Üveggyapot értékesítési történet

2017-10-25 16:15:34 | Módosítva: 2017-10-31 13:49:47

Üveggyapot értékesítési történet

Kedves Olvasók!

A Knauf Insulation e havi hírlevelében az üveggyapot szigetelő anyagok mellett hozza fel érveit.

A laikus építtetők és nyugodtan kimondhatjuk, az építőiparos szakemberek körében is elterjedt álláspont, hogy a szálas szigetelőanyagok közül többségében inkább a kőzetgyapotot (bazaltgyapot) tartják hosszú távon megbízható szigetelési alternatívaként.


Rossz példa

Ez a hit évtizedes előzményeken alapul. A kilencvenes évektől tapasztalható volt, hogy a kedvező áron elérhető üveggyapot termékek közül a szakmai hozzáértés hiányának és a nyereségtartalom csábításának következtében tömegesen történtek nem a műszaki igényeknek megfelelő termékválasztások és beépítések! A kivitelezők, beruházók abba a csapdába estek, hogy nagyrészt a termékskála aljából választottak. A beépített termékek alulmúlták a velük szemben támasztott műszaki elvárásokat, hiszen azokra nem is voltak alkalmasak, a megfelelő termékeket viszont nem használták, elsősorban az áruk miatt.


Rossz példa

Mindezek miatt sokszor találkozunk csalódott üveggyapot felhasználókkal, hiszen a látszó, vagy megbontott szerkezetekben összezsugorodott, elvékonyodott hőszigetelő üveggyapot maradványokat találunk. A probléma oka a rossz termékválasztásból fakad, hiszen vékony, kis testsűrűségű, roskadásra hajlamos, olcsó anyagot választottak, és építettek be.

A rossz hírek gyorsan terjednek, főleg, ha a szakiparban ilyen nagy számban fordulnak elő, így megszületett a gyors és téves „népítélet”, amely szerint az üveggyapot hosszú távon nem alkalmas minőségi hőszigetelésre. A téves következtetések alapján kialakult általános vélemény káros fényt vet a minőségi, prémium termékekre is.

Néhány tény az üveggyapotról, azon belül is a Knauf Insulation üveggyapot termékeiről.

Az üveggyapot termék az üveg olvadáspontja feletti hőmérsékletre hevítését követő centrifugális szálképzéssel, majd a létrejött szálak összeragasztásával, tömbösítésével készül.


Öt év intenzív kutató- fejlesztő munka eredményeként egyedülállóan környezettudatos természetes kötőanyagú terméket sikerült létrehozni, ez az ECOSE technológiájú üveggyapot. A termék glükóz alapú kötőanyaggal készül, ezért nem tartalmaz hozzáadott fenol-formaldehidet vagy akrilt, ennek köszönhetően többszörös Eurofins beltéri levegőminőség arany kategóriával díjazták. A különleges kötőanyagnak köszönhetően a Knauf Insulation terméke jó tapintású, kevésbé porzó, kevésbé szúrós, ám rendkívül rugalmas, 80%-ban újrahasznosított alapanyagból gyártott, természetes barna színű üveggyapot!

Az üveggyapotnak több előnye is van a könnyű kőzetgyapotokkal szemben.:

- Rendkívül rugalmas, szemben a jóval merevebb, alapvetően csak táblás termékként gyártható kőzetgyapottal.

- Komprimálható, tehát a beépítési térfogatuk töredékére csomagolható, és így gazdaságosabban és praktikusabban szállítható, súlyának köszönhetően emelése, mozgatása könnyebb.

- A könnyű kőzetgyapottal összehasonlítva azonos vastagságban sokkal alacsonyabb lambda érték, és magasabb hővezetési ellenállás (R érték) elérésére képes.

- Nem minősül veszélyes anyagnak, életciklusa végén lebomlik, a környezet terhelése nélkül.

- A1-es, azaz nem éghető tűzvédelmi besorolású termék.

- Teljes keresztmetszetében páraáteresztő, rendszerben alkalmazva hangszigetelésre is alkalmas.

- Magastetőkben szarufák közt, szarufák alatt, a padlásfödémre leterítve is alkalmazható. Átszellőztetett homlokzatokban, válaszfalakban is népszerű hőszigetelés.

- Versenyképes ár.

Az üveggyapotokra is igaz a közkeletű mondás, „olcsó húsnak híg a leve”. Mivel a hőszigetelés hosszú időtartamra szánt, többszörösen megtérülő energiatakarékossági befektetés, mindig válasszunk jó minőséget (minél alacsonyabb a lambda érték, és magasabb az R érték, annál jobb a termék), ne spóroljunk a vastagsággal (+1 cm vastagság= 3-4%-al több energiamegtakarítás), és keressük az Ecose logóval ellátott termékeket, mert azok képviselik a mai üveggyapot gyártási technológiának a csúcsát!

 

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.