Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 33 / 50
Előző 1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 50 Következő
Üdvözletem!

Találtam egy ilyen oldalt!

Ez megfelelne a megvalósításnak?

Az enyém viadrus 25 kw kazán + puffer tartály 1000 l.

Hasznos laktér 95 nm

http://kepfeltoltes.hu/view/160917/Pach ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160916/023_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/024_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/033_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/026_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160917/029_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/028_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/045_ ... es.hu_.jpg

A kazántól a csövek egymás felet mennek! Itt elférne amit mekk mester kihagyott!
A csap és a többi szerelvény a kazán tetején van, de elég szűk a hely itt.
A biztonsági szelep nálam a tágulási tartálytetejére lett felszerelve!
Egy keringtetőszivattyú hasonlóan a visszatérőbe lent lett beszerelve! Ezt termosztáttal fentről tudnám vezérelni!

Ha már az összekötőcsőhöz hozzá kel nyúlni akkor a tartályt kb, 20 centivel távolabb vinném, mert most alig lehet a kazán és a tartály közzé férni: a tartály után meg ott van annyi hely feleslegesen. a kivágott részt Gebo összekötővel szerelném!
Nem tudom szorítót tudnék e szerezni fitting-hez?

Kérdésem :a cső elvágása után Gebo-val szerelhetném e a hiányzó dolgokat? 80 fokig ajánlják!
A felső csőnél 5/4 fúrható Gebo lenne ,de csak 3/4-es csővel lehetne összekötni!
3/4-es keverőszelep elég-e, utána egy keringtetőt a kazán felől beépíteni?
50 vagy 55 fokos keverőszelep legyen? Vegyes kazánhoz ezt ajánlják!

Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia!

Az általad belinkelt kör azért nem szerencsés, mert egy esetleges áramszünet esetén, ott bizony felforr a kazánod.
Ha már olyan szerencsés helyzetben vagy hogy megy a gravitációd (mert 5/4' és vagy felette van a vezetéked) akkor bizony nem így kötném. Tenni kellene bele egy ByPass ágat. Annyit tesz hogy a gravitációt is meghagyod, illetve amíg a kazánod igényli akkor bizony szivattyú viszi az előkevert meleg vizet. Ehhez rengeteg ábrát találsz neten. Egy picit igazítottam az egyiken és megosztom hogyan csinálnám meg a helyedben.

Y szűrőt tennék be a kisebb szemét megfogására. Az utána jövő lengőnyelvesre azért van szükség hogy a Bypass ág keringtetője ne tudja visszatolni a vizet, illetve annak elég nagy a kvs értéke. A bypass (elkerülő) ágat nem hiszem hogy agyon kellene magyaráznom. maga az Esbe VTC vagy az olcsóbb de ugyan úgy megfelelő Regulus TSV3B keverőszelep.

Gebót ha 80 fokig ajánlották ne tedd be ugyan is vegyesnél mindent 100 fokra kell számolni!
Nincs aki meghegeszti neked? Mondjuk 1' csővel? Előremenőből lefelé + a megkerülő ág is 1'. Ez alatt nem ajánlanám személy szerint.

Ha nem szeretsz szívességet kérni, akkor egy menetmetsző, és megoldod magad is.
Előre menőbe egy T elág. Így a beletoldás is megoldott lenne.
Visszatérőbe ugye kettő és ott is bele is lett toldva meg a bypass ág is elkészült.

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Jah még egy!

Nyíregyen találtam egy vágót is. Mikor ott voltunk elakartam menni megvenni mert ennyiért ajándék, csak a fickó nem volt elérhető! Most persze már megkeresett mikor nem vagyunk ott de itt alink!

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Menetvago_OlcsOn_EladO__53399372.htm?first=1
Köszönöm Dávid!



A képen ,látom a megoldást de a betűkből semmit se tudok kiolvasni kérlek sorold fel mik vannak oda írva! A menet metsző mekkora csőhöz jó ,ha tudod? Lehet eltudná hozni nyiregyre vagy érte mennék, Már sok minden volt mire döntöttem elvitte valaki.más!

Üdv István
Elméletileg 2' ig jó! A képre ha rákattintasz nagyobb lesz és úgy már olvasható! Ne tétovázz azért a metszőért 3000 nem sok hidd el. Ajándék, csak mikor ott voltam nem értem el a srácot, most meg már postával nem xaraxok. Bármi van kérdezz , megpróbálunk segíteni!

Dávid
Dávid megnéztem ,de 1" -ig vágott!

Lementetem a képet utána már minden jól látható!

Ha a gebo nem alkalmazható felül, valahol menetet kell vágatni vagy vágott szerezni!

A felső ágba átvágás után egy menet mindenképpen kell. Ez a legnagyobb gond! Lent már lehet gebo-t használni nyugodtan perszer a menetel olcsóbb lenne jóval
A többi megoldható lenne idomokkal kapható menetes darabokkal

Egyenlőre még egy kérdés a puffertől mennyi távolságra érdemes összekötni?
Francba akkor hogy csak 1 colig vág :(

A kötést puffertől inkább kényelmi, és megközelítési távolságra tenném. (ahogy neked kényelmes)
Már nagy előny tudod mit akarsz. Van rajzod. Vagy szétvágod magad és csak menetmetszésre hívsz egy embert aki rendelkezik a célszerszámmal, vagy rászánsz jofogásos termékre (nem tudom a csőméretedet nem emlékszem)

ha 5/4 ig van csövezés nálad
Kód: Egész kiválasztása
http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Kraftdele_4db_os_Cso_menetmetszo_keszlet_Uj_Menet_Metszo_AkciOs_53694272.htm


Ezt később le is adhatod. És akkor tényleg magad Ezermesterkeded össze. Ha kiszámolod mennyiért jön ki valaki neked menetet metszeni (szerintem 10.000 alatt senki) akkor szerintem az uj készlet vásárlása megéri. Nem egy nagy minőség nyilván, de 4db 5/4 kibír tán csak :) .

Még azt mérd meg mekkora a csöved, vagy lehet tudod fejből.

Dávid
Üdv! Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy régi vascsöves nyitott rendszerü fűtésem (gravitációsan is működik), tagos lemezradiátorokkal, 36kw kisipari lemezkazánnal. Érdemes e puffertartályt bekötni a rendszerbe illetve nyitott rendszerrel működne e? Nem az a célom, hogy hetente csak egyszer kelljen begyújtani, hanem ha este begyújtok legalább másnap délig tudjon 23 fokot tartani. Jelenleg este 26 fokot kell csinálnom hogy másnap reggel 21-22 legyen. 26 fok nekem meleg az elalváshoz, a 20 fok hideg a felébredéshez. Ha ezt megoldaná egy kb 1000l es puffer, akkor azt miként köthető be? Le kell e zárnom a rendszert?Mik azok a dolgok amiket be kell szereznem(ilyenekre gondolok: landomat, valamiféle vezérlés stb.) Egy egyszerű rajz is jól jönne. Köszönöm előre is!
Üdv!
Ökölszabály szerint (közelítőleges számítás) KW-onként 50 l. puffertérfogattal kell számolni. Ez 1800 l, közelítőleg 2 m3-es pufferre lenne szükséged. Ehhez hozzájönne a két szivattyú, a kazánvédő szelep Bypass szelep, csőtermosztát, szobatermosztát, fittingek, csövek, szerelési költség.
Nem olcsó játék a kényelemért.
Viszont a rendszered önmagában is pufferként működik, a gravitációs rendszer a nagy víztartalmú csöveivel, radiátoraival egy kisebb puffert helyettesít. Igazán a pufferes fűtést az új, jól vezérelhető vékony csöves, kis víztartalmú radiátorokkal szerelt rendszerek miatt találták ki. Ezek a rendszerek sokkal gyorsabban reagálnak köszönhetően a benne lévő csekélynek mondható víztömeg miatt, viszont emiatt nem tudnak huzamosabban hőt tárolni, hamar melegszenek, hamar hűlnek.
Ha átalakíttatod a rendszeredet pufferesre, egy hibrid rendszert kapsz, ami sok hőenergiát tud eltárolni, de a radiátorokban és csövekben lévő nagy víztömeg miatt viszonylag lassan és pontatlanul szabályozható, nagyok lesznek a kilengések a ki és bekapcsolások között. Érthetően: bekapcsol a szobathermosztát és amíg a szivattyú megfelelő mennyiségű melegvizet tud szállítani, eltelik némi idő, csakúgy mint lekapcsolás után, a radiátorokban lévő melegvíz túlfűti a szobát.
Ezek a hátrányok, viszont vitathatatlanul előnye lesz, hogy akár 1 napra elegendő melegvizet tudsz eltárolni a pufferben viszonylag rövid idő alatt, mivel a kazánt nem kell visszafogni, teljes teljesítményével fűtheti a puffert. Ez jó a kazánnak és jó a kéménynek, nem lesz kátrányosodás.
A rendszer maradhat nyitott, régebben még kifejezetten ajánlották vegyestüzelésű kazánokhoz a nyitott rendszert.
Rajzot találsz bőven, ha kicsit visszaolvasol, én is raktam fel többször, Angyal Dávid is.

Érdemes átgondolnod mielőtt belevágsz.

A Laddomat kérdésben én pártolója vagyok, bár jóval olcsóbban is meg lehet oldani külön alkatrészekkel a funkcióját, viszont ez "All in One", minden egyben rendszer, szerintem kevesebbet kell dolgozni a beépítésével, ellenben érezhetően drágább.
Köszönöm az érthető választ. Ezek szerint nem lenne annyival jobb, mint amennyibe kerülne. Akkor lenne a legjobb ha az egész rendszert cserélném. A kislányom miatt erre valószínüleg csak jövőre lessz lehetőség. Így marad az éjfél utáni tüzelés. De ez a laddomat téma még piszkálja a fantáziám. Most csak 1 csőtermosztáttal vezérelt szivattyú van a visszatérőben, ami annyit tud hogy ha a kazánban eléri a víz a 45-50 fokot akkor elindul. De ha hideg a rendszer nemsokára le is áll. Így a kazán alja sokáig hideg marad.
A te esetedben nem vállalnék ekkora költséget! Majd ha minden cserés. Neked inkább a gázkazánnal kellene összejátszani a vegyest?! Van gázkzán?
Nincs gáz bevezetve. Csak a csonk a kiskertbe. Próbálkozom barátkozni ezzel a fűtéssel. Már 1 telet kihúztam. :) Talán hülye is vagyok hozzá, mert nagyon sok fát elpazarlok. Már 15 oldalt elolvastam a forumból az okosodás reményében. Pár dolog nem tiszta számomra.: Gravitációs rendszerem van + megkerülővel szivattyú és csőtermosztát. Eddig olyan 40-50 fok körül kapcsolt a szivattyú. Az eddig olvasottakból az nem jó a kazánnak, mert túl hideg a visszatérő. Jobb e ha úgy üzemeltetem, hogy gravitációsan indulok és ha langyos a visszatérő akkor indítom a szivattyút? Hány fokra állítsam a csőtermosztátot? Mivel a kazán kisipari nincs szigetelve.A kazánházban lévő csövek sem. Ha a fűtéssel leállok kb 70 fokos a fűtőviz, a kazán sztm hamarabb hűl mint a radiátorok. A csőtermosztáttal beállított 50 fok miatt visszahűl a rendszer. A szigetelés megoldja a problémát? Másik dilemmám az ha lefolytom a kazánt mert elég meleg van bent, akkor is hamar eltűnik a parázs a kazánból. Más elvileg reggel még az esti parázsról gyújt be. Nekem még hamu is alig marad. Gondolkodtam valamiféle füstcsőbe épített pillangószelepen, hogy nem e nagy a kéményhuzat akkor is ha lefolytom a kazánt. Van valami értelme azoknak a dolgoknak amiket írok? Minden jótanácsra vevő vagyok.
Szia!
Látod itt ütközik ki a hibrid rendszer hátránya. A gravitációs rendszerben lassan indul a keringés, bár ott is hideg víz jön a visszatérőből, jóval lassabban mint amit a szivattyú nyom. A víznek van ideje felmelegedni, elindulni, nem vágja nyakon a kazánt. A csőtermosztát az elmenő víz hőmérsékletét érzékeli, ha az neki megfelel, akkor indítja a keringést és nyakon vágja a kazánt a hideg visszatérővel. Idővel leáll a csőtermosztát, de hamarosan újra bekapcsol és így kínozza a kazánt.
A kazánvédő szelep (ESBE, Laddomat, stb.) egy saját kazán vízkört létesít és addig kering benne a víz, míg el nem éri a nyitási hőfokot, mondjuk 60-65 C°-ot. Ekkor kezd el nyitni és a melegvizet a radiátorok felé engedni, de akkor is csak annyira, hogy ne hűtse vissza a kazánt. Ezek a szelepek a visszatérő ágban vannak elhelyezve, és addig keverik a kazán meleg és a visszatérő hideg vizét, míg szükség van rá, és mindig úgy, hogy a kazánt ne hűtse a beállított hőfok alá.
Ennek az az értelme, hogy a kazán már egész korán eléri a szükséges hőfokát, jobb az égés, magasabb a füstgáz hőfoka, jobb a teljesítménye és nincs kátrányosodás, és nem sokkolja a kazánt a visszatérő hidegvíz.
Ezzel a megoldással jobb hatásfokkal fűthetsz és a kazán élettartamát is kitolhatod. A rendszer hasonlít az autók hűtőrendszeréhez, a termosztát a motor minél előbbi felmelegedését és takarékosabb üzemét biztosítja. Sajnos a gyors kihűlést (és az éjféli ráfűtést) nem fogja megoldani, de egy termikus huzatszabályozó ezen is sokat segíthetne, ami fokozatosan lezárja a levegő útját, ahogy a kazán kezd lehűlni. Kérdés, a kazánodba beépíthető, vagy sem.

HON_FR124-3-4AM.jpg
HON_FR124-3-4AM.jpg (29.55 KiB) Megtekintve 2206 alkalommal.

honeywellhuzatszab.jpg
honeywellhuzatszab.jpg (44.28 KiB) Megtekintve 2224 alkalommal.
Előző 1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 33 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég