Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 20 / 24
Szia PLászló.

Most este olvastam a válaszodat.Megírtam, holnap utána járok a dolognak.
De nem hagyott nyugodni a dolog.Így most végig néztem.
Annyi a probléma,hogy az utó keringetés nem üzemel. ez biztos.
Ezért kapcsol vissza a fűtés,ezt háromszor egymás után megteszi.
utána leáll.a villamos dobozban kattan egyet és leáll.
Majd amikor szükséges a fűtés újra indul.Így működik.
a vezérlő panelt megrendelem hozzá.ez a meglátásom.
Köszönöm a linket.
Nagyon hasznos volt a leírásod.
Ha bármi nemű autós problémád van szívesen állok a szolgálatodra. /autószerelő/ 30éve a szakmában

Üdvözlettel. Misi.
Szia!

Nem hiszem, hogy bakot lőnél az elektronika megrendelésével, de azért előtte hallgatózz egy kicsit. Amikor csökkentett fordulatszámon megy a szivattyú, sokkal csendesebb, csak csendes környezetben hallatszik a működése. Bár egy autószerelőt nem kell féltenem, hogyan helyettesít egy sztetoszkópot csavarhúzóval. :wink: :lol:
A ki-be kapcsolás a kazán vízhőmérséklet szabályozása miatt természetesnek mondható, de azt hallani lehet, mert kapilláriscsöves a hőfokszabályozó, jól hallhatóan kattan. Ha kattanás nélkül áll le a szivattyú - csökkentet fordulatszámot kihagyva -, akkor az nagy bizonyossággal az elektronika hibája. A csökkentett fordulatszámot az elektronika állítja elő és félvezetővel (Triac) szabályozza a szivattyú üzemét - nincs relé, nem kattan.

A képen elég egyszerűnek tűnik a Lángőrnél kapható elektronika, de a másik oldalán vannak a szabályozó IC-k.
Szia.

Köszönöm a további információt.
nem hallom hogy működne,semmilyen módon. Sztetoszkóppal is hallgattam.
Kézzel is próbáltam,és rezgést is vizsgáltam .Nem megy.
Mikor a kazán lekapcsol,a szivattyú is megáll! Ez a szivattyú :lol:
Tájékoztatlak a fejleményekről. Ez pár napot vesz igénybe.
Ha addig nem jelentkezem.Kellemes hétvégét kívánok.

Üdvözlettel. Misi
Üdvözöllek Titeket, nagyon jó az oldal, gratulálok hozzá!
Most én is bajban vagyok, nagyon jól jönne a segítség! Vettünk egy házat árverésen, amibe vízteres cserépkályha van. 8 radiátor van rákötve, és 4 lezárási lehetőség a mosókonyhában (ezt sem értjük igazán). Szerettük volna ma kipróbálni, minden szuperül működik, csak egyetlen radiátor sem melegedett fel :( a keringető szivattyú be volt indítva, minden radiátor meg volt nyitva. Lenne ötletetek mi lehet az oka?
Üdv!
Egyáltalán nem melegedett, vagy csak kevéssé?
Nem tudom mekkora a cserépkályha, de így látatlanban soknak tűnik a 8 radiátor. Más fűtés nincs a házban? Puffer tartály van a rendszerben?

Próbálom keresgélni az okokat:
- ha levegős a rendszer, azt hallani lehet, bugyog, csobog
- ha nincs víz a rendszerben, akkor a szivattyú kezd el kerepelni rövid idő után, azt is meg lehet hallani.
- ha valamiért nem mozog a víz a rendszerben a szivattyú ösztökélésének ellenére, akkor azt a kályhánál lehet hallani, hogy rotyog a víz benne és valamerre távozik a gőz, biztonsági szelepen, vagy tágulási tartálynál ha nyitott a rendszer.

Legvalószínűbbnek a kályha vízterének kicsi teljesítményét tartom a rendszerhez képest.

Mindenképp ellenőrizd le, hogy rendesen fel legyen töltve a rendszer, légtelenítve legyenek a radiátorok és maga a rendszer is, a szivattyú megfelelő fokozatban legyen (ne a legkisebben), és tényleg mozog a víz a rendszerben.
Üdv! Nagyon köszi az eddigi választ!
először elkezdett melegedni 1 radiátor, aztán egy másik, és utána elment ez a melegség is belőlük. a cserépkályhát megraktuk rendesen jó meleg lett, de a hőmérőn 25 fok mutatkozott. lehet át kellene mosni a rendszert? a radiátorokat mégcsak megoldjuk, csak a baj, hogy a csövek az aljzatban mennek :( . Valami esetleg szerinted elzárta volna, piszok kerülhetett bele, vagy vízkő esetleg az évek során, mert nem volt használva? Ha a régi tulaj ki akar babrálni azzal aki meg"veszi" a házat, mit tud esetleg jót tenni , hogy a rendszer ne működjön, mit gondolsz? erre is gondolok, hogy valamit csinált vele, hogy nehogy már jó legyen :roll: nincs másik fűtés a házban egyébként sajnos. küldök egy képet, köszönök mindent!
képet nem sikerült feltöltenem, de emailben szívesen elküldeném :|
Szia!
Bármi megtörténhet, ha valakitől elveszik a házát. Ki kellene mosatni szakemberrel a rendszert. Nekik van megfelelő gépük hozzá és ha találnak valamit, meg tudják oldani. Így veszélyes használni, ha a cserépkályhában felforr a víz, mert valami akadályozza a mozgását, fel is robbanhat. Az sokkal több pénz rendbe hozatni, és még ti is megszenvedhetitek.
Üdvözöllek!
Köszönjük a hasznos tanácsokat, próbálkozok a megoldással!
Remélem sikerül. :roll:
Sziasztok
Van egy feg c 40 es falikazanom es azt vettem eszre hogy csak 10 fokot tud melegiteni a visszaterohoz kepest.
Nem tudom mi lehet abaja?
Az eloremeno agamon es a visszatero agamon is van homero igy konnyen tudom ellenorizni.
Ha sokat megy akkor persze feltudja futeni 60 fokos vizre de akkor mar a visszatero 50 fok korul van.
Ha viszont le van hulve teljesen es a visszaterom 25 fokos akkor csak 35 fokosra kepes felmelegiteni a vizet
Mi lehet a baj?
Az elektronika aljana a poti fel van csabarva teljesen
Vizkoves lehet?
Kerem swgitsetek

Elore is koszonom
Üdv!

Eddig nem volt baj vele? Fűtött rendesen?
Amíg fűt, addig folyamatos a láng, vagy ki-be kapcsol?
Mekkora a lángmagasság?
Fűtés közben ad furcsa - vízkövességre utaló - hangokat?
Nyúlt hozzá valaki?
Elnézést, hogy ilyet kérdezek, mikor volt kitisztítva? Ismerőseim körében két kazán is leállt elpiszkolódás miatt.
Eddig nem volt úgy vele baj nem vettem észre,
Amíg fűt addig folyamatos a láng, A lángmagasságot tudom szabályozni a begyújtó gomb mögött ha csavargatom azzal nincs baj, kb 4-5 cm a lángmagasság.
Azt vettem észre hogy hangosabb lett a kazán, ahogy áthalad rajta a víz lehet hallani.
Lett hozzá nyúlva de nem a kazánhoz hanem a gerinc lett kettéválasztva egy osztóval és egy plusz keringető lett betéve a melléképület miatt.
De ha a főépelete füti csak akkor is ugyanaz a jelenség, szerintem ez ettől független.
Azt nem tudom honnan lehet tudni hogy vízköves vagy nem ?

Tisztítva nem volt mostanában, milyen gyakran kellene, érdemes?
Maga kazántestet vízkőteleníteni vagy az égő tálcát kitakarítani?
Köszönettel:
Péter
Akkor ha jól sejtem, tudna jobban fűteni ha feltekered a lángot, de akkor nagyon hangos lesz?
Lezárod az új részt és csak a régi kör működik és akkor sem fűti ki rendesen, holott korábban ez ment neki?
Mekkora házat fűtesz vele?

Tisztítani az égősort, és a hőcserélő bordáit évente kell, a hőcserélő belsejét vízkőtleníteni attól függően, mennyire vízkövesedik el. A rendszerben lévő vízből kiválik a vízkő, utána már nem tud több kiválni, hacsak nem szükséges pótolni a vizet gyakran. Nyitott rendszernél a kiegyenlítő tartályból el tud párologni a víz, ezért gyakrabban kell pótolni, mint egy zárt rendszerben. Tehát tulajdonképp ettől függ, de ha már zajong fűtés közben, akkor eljött az ideje.
A hangja független a feltekeréstől, az mondhatni állandó.
Igen ha lezárom az újat akkor is ugyanez a helyzet.
Annyit tudok hogy decemberbe még jó volt azután jöttek a hidegek és akkor vettem észre hogy nem működik rendesen.
A ház 160 m2 a melléképület 90 m 2
ezt fűtöm két körön.
Tudom hogy kicsit sok neki mert 21 radiátorom van ( de egyszerre csak 10 et vagy 11 et fűt. Egy külön elektronikával így van beszabályoztatva.

Tisztítva kb 2-3 éve volt utoljára amúgy, vízkőtelenítve soha, 2010 be vettem meg használtan a kazánt de új kazántesttel. Akkor lehet hogy ráférne most már a vízkőtelenítés..
Mostanában le volt engedve meg feltöltve 2-3 szor

Köszönöm megpróbálom vízkőteleníteni hátha az a baj ha más ötleted nincs ?
354 hozzászólás Oldal: 20 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég