Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 38 / 50
Előző 1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 50 Következő
Plaszlo írta: Üdv!
Sajnos a biztonsági szelepek egy idő után ilyenek lesznek, működnek túlnyomásra, de nem tudnak visszazárni teljesen. Valószínűleg elkoszolódnak, vagy vízkövesednek. Nem tartom kizártnak, hogy kiszerelve ki lehet tisztítani és hajlandó utána rendesen működni, de még nem próbáltam. Hideg időben már nem olyan jó kísérletezni, mert addig nincs fűtés. A helyedben megvenném a felújítottat és a kiszereltet megpróbálnám kitisztítani, vízkőtleníteni.

Értem, köszi!
Üdv Mindenkinek!

Szeretném kikérni a véleményeteket!
Bővítettük a házat és az új házrészben a régi öntöttvas radiátorokkal szemben lemez radiátorok vannak. Azokból is kicsik, 40x60 és 60x60. Az itt lévő szobák így hamarabb ki is hűlnek az öntöttvas radiátorosokhoz képest.
Felhívtam a kivitelezőt, hogy szeretném ha nagyobb radiátorokat tenne fel (hamarabb fűtsön fel és talán a hőtehetetlenség is segít a hőérzeten)
Ő azt javasolja, hogy tegyünk be egy plusz mágnesszelepet és még egy termosztátot erre a lakásrészre, kvázi külön szabályozva azt.
Nekem az az érzésem, hogy nagyobb radiátorra csere egyszerűbb és megbízhatóbb megoldás lenne.
Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítséget,
Üdv
Péter
Üdv!
Sajnos azt kell mondanom, a kivitelezőnek van igaza. A lemezradiátorokat az új lakrésznek megfelelően méretezték (remélhetőleg), így azok elégségesek a helyiségek kifűtésére. Nagyobb radiátorokkal csak azt érnéd el, hogy túlfűtik a szobákat, sokkal nagyobb lesz a hőingadozás. A kétféle radiátor egészen más tulajdonságú, az öntöttvas lassan melegszik fel de tovább tartja a hőt, míg a lemezradiátorok pont fordítottak, gyorsan felmelegszenek, és gyorsan ki is hűlnek. Nincs közös nevező a szabályzásukban, külön kell választani őket. Ha külön vezérled a két épületrészt, akkor megfelelő hőmérsékletű lesz mindkettő, csak a lemezradiátoros részben gyakrabban kell utánafűteni, viszont rövidebb ideig.
Köszönöm szépen a tanácsot!
Szép napot! Segítséget szeretnék. Új vegyestüzelésű rendszert szeretnék kiépíteni mely állna egy viadrus basic 4 öntvénykazánból 3db 600x1600 ,1db 600x1400 ,1db 3soros 600x2000 radiátorból. 6os osztót vettem áramlásszabályzóval hozzá mert szeretnék egy Hajdú indirekt bojlert 6.ként rákötni. 5rétegű 16-ős szigetelt csővel tervezném. A keringtetésről egy Wilo pico25/1-4 szivattyú gondoskodna. A rendszer védelme érdekében beszereztem egy biztonsági szelepet mely 97foknál nyit és enged a szabadba illetve egy automata feltöltőszelepet melyet a hálózatra kötnék.Kérdésem lenne hogy 6.ként simán köthetem e a bojlert az osztóra? Esetleg erre tervezve egy egyszerű rajzot hogyan alakítsam , milyen sorrendbe stb ??? Köszönöm
Plaszlo írta: Üdv!
Sajnos a biztonsági szelepek egy idő után ilyenek lesznek, működnek túlnyomásra, de nem tudnak visszazárni teljesen. Valószínűleg elkoszolódnak, vagy vízkövesednek. Nem tartom kizártnak, hogy kiszerelve ki lehet tisztítani és hajlandó utána rendesen működni, de még nem próbáltam. Hideg időben már nem olyan jó kísérletezni, mert addig nincs fűtés. A helyedben megvenném a felújítottat és a kiszereltet megpróbálnám kitisztítani, vízkőtleníteni.

Megosztanám a végkifejletet: Mindenképp ki kellett szednem a szelepet, le kellett mérnem egy utángyártott szelep miatt. Volt egy viszonylag melegebb nap, akkor leeresztettem a rendszert, kiszereltem, mértem, fotóztam, és ha már kintvolt, akkor megpróbáltam kipucolni is. Kiakasztott állapotban beáztattam citromsavba, majd némi öblögetés, súrolgatás és áztatás után visszatettem, és tökéletesen működik! Úgyhogy végül semmit sem kellett vennem, csupán egy kis időt rászánni :)
Subika írta: Szép napot! Segítséget szeretnék. Új vegyestüzelésű rendszert szeretnék kiépíteni mely állna egy viadrus basic 4 öntvénykazánból 3db 600x1600 ,1db 600x1400 ,1db 3soros 600x2000 radiátorból. 6os osztót vettem áramlásszabályzóval hozzá mert szeretnék egy Hajdú indirekt bojlert 6.ként rákötni. 5rétegű 16-ős szigetelt csővel tervezném. A keringtetésről egy Wilo pico25/1-4 szivattyú gondoskodna. A rendszer védelme érdekében beszereztem egy biztonsági szelepet mely 97foknál nyit és enged a szabadba illetve egy automata feltöltőszelepet melyet a hálózatra kötnék.Kérdésem lenne hogy 6.ként simán köthetem e a bojlert az osztóra? Esetleg erre tervezve egy egyszerű rajzot hogyan alakítsam , milyen sorrendbe stb ??? Köszönöm


Üdv!

Én külön vezérlésre raknám a melegvíztárolót, mert más, máskor van a hőigénye mint a fűtésnek.
A kazán keringtetőszivattyú áramköre vezérelhetné a melegvíztároló szivattyú áramkörét is, hogy csak akkor tudjon működni, ha éppen fűt a kazán. A szükséges hőmérsékletről termosztát gondoskodna.
LZolcsi írta: Megosztanám a végkifejletet: Mindenképp ki kellett szednem a szelepet, le kellett mérnem egy utángyártott szelep miatt. Volt egy viszonylag melegebb nap, akkor leeresztettem a rendszert, kiszereltem, mértem, fotóztam, és ha már kintvolt, akkor megpróbáltam kipucolni is. Kiakasztott állapotban beáztattam citromsavba, majd némi öblögetés, súrolgatás és áztatás után visszatettem, és tökéletesen működik! Úgyhogy végül semmit sem kellett vennem, csupán egy kis időt rászánni :)


A citromsav csodákra képes, nekem a kazánom átfolyásmérőjét varázsolta szinte újjá. :)
Ez a baja a biztonsági szelepnek, nem dolgozik, így ráülepszik kosz, vízkő és ha nyitnia kell, ez a sok szennyeződés nem engedi visszazárni a szelepet. A szerelőnek meg ideje nincs vízkőtleníteni, mert a munkadíj elérheti az új szelep árát.
Üdv!
Én is tanácsot szeretnék kérni, mert nagyon nem sikerül a tervező és beszerelő gépész szakembernek megoldani a fűtés gondjaimat. Egy nagyobb, 2 lakásos háznak a fűtéséről van szó, ami egy közös kondenzációs kazánról van működtetve. A radiátorok jól működnek, de van egy külön padlófűtés kör az egyik lakásban és azzal van probléma. A padlófűtés fűtőkörbe egy hőcserélőn keresztül megy át a hő a radiátor fűtőkörből. A hőcserélőbe a bemenő meleg víz egy elosztóról jön amire a radiátorok is rá vannak kötve. A gondom, hogy a hőcserélőn nem megy át jól a bemenő meleg víz (csak egy picit a teteje meleg és a kijövő csövek alig melegek) és ezért a padlófűtés körben alacsony a hőmérséklet, ennek következtében pedig sokat megy a kazán és nagyon - nagyon lassan emelkedik a hőmérséklet a padlófűtéssel fűtött helyiségben. Ha elzárom a radiátorokat teljesen az elosztónál akkor jól működik a padlófűtés, szépen felmelegedik a hőcserélő és a kimenő csövek hőmérséklete nagyon megközelíti a bemenő meleg víz hőmérsékletét. Már cserélték a hőcserélőt, thermó szelepeket tettek a radiátorokra, de sajnos nem lett jobb. Azt próbáltam még, hogy nem teljesen, de valamennyire lezárom (kb. 2/3-ra lezárom) a radiátorokat és akkor valamennyire meleg van minden helyiségben csak így nagyon lassan melegednek a radiátorok is és a padlófűtés is. Nem vagyok szakmabeli bocsánat, a fogalmazásokért. Az lenne a kérdésem, hogy mit lehet ezzel a helyzettel csinálni? Javasoltam a gépésznek, hogy tegyen be még egy szivattyút csak hőcserélő bemenetére, de azt mondta nem lehet mert akkor egymásra dolgozik a kazán szivattyúval.

Előre is köszönöm a segítséget,
Üdv
Géza
Üdv!
Miért kell a hőcserélő a padlófűtés körbe?
Szerintem hidraulikus váltóval kellene megoldani az elválasztást és a padlófűtés körbe vezérelt szivattyút rakni. Akkor nem zavarja meg a kazán szivattyújának működését.

http://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2012/marcius/mire-is-jo-a-hidraulikus-valto
Üdv !

Próbáltam a régebbiek között keresgélni de nem igazán találtam választ.Ha tudtok valami , bármi magyarázatot azt nagyon megköszönném.A probléma a következő apósomnál a 80as években épített gravitációs rendszer öntöttvas nagy radiátorokkal valami lengyel kazánnal száraz akác , néha barna szénnel használva tökéletesen működött.
Sajna kilyukadt , helyi lakatos megjavította , de csak úgy tudta megcsinálni , hogy egy kört lezárt így már nem tudott akkorát teljesíteni.
Gyors csere s28as Totyára és jött a meglepetés a jól működő fűtés /régen az öreg ha nem figyelt simán forralta a vizet/
már nem működik !
A ház 10x10méteres , szigetelve nincs, a kazánon kívül semmihez nem lett nyúlva.
Folyamatosan pakolva száraz akáccal nehezen eléri a 60 fokot és ennyi , ott megáll és extrém módon pakolva tartja de feljebb nem megy .
A 40 fokot viszonylag gyorsan eléri , de a 60ra nehezen kúszik.....
Nincs beépítve semmi ami ezt indokolná , mi lehet a gond ?
A ház nehezen melegszik , a régi kazánnal 70-80 fokon járatta az öreg a vizet nagyon jó meleg volt.
A válaszokat köszönöm

Tisztelettel , Tamás
Szia
Kevés lesz a power szerintem. Vagy kiengeded a kéményen, vagy egyszerűen nem tud annyit mint amennyit tudott a régi vas mert sokkal kisebb a felülete ami a tűztérrel és a forró füstgázokkal érintkezik. Ez utóbbi egy mérőszalaggal és számítással összehasonlítható.
Én is egy öreg kisipari lemezkazánnal fűtök és bizony ha beadja a felmondását nagy gondban leszek hogy mit vegyek helyette.
Látván ezeket a számokat a teljesítmény sorokban nekem már csak 1 kérdésem van, a 76% hatásfok miképp jöhett nekik ki ? :)
Szóval kicsit parasztvakításnak tűnnek ezek a számok nekem.

totya.jpg
totya.jpg (90.24 KiB) Megtekintve 3465 alkalommal.
Köszönöm a választ ,de ha valakinek van még ötlete kiváncsian várom .
Nem igazán tudom mit tegyünk ha ez így van ahogy gondolod.......
Lehet, hogy nagyon hideg víz jön vissza a lakás visszatérő vezetékén, sok hőt adnak le a radiátorok (abból a kicsiből is).

Továbbá, ha a kandalló vízterében a víz kevés időt tölt, nincs ideje rendesen átmelegedni.

Ha van rá hely, és pénz lehet, hogy be kéne iktatni egy hőtárolót 200 litertől nem kisebbet (itt akkor a kandalló és a hőtároló közti rendszert már zártra csinálnám egy kicsi szivattyú, tágulási tartály, biztonsági lefúvató stb), ami ha kell elektromosan is rátud fűteni, a tárolóra, ha szükséges, és a hőtárolóból egy másik de erősebb szivattyúval mehetne a meleg a lakásban, attól, hogy szivattyús a rendszer, még maradhat nyitott a rendszer.

A kandallóhoz közelebb lévő hőtárolót sokkal könnyebb lenne kifűteni, és a temperáláshoz, is szerintem elég lenne kevesebb fa.

Viszont bejön az áramfogyasztás plusz az átalakítás költségei.
Tomi6975 írta: Köszönöm a választ ,de ha valakinek van még ötlete kiváncsian várom .
Nem igazán tudom mit tegyünk ha ez így van ahogy gondolod.......


Üdv!
Sajnos pedig nagyon így fest a dolog. A gravitációs rendszerben nagyon sok víz van, ahhoz teljesítmény kell, hogy gyorsan felfűtse. Egy ekkora szigeteletlen házhoz egy ilyen teljesítményű gázkazán valószínűleg elég lenne a folyamatos üzeme miatt, de vegyestüzelésűvel szerintem kevés. Itt viszonylag rövid idő alatt kell az egész rendszert felmelegíteni amihez sok hő kell, miközben a radiátorok a kazán ellen dolgoznak.
Úgy gondolom, megoldást egy nagyobb teljesítményű kazán jelentene, vagy a folyamatos fűtés.
Előző 1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 38 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég

cron