Hőkezelt faanyagok

2018-12-07 15:05:04 | Módosítva: 2018-12-17 19:34:05

A termikus kezelés hatékonyan változtatja meg a faanyagok tulajdonságait. Az olyan faanyagokat , amelyeket régebben csak belsőtérben lehetett használni, a termikus kezelés után a külső térben is felhasználhatók lesznek. A termikus kezelési technológia nem új találmány, ám csak napjainkra sikerült olyan szintre fejleszteni, hogy elláthassa a piacot hőkezelt alapanyagokkal.


Az eljárás lényege, hogy a kezeléssel korlátozzák a fa nedvességfelszívó képességét. Az így kezelt alapanyagokból készült termékek sokkal formatartóbbak a kezeletlen faanyagoknál, nem vetemednek, és ellenállnak az időjárás viszontagságainak is. Az eljárás további előnye, hogy azok az anyagok is távoznak a fából, amelyek táplálékot biztosítanak a rovarok és gombák számára. Az új eljárással kezelt faanyagok azonban nem tartalmaznak semmiféle módosító vegyi anyagot.

A termikusan kezelt faanyagok számos új lehetőséget jelentenek a felhasználók számára. Például, ahol nem volt lehetséges a tömörfa parketta használata a nedvesség miatti dagadás miatt, a termikusan kezelt faanyagból készült parketta ilyen helyeken is lerakható. A kezelt faanyagok alkalmazása a kerti bútorok, kültéri teraszok vagy vízparti építmények, szaunák építésére is kiválóan használhatók vetemedés mentességük miatt.


forrás: faipar.hu

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: fa, favédelem, fakezelés

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

A tartósság titka

A faanyagok kül- és beltéri felhasználásának lehetőségei szinte korlátlanok. A természetes anyag kellemes érzete legtöbbször felülmúlja a fém, kő vagy műanyag építőanyagokét, azokat ridegnek,...


Házak a magasban

A fák közötti „madárlét” sokakat megihletett, így a világ több pontján találkozhatunk fára épített házakkal.