Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1360 hozzászólás Oldal: 54 / 91
Előző 1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 91 Következő
Üdvözöllek F.Szabi!
Köszönöm a válaszodat. Értem amit írtál. Egy dolog azonban nem világos a számomra. Ennek a kilincsműnek az elmozdulása a fogaskerékre, tehát a forgásirányra is merőleges, vagyis párhuzamos a főtengellyel. A centrifugális erővektorral kilencven fokot zár be. (Remélem érthetően magyarázom) Így nem világos számomra, hogy röpsúlyként hogy működik.
Mégegyszer köszönöm a válaszod, ha van időd, kedved, szívesen, köszönettel veszem tanácsaidat. Még annyit: Nem mai gép. Egyszer volt szerelőnél, s azóta a berántáskor nagyon óvatosnak kell lenni, mert visszarúg. Elsősorban hidegen. A ledkerék feletti műanyag már ripityára van törve. Addig semmi baj nem volt vele. A szomszédomnak ua. a gépe van, csak még nem volt szerelőnél, s az szépen indul. Itt az előző kommentekben olvastam, hogy ez az alacsony fordulat miatt lehet. Gyárilag ez nem volt.
Üdvözlettel
István
Üdv!
Az előző alkalommal miért volt szervizben, illetve mit csináltak vele?
Üdv Plaszlo!
A szervízben azért volt, mert nehezen indult. Alig lehetett beindítani. Hogy mit csináltak vele nem tudom. Nem árulták el. Az ügyfeles nő mondta próbáljam ki. Indult. De ennek már több éve. Lehet tíz is. Azóta kínlódva ugyan az indításnál, de ment. - Most jöttem a garázsból. A Szabolcs válaszát olvasva újra szét szedtem, s figyelmesebben vizsgálva az ominózus kilincsművet, ebben a formában semmit nem tud működtetni. De, mintha törés-, ill. kopásnyomot nyomot látnék rajta.
Találtam egy képet a vezérmű tengelyről. A különbség annyi, hogy az enyém fémből van:
Udvözlettel
István

Csatolmányok

Sziasztok!
Van egy briggs motorral szerelt fűnyírom ,ma kíváncsiságból meghúztam a berantót hogy egy párszor átforgassam a motort ,eközben éles fémes sercegő hang jött ki a motorból ,kezdhetek aggódni veszélyben a tavaszi nyári nyírás?A motor egy 675 ös briggs.
Mitől lehet ez?
Üdv:Zoli
Szia!

Lehet, kicsit berozsdásodott az állás folyamán, vagy csak a késhez, esetleg berántóhoz ért (esett) valami. Nézd át a gépet.
Kedves Fórumtársak!

Alpina fűnyíróval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

tfarsang
Nekem nincs. Vásárlás előtt állsz, vagy problémád van vele?
Vásárlás előtt állok és kb 600-700nm-es területre keresek olyan elektromos fűnyírót, amivel rövid idő alatt le tudom nyírni a füvet, és megbízható gépet kapom a pénzemért hosszú távra.
Értem, de nem ismerem az Alpina fűnyírókat. :(

Ilyen méretre nagy teljesítményű motor (1200-1400W) és nagy átmérőjű kés (35-38 cm) kell, hogy haladj is a munkával. Igazán nem tudom milyen márkát érdemes vásárolni, előbb-utóbb a legnépszerűbb márkájú gépekről is kiderül, hogy kitörik a kereke, gyenge a kés anyaga, nem lehet alkatrészt kapni hozzá. Most vagy veszel valami olcsót és lesz ami lesz, vagy veszel majdnem ipari márkát, mint a Makita.
http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=7825
Ilyen méretű telken benzinest használok, nem kell kerülgetni a kábelt, gyorsabban halad a munka. Szomszéd vett Bosch fűnyírót, annak sem kellemesebb a hangja és küzd a kábellel folyamatosan. :?
Sziasztok!

Nekem van egy MTD motoros fűnyíróm aminek olyan problémája van, hogy fordulatszám ugrál illetve ha teljesen vissza veszem a szívatót le is áll, de ha egy picit rajta hagyom mármint a szívatót akkor megy egy darabig, de sajnos egy idő után úgy is el kezd ugrálni a fordulatszám. Már teljesen szétszedtem a karburátort ki tisztítottam a fúvókákat gyertyát is cseréltem és semmi változás. Már teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit is csináljak vele. Ha van valakinek egy jó ötlete hogy mi is lehet a hibája azt nagyon meg köszönném.
Szia!
Sajnos ez a hibajelenség a henger kopása miatt szokott jelentkezni. Kínai Thorx motornál nem ismeretlen jelenség.
De ha mégsem ez lenne a hiba, akkor elképzelhető, hogy valamelyik tömítés mellet falslevegőt szív és azért nem egyenletes a motor járása.
Kartergáz szellőzőnél nem füstöl?
Szelephézagokat beállítottad? OHV motornál lehet és időnként kell is.
Köszönöm, hogy válaszoltál.
A hengerfej kopás létezik akkor is ha még csak 2 éves a fűnyíró? A kartergáz szellőzőnél nem füstöl és a szelepeket sem állítottam még, de az összes tömítést ami a levegő szűrőnél és a karburátornál van átnéztem illetve cseréltem és semmi változást nem tapasztaltam. Akkor még a szelepeket beállítom az igaz, hogy nem tudom , hogy hogyan kezdjek hozzá. Nagyon szét kell szedni ahhoz a gépet? Ha elmagyaráznád, hogy hogyan a legegyszerűbb állítani rajta nagyon meg köszönném.
Üdv.
Szia!
Nem hengerfej, csak henger, vagy/és gyűrű kopásról beszélünk. 2-3 év után szoktak ilyen panaszok jelentkezni, legalábbis erre vonatkozó infókat hallottam.
6a97_3_big.jpg
6a97_3_big.jpg (59.02 KiB) Megtekintve 3601 alkalommal.

6a97_1_big.jpg
6a97_1_big.jpg (72.62 KiB) Megtekintve 3619 alkalommal.


A szelephézagot az első képen a 13-as anya oldása után az 5-ös állítócsavarral állítható be. Sajnos konkrét értékeket nem találtam sehol, én is csak próbálkoztam.
A folyamatról kaphatsz némi infót az alábbi videón:

https://www.youtube.com/watch?v=CSZ_gYUDUwA
https://www.youtube.com/watch?v=1-XlET33VHM
Köszönöm a hasznos infót. Holnap meg is nézem :) Beszámolok, hogy mi változott.
Üdv.
Sziasztok!
AL-KO classic 4.63 B-X fűnyíróm nem indul be. 2-3 éves, eddig nem volt vele probléma, faja kis gép, de nemrég vettem elő és nem akar beindulni. benzin: ok, olaj: ok, légszűrő: ok, gyertya: ok. nem tudom mi lehet a baja. falusi vagyok, de nem nagyon értek a gépekhez, csak használom őket. valami tanács? előre is köszönöm!
üdv: Peti
Előző 1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 91 Következő
1360 hozzászólás Oldal: 54 / 91

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 30 vendég