bizonytalan vagy a vakolat teherbírásában és tartósságában, inkább kezd az alapoktól a csempézést. Én hónapokig készítettem, mert száradni kellett a falnak, újra kellett a csatorna és vízcsöveket építeni, járólapot is cseréltem és csak hétvégén tudtam foglalkozni vele, de amikor kész lett teljesen a fürdő és a wc, nagyon jó érzés volt. Nem kellett azon gondolkoznom, hogy meddig tart még. Amikor eladtuk a lakást, egyedül a wc-hez és a fürdőhöz nem nyúlt az új tulaj.
53 hozzászólás Oldal: 2 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 72 vendég