Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
jó napot mindenkinek.nagyon nagy szükségem volna a segítségükre.szóval,van egy candy domino 4x4 mosógépem régebbi típus,de ilyen jó gépem még sosem volt.az asszony rágja is a fülem hogy vegyünkújat,de ilyen helyzetben,és pláne egy JÓ mosógép piszok drága.szóval sajnos döglődik,mivel ezermester ként "mindenhez" :wink: értek nagyszervízt akarok csinálni rajta,de ehhez kellene egy kis segítség.az ékszíjat kellene lecserélnem,boltban nem kaptam ilyet pedig elvittem a régit.leírom az általam mért méreteit hátha valaki meg tudja mondani milyen típusú,hol szerezhető be:szélessége-9mm magassága-6,3mm elvágtam mérgemben hossza-1233mm.na ez az egyik probléma.a másik pedig hogy piszok hangos mikor centrifugáz,arra gondoltam a csapágy,de leszedtem az ékszíjtárcsát és az épnek tűnik.a tengely nem viszont a dob lötyög.röviden ennyi.nagyon megköszönném ha valaki segítene. üdvözlettel z
Üdvözlet !
Háztartási gép alkatrészben nekem ez a cég jött be http://www.sini.hu/ Ha valamit nem találtam vagy nem tudtam, a mintaboltot felhívtam és mindig segítőkészek voltak. Árban talán a legjobbak de a csomagküldés a végösszeget drágítja. A szíjjal kapcsolatban annyit hogy van rajta jelölés az alapján beazonosítható de úgy tűnik a leírásodból hogy egy normál ékszíjról van szó. Szerencsére ez jóval olcsóbb mint a divatos lapos sokbordás szíjak. Csapágyat szimeringet inkább a kiszerelés után a helyi csapágyboltban szoktam venni de ez csak megszokás kérdése. A problémádra visszatérve ha hangos a gép akkor biztosan csapágyas is. Nem véletlen hogy lötyög a dob. Esetleg még a motor csapágyazása is lehet gond de ha zajtalanul fut nincs miért szétszedni. A leírtak alapján a mosódob újra csapágyazása szimeringezése megoldás a problémára. Sajnos a szimering tönkrement, a víz bejutott a csapágyakba és elkezdett az is tönkre menni. Ha már rozsdás cseppek is látszódnak szétfröcskölődve a gépházon belül biztosan ez a baj. Ha valóban ezermester vagy akkor nem lesz probléma a csapágy és szimering csere, de néhányszor meg fogod vakarni a fejed mire kitalálod hogyan lehet szétszedni összerakni pusztítás nélkül. Sok sikert és biztonságos befejezést !
örök hála...
Jó napot az uraknak!Segítséget szeretnék kérni önöktől.Arra volnék kíváncsi milyen típusú csapágyak,ill.szimeringek vannak a CANDY GO4 106 típusú mosógépbe,vagy erről hol találok információt???Már kérdeztem itt,hasonló témában és nagyon elégedett vagyok hazánk szakembereivel!Remélem tud valaki segíteni.Köszönöm
Üdv!
Talán ez segít, bár ahogy elnéztem, csak szerviz cikkszámok vannak benne, de ezzel el lehet indulni a keresgélésben:
http://elektrotanya.com/candy_go41062d-16s_31002782.zip/download.html

A dob felfüggesztés csapágyastól, tengelyestől, szimmeringestől, komplett együtt van a dobbal és az üsttel, nincs külön alkatrészjegyzéke : 41025333 Tub complete :(
Lehet barkácsolni, szétszedni, akkor kiderül a típusa. Remélhetőleg szabványos méretűek. 8)
Üdv !
Próbálkozz itt http://shop.euras.com/default.php?g7=3150936N de szerintem egyszerűbb ha hívod őket. Nekem segítőkészek szoktak lenni. Szerintem csapágyboltban sem lesz sokkal olcsóbb. Vagy marad amit PLaci ajánlott a szétszedés és megtudod mivel van szerelve és biztosan nem ér meglepetés.
Én már pár gépet szereltem de ha agyoncsapnának sem tudnám megmondani melyikben milyen csapágy volt. Egyébként az "életrevaló" a csapágyboltosok is tartanak elég sokféle katalógust, lehet kapásból tudják mi kell bele.
Nagyon kösz,már sokat segítettek!Azért kellene mert előre meg akarom venni a csapágyakat,szimeringet.Ha szétszedem egyből össze tudjam rakni,mert használják a gépet(bár így már nem sokáig,kimosta a zsírt egyre zajosabb).Szóval kösz mindent bemegyek a csapágyboltba,és lehet hogy veszek pár típust ami lehet.Itthon úgyis elfér! Z
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 68 vendég