Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 5 / 50
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 50 Következő
Ugye nem várod el, hogy hasraütéssel bárki mondjon egy számot?? A ház hőigényének meghatározása nem egyszerű feladat, figyelembe kell venni a falazat, a nyílászárók, a födém, a padozat hőátbocsátási tényezőjét, vagy egyszerűbben szólva a veszteségeit, majd figyelembe kell venni a ház tájolását, a benne lakók számát, egyéb hőfejlesztő eszközök (TV, háztartási gépek, stb) hőkibocsátását, stb. Ez egy összetett számítás, amihez minden adatot ismerni kellene.
De ezen a linken megközelítő értékeket találsz, amiből nagyjából kiszámíthatod a házad szükséges hőmennyiségét:

http://www.laurens.hu/hogyan-valasszunk-radiatort-2-lepes

Vagy ezzel a táblázattal:

http://www.nyirinfrapanel.hu/panel_szamitas.xls
Nincs meg valakinek Meszlényi Zoltán: Központi fűtőberendezések üzembe helyezése c. könyve?
Letölthető-e valahonnan? Nagyon érdekelne.
wto21 írta: 166 légköbméteres házba hány kilowattos vegyestüzelésű kazán lenne megfelelő, nem túl jól szigetelt háznál?

Ha jó a 166 légköbméteres számod, a belmagasságod 2,60m körüli, a házikód 60-70m2 közötti. A hővesztesége 10-14kW között lehet 1,4-es átlagos U értékkel. A kazán választásnál, mivel mindig vannak/lesznek üzemszünetek, célszerű legalább 70-100%-kal nagyobbat választani a gyors felfűtés és tartalék érdekében.
A többit PLaszlo leírta. Ez segítség volt neked?
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
hello segitsege szeretnek kerni a kozponti futesel kapcsolatosan,azt szeretnem kerdezni hogy amikor vezeted a csovet mongyuk az ajtonal hogy kel??korbe kell vini az ajto folot vagy ot az ajto elotis lehet??koszi
tundichertes írta: hello segitseget szeretnek kerni a kozponti futesel kapcsolatosan,azt szeretnem kerdezni hogy amikor vezeted a csovet mongyuk az ajtonal hogy kel??korbe kell vini az ajto folot vagy ot az ajto elotis lehet??koszi

egy felső hurok mindig kényes, mert légzsák keletkezik. Egy ajtó előtt átviszed, hogyan fogsz közlekedni? :(
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Próbáld áttervezni a csövek nyomvonalát, hogy ne kerüljenek az ajtó útjába. Vagy a régi módszer szerint végig plafon alatti csövezéssel oldd meg, ha nincs más kiút. A légtelenítőnek maradjon hely.
T. Ezermester!

Arra szeretnék választ kapni, hogy tetőtérben új ablak vágása/behelyezése miatt cirkóradiátoromat lejjebb helyezhetem-e. Kell-e hozzá engedély, vagy bármi más.

Most 28 cm-rel van a parketta felett a felső magassága 88 cm-en van. 5-10 cm-ert szeretném lejjebb helyezni a radiátort.
Magasabb és szélesebb ablak elhelyezése lenne a célom. (Eredeti terv: 60x90cm-es ablak, kívánt méret: 80x100 cm-es)

Köszönöm előre is a válaszát.

Üdv:
Orcinus
Sziasztok.

Én egy régi vájogházat újitok fel. A nappaliban volna egy vízteres kandalló, és ahoz szeretnék hozzá kötni kb 3 db radiátort. ilyen esetben is kell az osztó? Gondolom kell hozzá a keringető szivattyú, ilyen esetben, milyen megoldást szoktak alkalmazni, hogy esztétikailag is jó legyen?
A választ előre köszönöm
Üdv.
Nem feltétlen kell osztó, lehet hagyományos módon is vezetékezni. Osztó akkor lenne előny, ha a radiátorok a kandallótól 3 külön irányban mennének. Ha fel lehet fűzni a radiátorokat célszerűen és esztétikusan egy körre, akkor semmi akadálya. Osztó mellett még érv, hogy a radiátorok vízköreit a padló alatt célirányosan lehet vezetni, így a csövekből szinte semmi nem látszik.
Szivattyú mindenképp kell a hő gyors elvezetéséhez. A méretezés is fontos, a kandalló vízterének van egy névleges teljesítménye, ehhez kell a fűtőtestek teljesítményét választani. Ha túl nagy a fűtőtestek teljesítménye a kandalló vízterének teljesítményéhez képest, akkor felfűtési szakaszban túlhűti a kandalló füstgázát ami kátrányosodáshoz vezethet, fordítva meg megforrhat a víz a víztérben.
Köszönöm!
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. milyen visszacsapó szelep kell a központi fűtéshez hogy a vegyes ill. a gáz tűzéléshez, hogy a két kazán ne tudja egymáson visszafele keringetni a vizet.mind a kettő csőre kell vagy csak elég az előre menőre. link is jó.
Köszönöm segítségeteket.
Üdv.

Visszacsapószelep elég csak az előremenő ágba.

Remélem ebből kapsz egyértelmű választ:

http://www51.honeywell.com/hungary/uzletagak-sub/automatizalas-sub/epuletgepeszeti-sub/documents/honeywell_peldatar_vegyestuzelesu_kazanok_web.pdf
Üdv.

Én abszolút kezdő vagyok ebben a témában és tanácsot szeretnék kérni.
Kinéztem egy Vízteres kályhát és nem tudom hogy milyen rendszer kiépítésére lehet használni. A típusa Radecp Elegant B Vízteres Kályha
http://netkazan.hu/termek/941/radeco-el ... res-kalyha

Igazából 2-3 radiátort szeretnék rákötni de nem tudom hogy ez a valóságban hogy működik, kell e hozzá valamilyen keringető berendezés, tágulási tartály, egyáltalán megéri e csak így használni és nem meglévő rendszerbe való beépítésre rásegítésként.

Esetleg van erről valami leírás hogy ezt hogyan lehet kivitelezni?

Köszönöm segítségüket!
Üdv.
Én nem látom sok értelmét ehhez a kandallóhoz radiátoros fűtést applikálni. Meglévő rendszernél van értelme, mert amíg fűtesz vele, nem kell gázt használni, de ha leállsz éjjelre, akkor a gáz fűti tovább a rendszert.
Vegyük alapul, hogy megépíted hozzá a fűtésrendszert és ha abbahagyod a kandalló pakolását, akkor a többi szobában mi fog fűteni tovább, ahová elvitted a kandalló melegét? Ahhoz, hogy jól fűtsön, folyamatosan kell rakni a tüzelőanyagot, állandóan figyelni kell rá, nehogy lelohadjon a láng, vagy épp ellenkezőleg túl ne melegítse a vízkört.
Kell hozzá szivattyú hacsak nem gravitációs rendszert építesz, de ahhoz nagyon vastag csövek kellenek a kazánnál. Tágulási tartály is szükséges, de hova tudnád elhelyezni, hogy ne legyen csúnya, vagy ne zavarjon?
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 5 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég