Az építőanyagokba behatoló nedvesség azok tulajdonságait, működését befolyásolhatja, előnytelenül megváltoztathatja, a vele érintkező rétegeket károsíthatja. A nedves építőanyag, hőszigetelő képessége jelentősen romlik, fagykárra érzékenyebbé válik, és súlynövekedést eredményez. Páravédelmi rétegnek a mindenkori belső és külső klímának megfelelő anyagot kell választani.
A páraelvezetést általában két síkon is meg kell oldani. Az egyik helyen, a hőszigetelés belső síkján, a belső téri pára, a másik helyen, a csapadékvíz szigetelés alatt, a gőznyomás jelentkezik (építési nedvesség gőz formájában fejt ki nyomást).
A födémszerkezet alsó síkján meg kell akadályozni a nedvesség-lecsapódás kialakulását. Ezt a hideg (külső) oldalra helyezett, kellően vastag hőszigetelő réteg beépítésével tudjuk biztosítani. Magas belső téri relatív nedvességtartalom esetén a hőszigetelő réteg vastagságát is növelni szükséges.
Meg kell akadályozni a rétegekben lecsapódó nedvesség megjelenését, amit, amit kellően légtömör szerkezettel (pl. monolit vasbeton födémszerkezet), vagy külön e célra beépített páravédelmi réteggel tehetünk meg (az MSZ 04-140/02 magyar szabvány, valamint DIN 4108, illetve a WSVO ajánlása szerint is).
MÉHES RENOSZIG Kft.
1012 Bp. Vérmező u. 10-12.
Telefon/Fax: (36-1) 212-2410, (36-1) 212-2411
www.mehesrenoszig.com