Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1360 hozzászólás Oldal: 64 / 91
Előző 1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 91 Következő
Sziasztok, a fűnyírómnak (Mtd, 4 ütemű kawasaki motor) ma nyírás közben többször csökkent a fordulatszáma, ezért azt gondoltam, hogy már alacsony az üzemanyagszint. Mikor utánna töltöttem bugyborékoló hang hallatszott a motor felől. Berántáskor egy nagy szürkés-fehéret pöffent, majd a következő próbálkozásra megszorult, nem indítható.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Szia!

A bugyborékolás nem jó jel, főleg ha a motorolaj bugyborékolt forrás közben. Normális esetben ilyennek nem szabadna megtörténnie, ha a hűtőventilátor, a légbevezető és a henger hűtőbordái tiszták.
Sajnos szét kell szedni, ha azóta sem lehet megmozdítani a főtengelyt.
Olaj volt benne megfelelő mennyiségben és belevaló volt?
Plaszlo írta: Szia!

A bugyborékolás nem jó jel, főleg ha a motorolaj bugyborékolt forrás közben. Normális esetben ilyennek nem szabadna megtörténnie, ha a hűtőventilátor, a légbevezető és a henger hűtőbordái tiszták.
Sajnos szét kell szedni, ha azóta sem lehet megmozdítani a főtengelyt.
Olaj volt benne megfelelő mennyiségben és belevaló volt?


Szerintem nem az olaj bugyborékolt, inkább olyan volt mintha a betöltött benzin haladt volna tovább lassan kotyogva. Olajat rendszeresen cserélem benne, természetesen belevalót használok.
Sziasztok, tanácsra lene szükségem Tecumseh DO3546 típusú fűnyíróm berántószerkezetével kapcsolatban.
Nem húzza vissza a zsinórt.
Lecsavaroztam a burkolatot, a zsinór rá volt csavarodva arra fém részre, amiből az indítókörmök állnak ki.
Visszaszerelés közben, amikor felcsévélem az indítókötelet egy kattanás hallatszik, és megszűnik a rugó feszessége.
Ez azt jelenti ki kell cserélnem a szerkezetet, vagy meg lehet javítani?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdvözlettel,
Dani
Szia!

Valószínűleg a visszacsévélő rugó vége letörött, ami belekapaszkodik az álló vagy forgórészbe. eztr elvileg meg lehet hajlítani újra és akkor működni fog.
Azért írtam, hogy elvileg, mert már párszor sikerült így megjavítanom berántószerkezetet, de volt akinek a hajlítás is letörött.
Ha hajlításnál letörik a vége és van gázlámpád, akkor izzítsd fel a végét és úgy hajlítsd meg, majd ha jó a hurok formája, akkor izzítsd fel újra és olajban hűtsd le.
Nem szedtem szét a szerkezetet, viszont elvittem valakihez, aki megcsinálta nekem.
Köszönöm a válaszát, örülök hogy nem kellett újat vennem!
Üdvözlettel,
Dani
Sziasztok.

Membrán lett cserélve a fűnyírón (Briggs motor), mert már elég nehezen indult, és a fordulatszám is ingadozott. Egy ideig hallhatóan szépen járt, majd egyszer csak magától felpörgött a motor, és kb 10 másodperc után visszalassult normál fordulatra. Majd kb fél perc után újra, és újra. Alapjárati fordulatszám kb 3000, amikor felpörög, akkor elmegy 3600-ig.
Karburátor és a tank között, tehát ahol a membrán van, elkezdett szivárogni az üzemanyag. Elvileg itt szívhat fals levegőt, viszont utána jön a pillangószelep, amit elvileg a regulátornak zárnia kéne, ha felpörög a motor.
Vagy elképzelhető, hogy annyira erősen tart ellen a rugó, hogy a regulátor már teljes erőből húzza, de nem tudja jobban zárni?
Sziasztok!

MTD 48 benyás fűnyíróm van kb. az utóbbi időben ingadozik a fordulat de cefetül...elkezd pöfékelni, eszi az olajat, füstöl is...illetve azt szeretném megtudni hogy a regulátornál lévő "pálca" végén a rögzítő vagy állító csavarnak hogy kell állnia?

Köszi: Dávid
Sziasztok!

Segìtséget szeretnék kérni van egy MIC Garden tools fűnyírom kb három éve vásároltam és sikeresen fűnyírás közben rámentem a beton szélére es ketté tört a kés Miskolcon sehol nem találok bele kést. :(
Sőt rendelni sem akarnak nekem.
Szeretnék kérni egy kis segítséget hol tudnám hozzá beszerezni a kést illetve ha ilyen nincs is hozza ,de ezekkel paraméterekkel milyen kést lehet hozzá kapni?
A késen ezt a számot láttam ráírva DY0222-12P

Előre is köszönöm a segítséget!
:)
Köszönöm.
kedves fórumozók!

én is segtiséget szeretnék kérni!
kb. 900m 2-es kertemhez (ujonc kertészkedö vagyok) szeretnék fünyirót egyedülálló nöként. igy elektromosat keresek, de nem tul drágát, viszont megbizhatót. két tipust találtam: tudnátok véleményt mondani róluk?:
1.Hitachi ML40SR Jellemzők: Mulcsozóbetét alaptartozék, Állítható kormánymagasság, Fűgyűjtő telitettségkijelző
Szénkefementes (indukciós) motor, Vágás szélesség 40 cm, Teljesítmény 1400W, Vágásmagasság:28-68 cm, Központi magasság állítás 6 fokozat
2. Tonino Lamborghini EL 3816 elektromos fünyiró: 1600 W, vágószélesség: 38 cm, fűgyűjtő űrtartalma: 45 l, motorház: fém, egyebet sajnos nem tudok róla, a Praktikerben ajánlották. mindkettö kb. egy árban van 40 000 körül.

3. vagy vegyek egy sima Al-ko-t melynél már másnál láttam, hogy 2 fünyirás után kicsorbult a kés, egy bokros résznél.
4. vagy tudtok ajánlani egy olcsó fajtát, ami elmegy 2-3 évig?
5. egy dolog a motor, de mi v an a vágókéssel? melyek jók?

köszönöm a segitséget.
klaramaria02
elnézést, még egy kérdésem lenne. a kültéri használathoz hosszabbitó szükséges: kb. 45m, milyen paramétereket figyeljek?

egyet találtam, de nem tudom ez jó-e fünyiróhoz, vagy más géphez ajánlják, nem volt leirva: MUNOS BASIC Hosszabbító (1003341)

köszönettel
Üdv!

Nehéz így eldönteni a kérdést, a Tonino Lamborghini fűnyíróról nem sok adatot közölnek, a képen és néhány alapadaton kívül semmit. Nem tudom, a hangzatos név alatt milyen műszaki tartalom lapul?

A Hitachi régi, jó hírű márka, a Toninoról most hallottam először. A két gép közül a motorban van lapvető különbség, a Tonino kefés motorú, míg a Hitachi indukciós motorral szerelt. Az indukciós nehezebb, de csendesebb és hosszabb élettartamú. 900 m2-en hallgatni nem mindegy szerintem. A Hitachihoz jár mulcsozóbetét, de nehezebb 5 kilóval a gép. A Toninonak a nagyobb hátsó kerekei a telítődő fűgyűjtő mellett könnyebb tolást biztosít a fűben és a mínusz 5 kiló önsúly.
Kérdés, kinek mi a fontosabb?
Amit vásárlás előtt érdemes megtudakolni, milyen szervizháttere van a gépeknek, mennyi garanciát adnak rá.

A kések bármilyen fűnyírónál tönkremennek, ha követ, rönköt kapnak el. Ennek egyszerű a magyarázata, ha ilyen baleset történik, lehetőleg az olcsó kés menjen tönkre, ne a motor. Tehát nagy különbségek nem lesznek élettartamban, a lényeg, hogy könnyen beszerezhető legyen.

A hosszabbító is nehéz kérdés, általában a kültéri használatú hosszabbítók is csak 3x1 mm-es vezetékből készülnek, ami ilyen távolsághoz és teljesítményhez nem éppen előnyösek. Legalább 3x1.5-ös kábelből kellene készíteni kültéri csatlakozókkal szerelve, hogy a kábel ellenállása ne csökkentse a gép teljesítményét.
kedves Plaszlo!

nagyon köszönöm a választ.
Előző 1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 91 Következő
1360 hozzászólás Oldal: 64 / 91

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég