Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
Van egy BOSCH GAZ STAR 4000W kéményes gázkazánom, amit tavaly vásároltunk. A télen hibátlanul működött, viszont a fűtési szezon után, második alkalommal vettem észre, hogy a kazán bekapcsolt és fűti a radiátorokat. Teszi ezt annak ellenére hogy a termosztát 15 C-ra van állítva, a lakás hőmérséklete pedig 24 C. A kazánon a radiátorok vízhőfokát az első hiba észlelése után a hópihe jelzésre állítottam, ami kb. 7 C. Amikor észleltük, hogy meleg a radiátor, a kazánt kikapcsoltam, majd egy perc elteltével bekapcsoltam. Ekkor normálisan működik, nem fűti a radiátorokat. A kép hiba eltelte között kb egy hónap telt el. Azt szeretném kérdezni, mi okozza ezt a hibát? Miért kapcsol be a kazán és fűti a radiátort, amikor a termosztát nem ad neki jelzést? Sajnos ezen a kazánon nem lehet külön kikapcsolni a fűtést, csak a termosztát lejjebb vételével szüntethető meg a fűtés. Válaszokat előre is köszönöm.
Működö turbinával rendelkező patakon levő törpe erőművel kapcsolatban keresek tanácsot a beüzemeléshez, um. automatika, valamint energiaátvétel a szolgáltaó részéről. Milyen összegű ráfordítás várható még ?
Sometimes the settings on the boiler can be incorrect, leading to unwanted behavior such as overheating that's not my neighbor
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég