Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Már korábban is írtam arról, hogy hogyan lehet leszedni a gyurmaragasztót a tapétáról: viewtopic.php?f=9&t=938
2013-06-13 12.37.41-v2.jpg
2013-06-13 12.37.41-v2.jpg (52.7 KiB) Megtekintve 4674 alkalommal.


De most az érdekelne, hogy van e valami biztos módja annak, hogy egy cégtáblát rögzítsek a tapétára?

A tapétának már szerintem úgyis mindegy, de fúrni nem akarok.

Mi jöhetne szóba, purhab? Valami ragasztó?
A kétoldalas ragasztószalagok lehetnek alternatívák. A Henkelnek vannak olyan erős ragasztószalagjai, amik a tapétát is viszik ha le kell szedni.
Az előző kérdésedre nincs ötletem, hogy a tapéta is megmaradjon. :(
Üdv
Csak az ecetes ollót vagy kést tudtam volna javasolni de az annyira közismert hogy nem tettem :).
Én lehet valami mágneses megoldáson törném a fejem mert baromi erős aprócska mágnesek is kaphatóak. Pl a tapétázás előtt valami vasat beépíteni a tapéta alá amire tapadhat a mágnes, de valahol láttam olyan glettanyagot vagy gletthez keverhető anyagot amitől odaragad a mágnes a falra. Persze mágnes fóliák is vannak amik nyomtathatóak.
Plaszlo írta: A kétoldalas ragasztószalagok lehetnek alternatívák. A Henkelnek vannak olyan erős ragasztószalagjai, amik a tapétát is viszik ha le kell szedni.
Az előző kérdésedre nincs ötletem, hogy a tapéta is megmaradjon. :(


Erre gondoltál?
http://irodaszer.shopmarket.hu/henkel-ragasztoszalag-montazs-power-fix-c496-p31055.html

Ha ezzel felteszem a cégtáblát (kb. fél kg, és van bőven felülete) akkor tuti, hogy nem fog leesni?
Aztán gondolom majd feltépi a tapétát mikor leszedem ugye?
Az igazi tuti a csavar, de elnézve az 50 kg-os terhelhetőséget, nem valószínű, hogy fél kilótól leesne. A másik megoldás, ugyanígy kétoldalas ragasztó, de közte van egy vékony réteg habszivacs, ezzel jobban kiegyenlíthető a tapéta mintája, vagy egyenetlensége.
A Lurdy Házban ilyenekkel voltak felrögzítve a cégtáblák a lifteknél. Néha egy-egy eltűnt pár napra, de lehet a kedves, kevéssé kulturált és unatkozó fiatalok segítettek be neki, nem a tömegvonzás.
Utána valószínűleg annyi a tapétának ezen a részen leszedéskor, de azt írtad, ez nem számít. Bár volt rá példa, hogy óvatosan le lehetett szedni a táblát a tapéta felszakadása nélkül is. Szerintem ez a leggyorsabb megoldás, ha nem kell időnként leszedni, cserélgetni a táblát.
Plaszlo írta: Az igazi tuti a csavar, de elnézve az 50 kg-os terhelhetőséget, nem valószínű, hogy fél kilótól leesne. A másik megoldás, ugyanígy kétoldalas ragasztó, de közte van egy vékony réteg habszivacs, ezzel jobban kiegyenlíthető a tapéta mintája, vagy egyenetlensége.
A Lurdy Házban ilyenekkel voltak felrögzítve a cégtáblák a lifteknél. Néha egy-egy eltűnt pár napra, de lehet a kedves, kevéssé kulturált és unatkozó fiatalok segítettek be neki, nem a tömegvonzás.
Utána valószínűleg annyi a tapétának ezen a részen leszedéskor, de azt írtad, ez nem számít. Bár volt rá példa, hogy óvatosan le lehetett szedni a táblát a tapéta felszakadása nélkül is. Szerintem ez a leggyorsabb megoldás, ha nem kell időnként leszedni, cserélgetni a táblát.


Nagyon fasza, végre közel vagyok a megoldáshoz!!

Habszivacsot honnan lehet szerezni?

Fűrészporos tapéta van fenn, és tényleg fontos lenne a felület kiegyenlítése.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 59 vendég