Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
110 hozzászólás Oldal: 6 / 8
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8 Következő
Köszönöm a választ! :wink: A többi szoba azért nem hideg mert lent található a konyha és egy szoba nagyságú előtér ami fűtve van. Így azok felett gondolom ezért nem lehet hideg. A fűtetlen pince csak a hideg szoba alatt húzódik. Bocsánat a félreérthető fogalmazásomért. :| Mégegyszer köszönöm a választ megpróbálkozunk a hungarocell szigeteléssel. Rosszabb úgysem lehet. :roll: További szép napot!
Így már érthető. A rögzítést is el lehet rontani, mint mindent. A táblák felrakásának is vannak szabályai, hogy tényleg érjen valamit, ne csak dísz, vagy további bajok forrása legyen. A hőszigetelés témában már tárgyaltuk, érdemes olvasgatni egy kicsit.
Sziasztok!

A haz teljes felujjitasan gondolkodunk...
Ketszintes teglahaz, iden csak az also szintre van eleg penz.
Amit szeretnenk:
A jelenlegi kalyhas futest kozponti futesre cserelni.
Teljes patlo, ajto csere, illetve mas esztetikai atalakitasok.
A haz jelenleg sem kivulrol, sem belrol nincs szigetelve.
Elsore belso szigetelesre gondultunk, elosszor gipszkarton plusz uvegvatta parosra, majd hungarocelre...
Viszont most elgondolkodtunk, mivel egyre tobb helyen olvasom, hogy nem a legjobb megoldas a hazat belulrol szigetelni.
Sajnos tobb szobaba is "izzad" neha a fal telen.
Szigeteles mindenkepp kell mivel telen, az egyik szobaban szinte csak a kalyha korul van meleg.
Szoval milyen sziketeles lenne a legjobb?
Koszonom!
Szia!

Röviden is válaszolhatok, vastag, homlokzatszigetelés! :)

A falak belső "izzadása" páralecsapódás eredménye, ott a fal még hűvösebb a környezetében lévőknél. Ez sarkokban általában gyakoribb jelenség, de lehet az egész fal is hidegebb, vagy hőhíd (pl.: koszorúbeton) következtében csak egy bizonyos sávban.

A belső szigetelés csak nagyon indokolt esetben ajánlható, ahol a homlokzatszigetelés nem megoldható. Tehát ezt vessük el gyorsan.

A homlokzatszigetelés anyagában sok vita van, de normál (nem vizesedő) téglafalhoz az alap polisztirol hőszigetelés is megfelelő, ha szakszerűen lesz megvalósítva. Ennek emelt hőszigetelésű változata a grafitos EPS, amivel vékonyabb, vagy ugyanolyan vastagsággal jobb hőszigetelést lehet elérni.
A kőzet, vagy üveggyapot homlokzati hőszigetelésnek is vannak előnyei, de jóval drágább az EPS-nél.

Hőszigetelést is csak az egyik szinten tudjátok kivitelezni? Mert jobb lenne az egész házat egyszerre hőszigetelni és inkább más belső munkát elhalasztani a következő időszakra.
Az új nyílászáróknál figyeljetek arra, hogy legyen benne szellőző (a legjobb lenne páraszabályozású), mert ezzel további problémákat tudtok megelőzni. A lakásfelújítások legalapvetőbb hibája, érdemes elkerülni.
Némi elmélet:
http://www.aereco.hu/szellozesi-megoldasok/eletritmusunkhoz-igazodo-szellozes-ventilate/higroszabalyozasu-szellozes-elmelete
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nem vagyok járatos a témában, szóval a problémám a következő:

Bérelt lakásban adott egy régi üveges bejárati ajtó (kb. 60%-a üveg), ami szembe van a gyerekszobával, ami persze szintén üveges és ha felkapcsolják a lépcsőházban a villanyt, akkor fénybe borítja a gyerkőc szobáját. Szeretném lefedni az üveg részeket valamivel, de egyből arra is gondoltam, hogy jobb volna valamilyen szigeteléssel megoldani, mert akkor benn tartanám a meleget.
Gondoltam vékonyabb gipszkarton lap felrakására, de ez nem tartja a hőt szerintem csak minimálisan vagy szivacsréteg felrakására pl két lap közé, hogy kívülről és belülről se a szivacsot nézzük. Ezeket körbe nyomni valamilyen sziloplaszttal. Sajnos az üveg/bejárati ajtó cseréje nem megoldható

Mi a véleményetek róla? Létezhet valamilyen alternatív megoldás erre a problémára?

Köszönöm,
M
Üdv!
Bérelt lakás lévén először a tulajjal egyeztess, hogy mit enged meg nektek. Legrosszabb esetben az ajtóra rögzített vastag sötétítőfüggönnyel is eredményt tudsz elérni.
Bármi komolyabbat csinálsz, nyoma marad az ajtón (csavarok helye). A belátás, átlátás csökkentésére kulturált eszköz az ablakfólia, szükség esetén eltávolítható. Érdemes elgondolkodni a betörés ellen védő biztonsági fólián is, üveges bejárati ajtónál nem hátrány. Ha a fólia már eltakarja a leendő szigetelést, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy falécből keretet ragasztotok az ajtóra erős, kétoldalas ragasztóval és közé EPS (Hungarocell) szigetelőlapokat raksz, majd ezt vékony farost, vagy rétegelt lemezzel lezárod. Ezt vagy fested, vagy tapétázod.
Így szükség esetén eltávolítható, de elég könnyű szerkezet, hogy ragasztással rögzíthesd. Amennyiben a tulaj megengedi és lehet csavarozni is, akkor erősebb szerkezetet is felszerelhetsz és polisztirol szigetelés helyett sűrű kőzetgyapottal szigeteled le, mert ez a vastagságától függően egész jó hangszigetelő, vagy inkább áthallásgátló.
Én már készítettem ilyen módon egy nagyon gyenge bejárati ajtó hőszigetelését, csak itt dupla üvegesre alakítottam az üveges részt és nem elfedtem. Egész jól működött az eredeti állapotához képest.

IMG_0419.jpg
IMG_0419.jpg (101.22 KiB) Megtekintve 3945 alkalommal.


IMG_0437.JPG
IMG_0437.JPG (22.51 KiB) Megtekintve 3946 alkalommal.


IMG_0983.JPG
IMG_0983.JPG (25.99 KiB) Megtekintve 3903 alkalommal.


Persze nem gyári minőség, de sokkal jobb lett, mint volt.
Köszönöm a tippet, ez igazán tanulságos volt!

"A belátás, átlátás csökkentésére kulturált eszköz az ablakfólia, szükség esetén eltávolítható. Érdemes elgondolkodni a betörés ellen védő biztonsági fólián is, üveges bejárati ajtónál nem hátrány. Ha a fólia már eltakarja a leendő szigetelést, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy falécből keretet ragasztotok az ajtóra erős, kétoldalas ragasztóval és közé EPS (Hungarocell) szigetelőlapokat raksz, majd ezt vékony farost, vagy rétegelt lemezzel lezárod. Ezt vagy fested, vagy tapétázod. "

Ezt a módszert fogom alkalmazni! Arra gondoltam, hogy csak az ablakokra teszek fóliát és mögé EPS lapot ragasztva, majd ezt fedve funér lappal, szintén ragasztva. Maguk az ablakok süllyesztettek és már van egy 23mm-s keretük. Persze jobb volna leszigetelni a teljes ajtót, de az túl nagy átalakítás és a főbérlő nem menne bele - valamint a bérleti szerződésbe ki van kötve, hogy kiköltözés esetén mindent vissza kell állítani az eredeti állapotára.

Egy kérdésem volna még: az esetleges hézagok betömésére/kitöltésére elég a sima silopast? Vagy más anyaggal dolgozzak? Ragasztónak ajánlanál valamilyen típust, ami mindent megfog?
Köszönöm!
M
Üdv!
Kétoldalas ragasztószalag a legcélszerűbb megoldás, mert elköltözéskor leszedhető.

http://www.hsrshop.hu/3m-atg-924-transzfer-ragasztoszalag-19-mm-x-33-m/

A hézagok eltüntetéséhez valamilyen rugalmas hézagtömítőt használj (például):

http://www.primer-kemi.hu/epiteskemia/Kittek-es-hezagtomitok/tartosan-rugalmas-egykomponensu-tomitoanyagok/?c=1&cid=14&id=34
Plaszlo!

Koszonom szepen a segitseget!!
Megvolt a belso renovalas, illetve a kozponti futes beszerelese.
Sajnos a szigetelest anyagi okok miatt csak 5-6 honap mulva kezdjuk.
Szoval a fal 25 cm vastag tegla, mint mondtam, jelenleg nincs hoszigetelve.
Most, hogy melegebb van (5-6 fok) nem okoz gondot a lakas melegen tartasa, de mikor hidegebbek voltak (-10 -12), nehez volt a lakast melegen tartani. Kevesebb mint fel ora alatt hult 20 fokrol 19-re.
Szoval, milyen vastag szigeteles kell a hazra?

Koszonom!
Üdv!

10 cm alatt kár nekifogni, ez legyen a minimum vastagság. Összhangba kell hozni a födémszigeteléssel és a lábazatszigeteléssel. Az energiaárak jövőbeni jósolt emelkedése miatt minél vastagabb hőszigetelés a célszerű, ami elmehet akár 20 cm-ig is. Felette már nem lineárisan javul a hőszigetelés a rétegvastagsággal, így csak passzívhát esetén érdemes rajta gondolkodni.
A másik indok ami miatt már nem feltétlenül kell nagy vastagságokban gondolkodni, ha az átlaghőmérséklet folyamatosan emelkedik, lassan alig lesznek hideg telek, a szélsőséges hidegek előfordulhatnak, de nem valószínű, hogy tartósak lesznek. Tehát nagyjából mínusz néhány fokos telekkel lehet számolni átlagban és ehhez szerintem a 10 cm-es szigetelés is elég lenne, de azért készülve az energiaárak robbanására, 15 cm körüli szigetelésvastagságban gondolkodnék. Úgy néz ki, hamarosan a hűtés, árnyékolás lesz a nagyobb kihívás a hőszigetelésnél.
Ez nem korrekt méretezéses számolás eredménye, csak megközelítő becslés. Korrekt számításhoz rengeteg adatra lenne szükség a házadról, és erre külön programokat használnak a tervezők, de szerintem ők is hasonló eredményre jutnának a megtérülési költségeket is számolva.
Sziasztok,

Adott egy régi, közel 100 éves társasház földszinti, 4 m belmagassággal rendelkező lakása, ahol nem meglepő módon a falak alsó része eléggé nedves, aminek szemmel látható nyomi vannak a tapétán. Konvektoros fűtés van jelenleg, ami ha erősebben megy a fal külső része szabályosan izzad. Mivel a vizesedés csak az alsó részen tapasztalható, ezért arra gondoltam, hogy csak 2 méteren kellene valamilyen belső szigetelési megoldást alkalmazni.
Kérdésem, hogy van-e értelme ilyennek, megvalósítható-e, illetve mit érdemes tenni?
Mi a vélemény az INHEMIWA szigetelésről?

A fűtésrendszer korszerűsítén is gondolkodtam, elektromos/infra padlófűtés beszerelésére. Ennek lehet hatása a vizesedésre?

Köszönöm,
L
Üdv!
A falak vizesedését kiváltó okot kell megszüntetni. Ezt nagy valószínűséggel a fal alatti vízszigetelés hiánya, vagy tönkremenetele okozza. Ha ezt utólag kijavíttatod, vagy pótoltatod, akkor meg kell várni, míg teljesen kiszárad a fal és csak utána lehet hőszigetelésben gondolkodni, de akkor sem 2 méterig, hanem teljes lábazati, homlokzati és födém hőszigetelésben.
Minden hozzászólást nem volt időm elolvasni, de látom az utóbbi üzenetek inkább az EPS témáról szólnak. Aki esetleg még nem hallott az XPS lemezekről, akkor itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=qi4Xw95BiT8

Nem csodaszer, de mint már írták mások is, ha nincs lehetőség kívülről szigetelni, hasznos lehet....
Szép napot Mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni. A házat amit korszerűsíteni szeretnék közel 30 éve építették. A födém egybe kiöntötték betonból és iszonyatosan átenged magán minden meleget a lakásból. Szeretném leszigetelni de tanácstalan vagyok. Aki csinálja azt tanácsolta hungarocellel szigeteljünk belűről. De párás a lakás és igaz hozzá nem értő vagyok de ettől vmiért még is óckodom. Segítsetek hogyan lehetne nem egy vagyonból de még is hasznosan megcsinálni ezt a munkát. Valaszokat előre is köszönöm.
Üdv!

Jobb lenne felülről szigetelni. Lehet hungarocellel is, de nagyon alaposan kell illeszteni a táblákta, hogy ne legyen rés közöttük. A szigetelésnek homogénnek kell lennie. Érdemes két rétegben, az illesztéseket a rétegekben egymástól eltolva rakni.

A lakás magas páratartalma a természetes szellőzés hiányától is lehet.
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8 Következő
110 hozzászólás Oldal: 6 / 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 73 vendég