Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 32 / 50
Előző 1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50 Következő
Sziasztok!
Van valamilyen ökölszabály arra, hogy az osztó, vagy a gyűjtő milyen messze lehet a szivattyútól?
Üdv. Ház felújítás előtt állok, de totál laikus vagyok ebben. Nem mondom hogy én akarom megcsinálni egyedül, úgy hogy mindent kérdek, és a szerint csinálom, de viszont érdekel a technikája, mit hogyan, miért. Vannak itt akik tudnának segíteni, ötleteket mondani, hogyan is kellene elindulni?
jdani írta: Üdv. Ház felújítás előtt állok, de totál laikus vagyok ebben. Nem mondom hogy én akarom megcsinálni egyedül, úgy hogy mindent kérdek, és a szerint csinálom, de viszont érdekel a technikája, mit hogyan, miért. Vannak itt akik tudnának segíteni, ötleteket mondani, hogyan is kellene elindulni?


Elég sok kérdés és semmi támpont. Először is, miből van, mekkora,mit szeretnél? Gáz, vegyes? radiátor, fal , padló fűtés? Tisztázni kellene mit szeretnél :)
Üdvözlök mindenkit.
Gyakorlottabb emberkékhez lenne kérdésem. Adott egy épület aminek a fűtését vízteres kandallóval szeretném megoldani. Neten talált számításokkal kiszámoltuk a kandalló 25 kw, 5db 1000w radiátor, 1db 2000w. A csövezést a plafon alatt vagyok kénytelen elvinni réz csővel(járólap,parketta miatt). A kérdés az lenne 22-es fő vezetékből 18-as le ágazásokkal jó lehet vagy más méretű csöveket használjak?
Üdv!
Úgy szokták kivitelezni, hogy indulnak mondjuk 22 mm vastag csővel és ebből ágaztatnak le a radiátorok felé 15 mm-es csővel, majd szűkítik a gerincet néhány radiátor után 18 mm-esre és a végén 15 mm-esre. Radiátorok felé mindig 15 mm-es cső megy.
A szűkítések helyét számolni kellene tömegáramra, hogy minden radiátor megfelelő mennyiségű vizet kapjon. A kandalló vizes teljesítménye 25 KW, vagy összességében?
Köszönöm a gyors választ. A kandalló vizes része 25 kW. Tudtommal de megkérdezem a gyártót. Az esetleg jó, lehet hogy az elő 4 radiátorig viszem 22-esel(ami 6 méter,) onnan az utolsó 2--höz 18as. Az utolsó 2 10M és 14M re van a kandallótól.
Számolás nélkül nehéz megmondani, de próbáld arányaiban nézni az átmérők és fűtőtestek arányában, hogy nagyjából hasonló tömegáram legyen a csövekben. A teljes (legvastagabb) keresztmetszetet arányosítsd a fűtőtestek csőkeresztmetszetével és teljesítményével és így próbáld a lépcsőket kialakítani. A hasraütésnél pontosabb módszer. ;)
Ugye nem a legnagyobb radiátor lesz a legvégén?
:)Köszönöm. Nem a legnagyobb az a kandallótól viszonyitot első 3m. Utána a (kisebbek) egyformák vannak csak.
Azért azon érdemes lenne elgondolkodni, hogy a 25 KW-os kandallóhoz összesen 7 KW-nyi radiátor lesz. Enyhén túlméretezett a kandalló fűtőteljesítménye ha valóban 25 KW. a vizes rész teljesítménye.
Üdv! Szeretném magam megszerelni a fűtésrendszeremet. Pár tanácsra lenne szükségem. 5 rétegű csővel szeretném szerelni,ajzatban. A kérdésem az lenne,hogy milyen vastag csővel szereljem. Én arra gondoltam hogy az osztótól a radiátorokig 20-as csöveket tennék. A kazántól az osztóig 26-ost. Jó ez így? A másik kérdésem az pedig hogy a radiátor kiállást milyen magasra kell a falba tenni és milyen távolságra egymástól?
A válaszokat előre is köszi.
Szia!

5 rétegűnél osztótól minden radiátor felé elég a 16 -os cső.
Az osztóig is megfelelő a 26-os így elsőre.
A kazán az milyen kazán?Gáz/Vegyes? Ha vegyes macerásabb a dolog.

"Nekem a gázkazántól a 20-as csővel lett szerelve mivel 3/4 es a kijövő csatlakozásom.
a puffertől az osztóig is ezzel a 20-as al jön (akkoriban ez számított a vastagnak, ma már 26-osal szerelném én is bár nem tudom lenne e valami plusz változás.) Természetesen a vegyes puffer az 1' os vezeték itt is azért 1' mert a szivattyú csatlakozás 1' os és a gravitáció nálam szintkülönbség miatt kizárt. nem érdemes a legkisebb csatlakozónál nagyobb csövet venni mert csak ablakon kidobott pénz. Hisz ha egy rendszerben lévő csapod (abszurd példa) 1/2'-os hiába megy neked utána 2'os csőrendszer.

Ez egy szerintem használható hova milyen csövet érdemes méretben rakni táblázat:
http://www.szatmari.hu/dynamic/Superpipe_help.pdf

A kiállás magasságok pedig függnek a radiátorod magasságától. pl. régi tipusú háznál csak az 500mm es radiátor fér el az ablak alatt, de az újabb típusúnál a 600 as a bevett.

Kép
Kondenzációs gázkazánra gondoltam. Köszi s segítséget.
Kondenzációsnál a radiátor túlméretezést ne felejtsd el. Hiszen a tökéletes működéshez alacsony vízhőmérséklet kell. Ezeket a nagyobb radiátor / kisebb hőfokkal éred el!

Illetve egy szennyvíz lefolyót is odavezetni a gázkazánhoz, ahol a kondenzvizet elvezeted.

Jó munkát :)
Jó régen januárban jártam itt!

Közeleg a fűtési időszak így sürgős lenne lépni valamit!
Képet kértetek ! ha sikerült töltök fel!
Múlt héten voltam nyíregyházán :( Ha hamarabb írsz elmentem volna tanácsot adni! Fotót csinálj és segítünk. A rajzodról egyből kiderül, hogy Pl.: vtc511 hiányzik. Puffernél ez nagyon fontos. Kazánod hőfoka ezért nem nagyon megy feljebb, mert a puffer aljából szívja a hideget. Csak ha ez a réteg is átmelegszik akkor szívna melegebbet. A vtc511 ezt biztosítja. Különböző patronú létezik belőle. Visszakever a visszatérő ágba az előre menőből meleget. Ezzel biztosítja a kazán üzemi hőfokát. Így nem kátrányosodik le. Ez csak egy észrevétel ha lesz fotó megy a többi tanács is :) Sajnálom ahogy jártál. Ezek a tipikus munka szégyene. Ne tudd miket bontottam mér el én is " Szakember " által készített vegyes bekötést.

A legutóbbi extrém az egy 1/2" al bekötött vegyestüzelés, zárt rendszerve, közvetlen radiátorokra, se vészhűtő se semmi!! Egyedül egy 12 literes tágulási, ami nem volt előfeszítve, így az sem ért semmit, de mondjuk a mérete miatt mindegy is az előfeszítése :D.

Szóval nem egyszerű "szakit" találni pláne jót nem .
Előző 1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 32 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 90 vendég