Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 36 / 50
Előző 1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 50 Következő
Szia Dávid.

Nos ez elfelejtet jönni a metszővel az úriember!
Nem is értem akkor minek ígéri meg!
Én mondtam hozza másik vasárnap, de azt mondta nem fognak jönni!

Szóval így állok!

A Netkazán-nál voltam kint ,ott azt mondták felülre is kéne keverő szelep az elmenőághoz, hogy szabályozni lehessen a rendszerbe hány fokos víz menjen ki!
Ott felül nagyon kevés hely van! Egy légtelenítő a puffertartálynak, egy csap, egy visszacsapó meg tizenöt centis cső egy könyökkel és ott kétfelé indul a vezeték!

Ez egy újabb feladat meg vagy 25000 Ft
Üdv ,István
Üdv!
Igen, érdemes rakni szelepet, hogy ne 80-90C°-os víz menjen a radiátorokba, hanem maximum 60. Ez már elég melegérzetet ad és még nem éget. Kisgyermekes családoknál különösen fontos, másrészt kiegyenlítettebb a fűtés, ha nincsenek extrém hőfokcsúcsok. Puffer használatánál a kazánt teljes terheléssel üzemeltetheted, így a puffer tetején igen forró víz gyűlik össze.
Szobatermosztáttal vezérelheted a szivattyút, így csak annyi hőt táplál a házba, amennyire ténylegesen szükség van.
Rossz hír, még egy szivattyú is kell, hogy a radiátorkörben keringtesse a vizet, mivel a kazáné csak a pufferig terjed. Nem olvastam vissza az összes hozzászólásodat, ha számoltál vele akkor nem új hír.
Köszönöm a választ!

Egy van ide szerelve keringtető!
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/028_ ... es.hu_.jpg
Tudom a kazánkörhöz is kell egy!

Üdv István
Üdv!
Nekem azt írja ki, a kép nem található.... :roll: A linket kimásoltad, de nincs meg teljesen, lehet nem jelent meg teljes hosszában és a rövidített változatot illesztetted be.

De igen két szivattyú kell, az egyik a kazán és a puffer közé -> ezt a kazán termosztátja vezérli, és egy a radiátorok és a puffer közé, ezt meg a szoba termosztát vezérli.
Üdvözöllek!

Ez a keringtető a radiátorok után van a visszatérőn!

http://kepfeltoltes.hu/view/160916/028_ ... es.hu_.jpg

Ez maradhat így,ha a tartály tetejénél sikerül beépíteni egy szabályozható keverőszelepet?

http://kepfeltoltes.hu/view/160916/033_ ... es.hu_.jpg


Üdv István
Szia!
A puffer után szokták az elmenő ágba bekötni a szivattyút a háromjáratú szelep után. Valszeg azért, mert közvetlen a visszatérőjébe kötve nagyon megkeveri a rétegződő vizet a pufferben.

A már sokadszorra beillesztett rendszerrajz:
MED_0013274480.jpg
MED_0013274480.jpg (42.76 KiB) Megtekintve 2247 alkalommal.


A HMV készítést ne vedd figyelembe.
Na István megpróbálom vázolni mi a minimum neked!

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Még így sincsen benne egy automata töltőszelep, a gázkazán visszatérőbe egy iszapleválasztó, és egy termikus elfolyó szelep.
Ezt nézd el nekem ha be akarsz ruházni rá megírom hová tedd Őket.

- A kazánkörbe a keverőszelepnek a célja, hogy a kazánba előmelegített víz menjen, kátrányosodás és hatásfok miatt.
- A radiátorkörbe mint Laci is mondta az egyenletes beáramló vízhőfokért, és a forrázás veszélye miatt.

A vezérlésedet mindenképpen úgy javaslom kivitelezni, hogy a füsthőfokodat is vegye figyelembe.
Mivel ha a puffer alja eléri a 60 fokot mondjuk (kazánkör szivattyú indításának hőfoka) , de már nincsen tüzed akkor a kazánod hőleadó radiátorként fog működni. Mivel a kazánba áramlik a puffer meleg vize a tüzed nem ég de a 60 fok miatt megy a szivattyúd. ezt úgy tudod kiküszöbölni hogy a kazánkör szivattyút csak akkor engeded elindulni ha a füsthőfokod van 200 fok és, vagy ha a kazánod nagyon meleg az esetleges parázs miatt. Így akkor azt engedi kikeringtetni. Erre mindenképpen figyelj.
Sziasztok most lett kész a fűtésrendszerem de nem az igazi! Van egy 114nm és ház csak padlófűtés,ehez van egy 28kw vkazan egy 1000 l puffer és egy 150 l indirekt bojler.3 db ker szivattyú. Ha leégettem a kazánt akkor a puffer vissza fűti a kazànomat és a hő megy a kéménybe.Szerintem az a baj bár a szerelővel még nem beszéltem meg hogy a kazán kilépő élörremenő àga a tartály tetelyén csatlakozik be és itt van két csőtermosztàt ami vezérli a bojlert meg a padlót ez egy 1" T alakú cső amibe bele vannak téve a cekàszok majd megy tovább a bojler felé itt is elàgazik,megy a bojlerba és màsik àga megy az esbe szelepen àt a padló osztóba. A bojlerból megy a padló visszatérőjébe. A padló visszatérő egy 1" T alakú csövön a tartàlyba vagy vissza a kazánba. A szivattyúk elhelyezkedése ( a kazán visszatérő előtt a bojler élörremenő, és a harmadik a padló előtt. Előre is köszönöm a válaszokat.
Huuhhh erről egy skiccet nem tudsz felrakni?
A kazánköri szivattyút mi vezérli? ( Mi indítja)
Üdv!

Mostanában tervezek elkészíteni egy kisebb központifűtéses rendszert egy vizteres kandallóval és rácsatlakoztatva 5 radiátorral.
Nyitott vagy zárt tágulási tartályt alkalmazzak?
Vagy esetleg csinált már valaki hasonlót? képeket rajzokat tudnátok mutatani ?

Üdv. Feri.
Szia!

Az hogy , nyitott, vagy zárt a rendszered, az egy picit rajtad is múlik. Mert a nyitott és zárt (kandalló/Gázcirkó) nem fér meg egymás mellett csak hőcserélővel. Így ha biztos hogy csak kandalló akkor a biztonság kedvéért nyitott rendszert csinálnék. A hőigényt , kandalló típust ha írsz akkor könnyebb bármit is mondani. Illetve van e kisgyermek, aki nekidőlhet a radiátornak, mert akkor szabályozni kellene az előremenő hőfokot. Picit adsz több infót írunk valamit!


Dávd
Köszönöm mindkettőtöknek a hasznos tanácsokat!

A házba elég hideg lett így muszáj volt beindítani a fűtést!

Azt had kérdezem már meg ,minden radiátorra termoszstatikus szelep lett felszerelve.
Az nem elég fent, hogy szabályozza a hőmérsékletet a lakó részen?.
Szerintem a lakásba nehéz olyan helyet találni a szobatermosztátnak, hogy minden helységbe megfelelő lenne a hőmérséklet.
8 db különböző méretű helység van.
Valahogy a kazánházból lenne vezérelve a szivattyú.
Jelenleg van egy szobatermosztát!

Még egy kérdés?

Fényes acélcsővel lett megcsinálva a házba a fűtés!
Szintes ház!

Ha a lenti részre tennék még egy radiátort, azt 5 rétegű csővel megcsinálhatom?

Lent az előszobába nem lett betéve semmi és ott az nagyon hiányzik!
Egy hatvancentis radiátorom van originált! 18-20 köbméter lenne itt a fűteni való!
A födém át van fúrva, mert előzőleg ott ment fel a cső!

Fentről most megfúrható gebóval le tudnék menni!
Utána az 5- t rétegűvel szerelném kb 1,60 az egyik és a másik cső 2,10 cm kőrül kellene hozzá ..
Ha ezt bekötöm fog rendesen működni?
Talán itt 26 mm a cső amit megtudnák fúrni!

Mindig az a baj olyan szerszámok kellenek, amire egy magán embernek nincs szüksége.és elég drágák is.
Így jött szóba a megfutható Gebó és az 5 rétegű cső .

Üdvözlettel István
Üdv!
Abban a szobában, ahol a szobatermosztát van elhelyezve, felesleges a radiátoron a thermoszelep, mert meghülyíti a szobatermosztát működését. Azt a thermoszelepet nyisd ki teljesen, ne tudjon beleszólni a hőfokszabályzásba.
Geboval még nem dolgoztam, de jónak tűnik a célra. Dávid majd segít gyakorlati tanácsokkal.
Előző 1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 36 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég