Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 2 / 50
A kazánokhoz még annyit fűznék, hogy bár drágább megoldás, de én az indirekt tárolós megoldást preferálom, főleg komfort érzet miatt, másrészről a kombikban sűrűn tönkremegy a váltószelep, ami sok bosszúságot okozhat.
http://hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
Sziasztok kérdésem az lene mekora átméröben érdemes a müanyag csövet megveni? Négy radiátor körülbelöl 30m re lesz az utolso radiátor.Köszi
Szia!
Hogyan akarod megoldani a csövezést, milyen módszerrel? Falon kívül, aljzatban, stb.?
legjobb bent kivül és lent mert kész a lakás nem akarom szétverni
Nem nagyon ajánlják kívülre, bár nem is tiltják. :roll: Egy főág menne végig és arról csatlakoznak le a fűtőtestek?
egy föág és természetesen bent.
A radiátorok milyen elosztásban lesznek? Nagyjából egyenletes távolságban, vagy változó? Azért kérdezem, mert a hosszú egyágas rendszereknél szokott előfordulni, hogy az ág végén lévő radiátor nem fűt rendesen, mert nem jut elég melegvíz hozzá. Tehát indulni kéne egy vastagabb csővel és legalább egy lépcsőben szűkíteni. (Tudom ez a kérdés.) Találgatva tanácsot adni elég felelőtlen dolog, ismerni kellene a terepet, melyik szoba milyen hőveszteségű, mekkora radiátor kell hozzá, annak mekkora a szükséges vízárama a teljesítményének leadásához, tehát méretezni kell. Ha jót akarsz magadnak, legalább a tervezését egy hozzáértővel elvégezteted, vagy legalább egy jobb fűtésszerelőtől ajánlatot kérve és átbeszélve a méreteket nagyjából képet kapsz a szükséges átmérőkről.
Talán Papesz28 segíteni tud neked távolról is a méretezésnél.
Üdv uraim.
Valaki meg tudná mondani mennyire kell felfújni a cirkó kiegyenlítő tartályát levegövel?
1-1,5 bar, de előtte ki kell engedni a nyomást a rendszerből.
Üdv! A cirkó bekötésénél tartok, kaptam hozzá egy kis műanyag gyűrűt (hidegvíz tömegáram korlátozó) de egy szerelő tanácsára vettem egy nyomáscsökkentőt a bemenő hidegvízre. Akkor a mellékelt gyűrűt azzal kiváltottam, vagy annak más szerepe van? Ha igen, mi?

Update: a kérdésem még aktuális, annyival kiegészítve, hogy a nyomáscsökkentőt mi alapján állítsam be, hogy megfelelően ellássa a feladatát? (most úgy van, ahogy vettem.)

Előre is köszönöm a választ.
Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni,vegyes tüzelésű kazán (minden biztonságtechnika beépítve:biztonsági szelep,termikus elfolyó szelep,automata kazántöltő,aut.huzatszabályozó)szivattyú keringetésű puffertartályos rendszer ( a szivattyú a tartályba keringet),DE HA NINCS ÁRAM,AKKOR leáll a keringés.Olvastam,hogy létezik egy elkerülő ágba építhető úszós szelep (valami Bodor féle,vagy ilyesmi),ami ilyenkor kinyit!Tudom lehetne szünetmentest is kiépíteni,de ez a szelep egyszerűbb lenne.Ez plusz biztonság lenne a kazántúlhevülés ellen.A csőméretezés a gravitációs áramlást is megengedi.32 mm-s.Ha valaki látott már ilyet,vagy tudja hol lehet venni,megköszönném.
Bakter írta: Üdv! A cirkó bekötésénél tartok, kaptam hozzá egy kis műanyag gyűrűt (hidegvíz tömegáram korlátozó) de egy szerelő tanácsára vettem egy nyomáscsökkentőt a bemenő hidegvízre. Akkor a mellékelt gyűrűt azzal kiváltottam, vagy annak más szerepe van? Ha igen, mi?

Update: a kérdésem még aktuális, annyival kiegészítve, hogy a nyomáscsökkentőt mi alapján állítsam be, hogy megfelelően ellássa a feladatát? (most úgy van, ahogy vettem.)

Előre is köszönöm a választ.


Gondolom a cirkó alatt a kombinált kazánt érted, ott van szerepe a tömegáram korlátozónak.
A műanyag gyűrűvel csak az átfolyás mennyiségét lehet szabályozni. A nyomáscsökkentő jobb megoldás, mert védi a készüléket a magas víznyomás ellen és egyben betölti a tömegáram korlátozó szerepét is. A nyomáskapcsoló elvileg gyárilag beállított értéken működik, állítani nem kell, kivéve ha szabályozható, de akkor van rajta egy skála ami alapján beállítható. A készülék leírásában benne kell lenni, milyen maximális nyomásra méretezték, aszerint állítsd be.
Köszönöm a választ. A szabályozhatóság annyi, hogy egy imbusszal lehetne állítani a nyomáscsökkentőn. De akkor valószínűleg gyárilag be van állítva. Sajnos nincs semmilyen mérőeszközöm, amivel mérni tudnám a víznyomást, de akkor a gyári érték gondolom, jó lesz.
építő írta: Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni,vegyes tüzelésű kazán (minden biztonságtechnika beépítve:biztonsági szelep,termikus elfolyó szelep,automata kazántöltő,aut.huzatszabályozó)szivattyú keringetésű puffertartályos rendszer ( a szivattyú a tartályba keringet),DE HA NINCS ÁRAM,AKKOR leáll a keringés.Olvastam,hogy létezik egy elkerülő ágba építhető úszós szelep (valami Bodor féle,vagy ilyesmi),ami ilyenkor kinyit!Tudom lehetne szünetmentest is kiépíteni,de ez a szelep egyszerűbb lenne.Ez plusz biztonság lenne a kazántúlhevülés ellen.A csőméretezés a gravitációs áramlást is megengedi.32 mm-s.Ha valaki látott már ilyet,vagy tudja hol lehet venni,megköszönném.


Nem tudom érdemes túlvariálni a biztonsági rendszerét a kazánnak. Elvileg a gyári előírásokat teljesíted, jónak kell lennie. A huzatszabályozó feszültségkimaradás esetén érzékeli a megemelkedett vízhőmérsékletet és visszaszabályozza a kazán huzatát, amivel csökkenti az égés intenzitását. Az külön jó dolog, hogy gravitációsan is tud működni a fűtésrendszered, mert elviszi a hőt a kazántól áramszünet esetén is.
Én tennék egy próbát, megrakott kazánnál lekapcsolnám a szivattyút és kiderül mire képes a rendszer. Ha szivattyú nélkül - gravitációsan - is áramlik a víz a rendszerben, akkor nem szabadna túlmelegednie a kazánnak.
A szünetmentes táp akkor lenne jó megoldás, ha gravitációs keringésre nincs lehetőség, meg az elgázosítós kazánoknál.
Bakter írta: Köszönöm a választ. A szabályozhatóság annyi, hogy egy imbusszal lehetne állítani a nyomáscsökkentőn. De akkor valószínűleg gyárilag be van állítva. Sajnos nincs semmilyen mérőeszközöm, amivel mérni tudnám a víznyomást, de akkor a gyári érték gondolom, jó lesz.

Ha az eladó tudta a dolgát akkor jó a gyári beállítás. Egyébként érzékelned kell a különbséget a hideg és a melegvíz kifolyásának intenzitásán. Nekem is van nyomásszabályozó a kombi kazánom előtt, a melegvíz sokkal erőtlenebbül folyik, mint a hideg, ergo a nyomásszabályozó teszi a dolgát. :wink:
750 hozzászólás Oldal: 2 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég