Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 31 / 50
Előző 1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 50 Következő
Igazán köszönöm a segítőkészségedet, Angyal Dávid. Te valóban egy angyal vagy, de nem igazán járkálok Abony felé. Bár gyanítom, ha egy laddomatot ajánlanál fel, azon nyomban arrafelé akadna dolgom, még ha jelenleg Németországban tartózkodom is. :lol:
Viccet félretéve tényleg nagyon köszönöm. Továbbra is hű olvasója leszek ennek a fórumnak, és ha lesz tapasztalatom, azt s megosztom majd itt.
Mondjuk Laddoma helyett saját rendszerembe is ESBE VTC 511 et raktam olcsóbban jön ki. Fontold meg te is!
Angyal Dávid írta: Mondjuk Laddoma helyett saját rendszerembe is ESBE VTC 511 et raktam olcsóbban jön ki. Fontold meg te is!


N Köszönöm a tippet. Nézegettem már ezeket én is, sőt, még ebbe is belebotlottam:
http://www.jofogas.hu/budapest/Termoszt ... tm?first=1
Mindazonáltal nagyon is megértem, ha valaki a Laddomat mellett kötelezi el magát. Okos szerkezet, és az ember szereti az okos dolgokat. Sajnos, nekem olyan piacgazdaság-szaga van; nosza, építsünk egybe 3-4 alkatrészt, aztán ha elromlik az egyik, lecseréljük az egészet. Szerencsére (?) tavasz is lesz, mire hazakeveredek, így van időm átgondolni.
Plaszlo barátunk nagyon háttérbe szorult. Tőle szeretném kérdezni: Egy grundfos alpha2 és az osztó között milyen szerelvények foglalnak helyet. Konkrétan szeretném tudni, KM-es, vagy BM-es szűkítő, akármi, stb.
Előre is köszi.
Nem szorultam háttérbe, bárki válaszolhat egy bejegyzéshez aki tud segíteni, vagy mondanivalója van.


Szerintem ahol megveszed az osztót, ott mindent tudnak adni hozzá. A Grundfos Alpha2 6/4-es külső menetes, Az osztót nem tudom milyet akarsz, de a szivattyú és az osztó típusa alapján egy hozzáértő pillanatok eléd rakja az összes kelléket, sőt akár (tömítés nélkül) össze is rakja, hogy lásd mindent megkaptál. Csak azt kell tudnod, hova akarod rakni a szivattyút az osztón.

img.ashx.jpg
img.ashx.jpg (51.26 KiB) Megtekintve 2496 alkalommal.
Kedves Forumozok,

most epulo hazunkba vizes kalorifert tervezek - a hocserelos szellozorendszer kiegeszitesekent.

Az elgondolas: mivel a haz a korabbi garazs helyen epul, aminek a kozepen - tortenelmi okok miatt - van egy kut, ebbe rakok egy rezcso spiralt. A spiral egy 3/4-1" csoben folytatodik, ami a cserepkalyha mogotti falon - tehat a kalyhan kivul, attol kb. 10 centire - felmegy a kalyha folott a menyezeten elhelyett ket auto hotube - ezeket sorba kotnem - majd onnan tovabb megy a padlasra, ahol 4 auto futo radiatorokon - ezek is sorban lesznek - keresztul adja at a hot a beszivott friss levegonek - igy remelem a hocserelobe min. +0-fokos levego kerul a legnagyobb teli hidegben is. A visszatero ag a legrovidebb uton megy vissza a kutban levo rez spriralhoz. A csorendszerben auto hutofolyadekot tervezek keringetni. Tulfolyo tartalyt es biztonsagi szelepet is beepitek.
A legfobb kerdesem a vizkeringeto szivattyu. A ket auto huto es a terveim szerint 4 db auto futo radiator mellett a kuttol-padlasig tarto kb. 12 magassag miatt is kelloen eros es megbizhato keringeto szivattyut keresek. Szerintetek mekkora teljesitmenyu szivattyura van szuksegem? egy altalanosan, kozponti futeshez hasznalt keringeto szivattyu - amivel az emeleti futeskort keringetik - meg tud birkozni a feladattal?

Minden tanacsot megkoszonok.:)

Udv.
Szerintem a sima keringető szivattyú emelőmagassága általában 9 méter...
Koszonom a gyors hozzaszolast.

Esetleg ha zart tagulasi tartaly (tulnyomas szeleppel) eseten is kilenc meter? Ekkor a visstero folyadek elensulyozza a felmenot, nem? Mondjuk az aramlasi ellenallast akkor is le kell gyozni, es nem tudom hogy egy zart tartaly membranja birja-e a hutofolyadekot..
Tibor123 írta: Kedves Forumozok,

most epulo hazunkba vizes kalorifert tervezek - a hocserelos szellozorendszer kiegeszitesekent.

Az elgondolas: mivel a haz a korabbi garazs helyen epul, aminek a kozepen - tortenelmi okok miatt - van egy kut, ebbe rakok egy rezcso spiralt. A spiral egy 3/4-1" csoben folytatodik, ami a cserepkalyha mogotti falon - tehat a kalyhan kivul, attol kb. 10 centire - felmegy a kalyha folott a menyezeten elhelyett ket auto hotube - ezeket sorba kotnem - majd onnan tovabb megy a padlasra, ahol 4 auto futo radiatorokon - ezek is sorban lesznek - keresztul adja at a hot a beszivott friss levegonek - igy remelem a hocserelobe min. +0-fokos levego kerul a legnagyobb teli hidegben is. A visszatero ag a legrovidebb uton megy vissza a kutban levo rez spriralhoz. A csorendszerben auto hutofolyadekot tervezek keringetni. Tulfolyo tartalyt es biztonsagi szelepet is beepitek.
A legfobb kerdesem a vizkeringeto szivattyu. A ket auto huto es a terveim szerint 4 db auto futo radiator mellett a kuttol-padlasig tarto kb. 12 magassag miatt is kelloen eros es megbizhato keringeto szivattyut keresek. Szerintetek mekkora teljesitmenyu szivattyura van szuksegem? egy altalanosan, kozponti futeshez hasznalt keringeto szivattyu - amivel az emeleti futeskort keringetik - meg tud birkozni a feladattal?

Minden tanacsot megkoszonok.:)

Udv.


Üdv!
Gyakorlati tapasztalat (nem nekem, hanem akik ilyet már csináltak), hogy így csak rövid ideig lesz hatékony a hűtés. Nyári melegben a rendszer hamarabb felmelegíti a kút néhány köbméter vizét, mint ahogy a föld el tudná vonni a hőt. Általában két kutat használnak erre, egy nyerőkutat - ez megy a hűtőrendszerbe - és egy nyeletőt, ami távolabb van a nyerő kúttól és abba vezetik vissza a meleg vizet. A másik megoldás ha a kút hozama megengedi, hogy a felmelegedett vizett tárolják ls locsolásra használják, így nem veri nyakon a növényeket a jéghideg víz.

Érdemes elolvasni, sok ötletet ad:
http://kutklima.hupont.hu/
Koszonom a valaszt!

Szerintem felreertheto voltam: en nem egy viz-viz hoszivattytut(?) tervezek, hanem egy csak telen hasznalatos, a beszivott friss, hideg levegot fagypont fole melegito hocserelot. Nyaron egyaltalan nem lesz hasznalva.

Telen a kutviz lehet ugy 4-6 fokos, ezt felmelegiti a hutofolyadekot, amit a - telen folyamatosan mukodo - cserepkalyha hoje tovabb melegit, ami atadja a hojet a beszivott es lassan aramlo (1 m/s) friss levegonek.

Itt inkabb attol lehet tartani, hogy a kutvizet lehuti az aramlo hutokozed, de errol meg nem olvastam/hallottam.

viszont - biztonsagi okokbol - megis inkabb nyilt rendszerben gondolkodom, nyilt tagulasi tartallyal. Ekkor jol gondolom, hogy 6 m emelomagassag nem lesz eleg? Lehet ezt novelni ket keringeto szivattyu hasznalataval?

Udv.
A kaloriferrel kapcsolatban olvasgattam az elmult par oraban vizvezetek szerelesi anyagokat. Figyelembe veve hogy az en futovizem nem lesz 60 foknal melegebb (mivel a cserepkalyha kulso homerseklete max. 55 fok lesz, a hot felvevo radiatorok pedig a kalyha folott lesznek a 23 fokos szobaban), igy talan nem lenne ordongossed egy zart rendszer.

Keszitettem egy vazlatrajzot, a hozzaertok tanacsait pedig elore is koszonom.

Tehat:
a kutvizben rezcso spiral, benne a hutofolyadek 4-6 fokos lesz. Onnan ez a 4-6 fokos folyadek eljut a cserepkalyha folotti auto radiatorokig. A radiatorok elott egy manualis leereszto szelep lesz, ha ki kellene uriteni a rendszert.

A hofelvevo radiatorok utan, sorrendben:
keringeto szivattyu >>
zart tagulasi tartaly tartaly >>
nyomasmero ora>>
biztonsagi szelep>>
legtelenito a holeado radiatorok tetejen

Innen megy vissza a lehult folyadek a kutban levo rez spiralba.

1 collos csovekben folyik majd a hutofolyadek (fagyallao)

A rendszer legnagyobb elonye, hogy remenyeim szerint igy egy normal 6m emelomagassagu keringeto szivattyu is eleg lenne.

csatoltam egy rajzot is.

Csatolmányok

Tibor 123 frisslevegő fűtés 07.17-i kérdéshez:
A kútben lévő spirál, a kályha fölötti 2 hőcserélő, valamint a padláson lévő hőcserélő ellenállása alig számítható. Lehetne becsülni az autóhűtők, ill. fűtők eredeti körében lévő szivattyúk alapján. Gyakorlatilag egy ismert jellegörbéjű szivattyút próbaképpen rá lehetne kötni, és megmérni a nyomást. Szerintem utána már lehetne szivattyút választani.
Az egész kör emlékeztet a légelosztásos kandallók rendszerére. Ha lesz egy belső légcirkuláció is, nem csak friss be-használt ki, akkor egész jó hatásfokú lesz.
Üdv!

Igazán nem értem, minek ennyi kacifánt bele. Ha a belépő levegőt akarod előfűteni, akkor a kilépő levegő hőjét kellene elvonni és átadni a belépő oldalra. Normál hőcserélő megoldás, bár rosszabb hatásfokú, mint egy ellenáramú lemezes hőcserélő hatásfoka.
Esetleg arra gondolsz, hogy a rettenetes átlagban mínusz 1-2 fokos téli hideg esetleg lehűtené fagypont körüli értékre a körben lévő folyadékot és azt kellene kútvízzel kompenzálni? És ha nem hűti le kinti levegő, hanem pont a kút vize hűti majd tovább? Ezt hogy véded ki, ha a visszatérő víz hőfoka magasabb a kút vizénél? Egyre kevesebb igazán hideg nap van egy tél alatt... :roll:

Az eredeti elképzelésednél maradva a kályha feletti hőcserélővel van gondom, mert ha a plafonhoz rögzíted, akkor a visszatérő hideg víz miatt folyamatos páralecsapódás lesz a hűtőn, ami miatt állandóan csöpögni fog a kondenzvíz. Hiába a felszálló meleg levegő - ami több párát tud felvenni -, a belépő hideg oldalon a pára nagy valószínűséggel ki fog csapódni.

Én úgy gondolom, a legegyszerűbb megoldás két (auto) hűtő a levegő be és kilépő pontján és azt keringetni egy egyszerű szivattyúval ha szükséges. A kondenzvíz elvezetésről mindkét oldalon gondoskodni kell, hogy nyáron is használható legyen a lakás hűvösének megőrzése miatt Mondjuk itt lenne haszna a kútvíznek, amíg bírja hidegvízzel.
Koszonom a velemenyeket.

Igen, azt elfelejtettem mondani, hogy a hazat egy Varso melletti erdoben epitjuk - es igen, itt elofordul a minusz husz is akar..:) ezert aztan felmelegitett kutvizzel kalorifert, valamint hocserelis. szelloztetot is tervezek. A kutvizes kalorifernek annyi lenne a szerepe hogyfagypont folott tartcsa a hocseros szelloztetove belepo levegot.

Igen, a kondenzacioval en is szamolok: amikor cserepkalyha mogott feljon a 6- fokos viz a csoben, korulotte pedig 50 fok van: itt, mivel fuggolegesen megy a cso, alatta tolcser lesz ami a kutva vezeti vissza a kondenzvizet. A menyezeti radiatorok kondenzvizet szinten ossze fogom gyujteni, de meg nem tudom hogy hogyan. A hocserelo kondenzvizet szifonon keresztul a csatornaba vezetem.
A visszatero ag kozvetlenul a kutban levo spiralhoz csatlakozik, igy nem kell a kalyha folott a plafonon jonnie, igy arra megy ahol a kondenzvizet el tudom vezetni.

Kozben utananeztem jobban az autok hutokorenek: zart rendszer, 1.4atm koruli nyomassal. A huto kupakja kettos szelepkent mukodik: ahogy tagul a hutokozeg, kiengedi a tagulasi tartalyba, ha lehult, a vakuum segitsegevel visszaszivja. Ezenkivul biztonsagi szelep is.
Az en rendszerem is ilyen lesz, mindket hutohoz kapcsolok egy-egy tagulasi tartalyt - bar az en esetemben a 100 fok fole melegedesnek nulla az eselye. Arra gondoltam, hogy ezzel a rendszerrel ossszehozok egy barmilyen, 6m emelomagassagu pumpat (remelem jo lesz, nem tudom hogy az autok vizpumpaja milyen kapacsitasu - es egy potmeterrel addig lassitom amig megfelelo nem lesz az aramlasi sebesseg...
A belso keringetest nem tudom hogy lehetne, a nappali-konyha eleg zart, es a kalyha sem bir sztem nagyobb teret..
Udv.
Egy "H" besorolású Grundfos keringető szivattyúnak mennyivel drágább az üzemeltetése, mint egy "A" besorolásúnak? 25/40-es szivattyúról van szó.
Előző 1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 31 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 84 vendég