Hatékony természetes ellenségeik idehaza nincsenek, így gyakorlatilag akadálytalanul szaporodhattak és terjeszkedhettek. Ősszel a lakásokban keresnek áttelelő helyeket. A nélkül húzzák ki az egész telet, hogy táplálkoznának. Egy lakás ideális telelőhely a számukra, kellemes a klímája, és jól el tudnak bújni a zegzugokban, polcokon.
Ezek az invazív címeres poloskák – ellentétben például az ágyi poloskával – nem csípnek, nem terjesztenek betegséget. Nem különleges rovarok, csak még nem szoktuk meg a jelenlétüket, és ezért sokakat jobban irritálnak, különösen azért, mert ha szabadkézzel megfogjuk, akkor jó darabig nem szabadulunk a szaguktól.
Mivel a poloskainváziók nálunk eléggé új keletűek, sokan azt hiszik, hogy az invazív címeres poloska ellen nincs rovarirtó szer. A mászó-rovarok ellen használt hagyományos szerek közül vannak olyanok, amelyek a címeres poloskákra is hatnak, de ezeket nem ellenük fejlesztették ki, és korábban nem is vizsgálták a hatásukat ezekre a rovarokra. Szeptembertől azonban már kapható a hazai boltokban gazdaságos, 400 milliliteres kiszerelésben a Protect címeres poloska-irtó aeroszol, amelyet kifejezetten erre fejlesztettek, teszteltek és engedélyeztek.
A szert azokra a felületekre kell fújni, ahol a poloskák bejuthatnak a lakásba, illetve ahol megbújhatnak a lakáson belül. Ilyenek az ajtók és ablakok keretei, a nyílászárókat határoló falfelületek, párkányok, könyöklők, a szúnyoghálók teljes felületei, redőnyök, redőnytokok, a faláttöréssel szerelt berendezések kivezető csöveinek környéke, a poloskák rejtekhelyéül szolgáló rések, valamint a bútorok, berendezési tárgyak mögötti falfelületek.
Az optimális hatás érdekében a kezelést a poloskák első észlelésekor kell megkezdeni, és ezt követően javasolt 2 hetente megismételni. Az irtószer közvetlenül a poloskára fújva is hatásos, néhány percen belül elpusztul tőle a rovar. Alkalmazásával elkerülhető, hogy hozzáérjünk az élő poloskához, illetve szétnyomjuk azt.