Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 35 / 50
Előző 1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 50 Következő
Nori írta: Szia!
A keringető szivattyús dologról mi a vèlemènyed?
A kábelcsatornás dolog mennyire vált be? Minket riogattak, hogy hullámosodik ès melegszik.



A szivattyús dolgot nem értem teljesen. Szinte mind több sebességes, vagy automata. Így ezt nem értem. A kábelcsatornás megoldás teljesen jó azóta is. Ha belegondolsz minden klíma így van bekötve a szobába. Ez például a padló felett megy nem sokkal és szekrények mögött. Keress rá gugliban : Klíma kábelcsatorna
Szia Nóri!
Értem az aggodalmadat, a műanyagcsatornák elektromos (elvileg nem melegedő) vezetékek számára készültek, míg a klímacsatornában hőszigetelt csövek futnak, egyik sem melegszik annyira mint egy fűtéscső. A Kondenzációs kazánnal működő fűtésrendszerben max 50C°-os víz kering, míg egy normál, vagy vegyestüzelésű kazánnal szereltben jóval 60 C° felett is elképzelhető. Még nem próbáltam milyen hőt viselnek el alakváltozás nélkül.... :roll:

De van ennél igényesebb módszer is mint a kábelcsatorna (persze jóval drágábban):
http://www.kekelit.com/uploads/media/Kelox_SL_HB_2006_HU_kezikoenyv.pdf

A műanyag csatornát is el lehet takarni design elemmel, ha elbírja a fűtéscsövek hőjét:
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/907
http://www.anrodiszlec.hu/advanced_search_result.php?keywords=K%C3%A1belcsatorna+takar%C3%B3+d%C3%ADszl%C3%A9c
Sziasztok
Ismét lenne egy kérdésem. Adott a fűtésem amit réz csővel vezetnék, 12 métere esik az utolsó radiátor. Jó ha a 2 fő vezeték végig 22-es? A radiátorokhoz a le állás 15-ös. Vagy muszáj csökkentenem a keresztmetszetet? Keringetős mivel felül kell vinnem mind két csövet.
Sziasztok!
Köszi a segítsèget. Valószínűleg maradunk a rèz - vagy vas csöveknèl. :)
Csak a kiváncsiság ès az újdonság ereje...
Szia!

Tudom jóval drágább, de a rézcső kevesebb helyet foglal és könnyebb, gyorsabb szerelni. Amit az árában kiadsz pluszban, annak egy részét megnyerheted a szerelési költségeken. Elektromos hevítővel nyomtalanul forrasztható, még friss festés után is.
Miki66 írta: Sziasztok
Ismét lenne egy kérdésem. Adott a fűtésem amit réz csővel vezetnék, 12 métere esik az utolsó radiátor. Jó ha a 2 fő vezeték végig 22-es? A radiátorokhoz a le állás 15-ös. Vagy muszáj csökkentenem a keresztmetszetet? Keringetős mivel felül kell vinnem mind két csövet.


Szia!
Azért szűkítik a gerincvezeték átmérőjét a vége felé haladva, hogy az utolsó radiátorok felé is legyen megfelelő áramlás, különben "ellustul" a radiátor, nagyon lassan cserélődik a víz benne.
Tervezésnél számítják a radiátorokhoz szükséges tömegáramokat és azok alapján lépcsőzik a cső átmérőjét.
Sziasztok! Azt szeretnèm kèrdezni, hogy ha a betonban szeretnèm vezetni az ötrètegü csövet akkor milyen szigetelèst kell használnom?
Sajna a furdoben nagy sietsèg közepette nem szigetelttem ès ugy betonozt be kb 3 mètert. A többi helysèg le van betonozva, de gondoltam ,hogy feltöröm egy sávban ès ugy vezettem el.?!ondtak olyat is ,hogy ha a betonban vezetem akkor a hőtől a beton meg vog tepedni ès igy a burkolat is.
Kèrlek ha tudtok segítsetek. Köszönöm
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. A haverom kponti fűtést szeretne csináltatni. Gázról hallani sem akar. Csak vegyestüzelésü kazánról. Kb 120 nm-es a ház, szigetelve is lessz. A szerelő ajzatbetonba fogja csövezni a rendszert 16-os henco csővel. Osztó- gyűtő rendszer lessz 7 db radiátorral, tehát 7 kör. 36 kw-os lemezkazán rézcsővel összekötve az osztóval, +a visszatérőben szivattyú amit csőtermosztát vezérel.(zárt rendszerü 2,5 báros bizt. szeleppel) Ennyi lenne a rendszer. Se laddomat se puffertartály se semmi. Kérdésem: Működhet ez a rendszer biztonságosan? A henco cső mennyire kènyes, ha véletlenűl felmegy a kazánhőfok 80-90 fokra?(a nagy kazánteljesitmény miatt gondolom ez előfordúlhat). A kis vizmennyiség miatt tényleg hamar kihűl a radiátor ha màr nem fűt a kazán? Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia!

Az ember tényleg belefárad, hogy mindig az elejéről kell kezdeni a magyarázkodást, mert senki nem veszi a fáradtságot, hogy visszaolvasson. :twisted:
Természetesen működni fog a rendszer, kérdés mennyi megalkuvással, szenvedéssel és járulékos károkkal. De hajrá, csinálja meg így, álljon a kazán mellett és szabályozgassa a levegőt, rakja folyamatosan a tüzelőt, és kapargassa a kátrányt a kazánból, kéményből.....jó buli lesz. :|

Vegyestüzelésű kazán ha zárt rendszerben épül, akkor vészhűtő rendszert kell kiépíteni hozzá. Ez némelyik típusban gyárilag benne van, amelyikben meg nincs, ott külön kell megépíteni. Ennek a miértjét is leírtam/leírtuk többször, csakúgy mint a puffer és a kazánvédő szelepek fontosságát.
Angyal Dávid mesélhetne az elcseszett rendszerekről, a barátod is jó úton halad afelé, hogy klubtag legyen.

És igen, a kis vízterű radiátorok hamar kihűlnek. mivel nagyon kevés víz van bennük az öntöttvas radiátorokhoz képest. Ezek a modern, jól és gyorsan szabályozható rendszerekhez készülnek - pufferes, vagy gázkazános rendszerekhez.
A műanyag csövek jórészt elviselik a 80-90 C°-ot, de fellágyulnak és a préselt csatlakozó idomokból kicsúszhatnak ha tartósan megas hőfoknak vannak kitéve. Gyakorlatilag ezek is az alacsony hőmérsékletű rendszerekhez készültek.
Zolila37 írta: Sziasztok! Azt szeretnèm kèrdezni, hogy ha a betonban szeretnèm vezetni az ötrètegü csövet akkor milyen szigetelèst kell használnom?
Sajna a furdoben nagy sietsèg közepette nem szigetelttem ès ugy betonozt be kb 3 mètert. A többi helysèg le van betonozva, de gondoltam ,hogy feltöröm egy sávban ès ugy vezettem el.?!ondtak olyat is ,hogy ha a betonban vezetem akkor a hőtől a beton meg vog tepedni ès igy a burkolat is.
Kèrlek ha tudtok segítsetek. Köszönöm


Szia!
Jobb lenne, ha csőhéjszigetelésben vezetnéd a fűtéscsöveket, így a beton kevesebb hőt von el - több jut a radiátorokhoz, betonban kisebb a hőmérsékletváltozás -, másrészt a hőtágulást kompenzálja.
Talán egy pár fűtéscső nem fogja megrepeszteni a betont, de tény, hogy a gyakori hőmérsékletváltozás miatt idővel megrepedhet a beton a csövek mentén. Ha flexibilis ragasztót és fugaanyagot használsz, akkor a burkolat megúszhatja.
Bocsánat, hogy buta már lerágott kérdéseket tettem fel. Nemrég csatlakoztam a fórumhoz és természetesen visszaolvastam az eddigieket. Így laikusként is fel tudtam fogni, mik azok a dolgok amelyek nélkülőzhetetlenek egy ilyen fűtéshez. Csak hozzá nem értőként amikor egy hivatásos fűtésszerelő azt mondja hogy így jó lessz, de én mégis mást olvastam elbizonytalanodtam. Ezért ismét megköszönöm, hogy erre a konkrét esetre válaszoltál!
OK, nem kell elnézést kérned, úgy látszik rossz pillanatomban olvastam a kérdésedet. Sajnos egyre több sztorit hallani, amikor a hivatásos szerelőknek gőze sincs, mit kellene csinálnia. Az a kevés jó szerelő aki még itthon maradt, azok évekre előre be vannak táblázva munkával....

Szóval az a lényeg, ha a barátod nem akar kínlódni a fűtésével, akkor puffer és a többi kötelező alkatrész amit már sokszor leírtunk, rajzokkal illusztráltunk. Amit elképzelt, az egy modern gázkazánnal működne megfelelően.
szlipy írta: Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. A haverom kponti fűtést szeretne csináltatni. Gázról hallani sem akar. Csak vegyestüzelésü kazánról. Kb 120 nm-es a ház, szigetelve is lessz. A szerelő ajzatbetonba fogja csövezni a rendszert 16-os henco csővel. Osztó- gyűtő rendszer lessz 7 db radiátorral, tehát 7 kör. 36 kw-os lemezkazán rézcsővel összekötve az osztóval, +a visszatérőben szivattyú amit csőtermosztát vezérel.(zárt rendszerü 2,5 báros bizt. szeleppel) Ennyi lenne a rendszer. Se laddomat se puffertartály se semmi. Kérdésem: Működhet ez a rendszer biztonságosan? A henco cső mennyire kènyes, ha véletlenűl felmegy a kazánhőfok 80-90 fokra?(a nagy kazánteljesitmény miatt gondolom ez előfordúlhat). A kis vizmennyiség miatt tényleg hamar kihűl a radiátor ha màr nem fűt a kazán? Előre is köszönöm a válaszokat!



Ne csinálja!
Zolila37 írta: Sziasztok! Azt szeretnèm kèrdezni, hogy ha a betonban szeretnèm vezetni az ötrètegü csövet akkor milyen szigetelèst kell használnom?
Sajna a furdoben nagy sietsèg közepette nem szigetelttem ès ugy betonozt be kb 3 mètert. A többi helysèg le van betonozva, de gondoltam ,hogy feltöröm egy sávban ès ugy vezettem el.?!ondtak olyat is ,hogy ha a betonban vezetem akkor a hőtől a beton meg vog tepedni ès igy a burkolat is.
Kèrlek ha tudtok segítsetek. Köszönöm


Ahogy Laci is említette csőhéj szigetelés tökéletes rá. Azt nem említetted milyen kazán fűti a rendszeredet. Mert gondolok itt egy kondenzációsra, ekkor nem olyan magas az előre menőd sem , hogy baj legyen, amiatt a 3 méter miatt. Hisz ha belegondolsz a padlófűtéses fürdőszobában sem reped meg a beton. a csőhéj simán felveszi ezt a mozgást, nem szabad bajnak lennie. Egy jó tanács, ha felvágod az aljzatot ne 10 cm vágj (szélességre) mert szívás feltörni 10cm betont. Minimum 20 cm vágj fel könnyebb , haladósabb feltörni, kiszedni , visszabetonozásnál pedig nem sok a különbség.
Angyal Dávid írta:
Drága barátodnak üzenem, hogy b***a be az ajtót a "szerelő" előtt, és élvezze az életet amíg lehet.....


Dávid megértem az indulatodat, hasonlóképp voltam én is, de próbáld mérsékelni a kifejezéseidet, ne kelljen törölni hozzászólást.

Üdv: L.
Előző 1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 35 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 91 vendég