Papírhajtogatás

Lapunk 2000. júniusi számában röviden bemutattuk a papírhajtogatás történelmét és egy doboz meghajtogatásának módját. Ez az egyik jellegzetes fajtája az origaminak, mivel Japánban az ajándékok csomagolásának nagy múltja, és fontos szerepe van.

Ezúttal a kosudamák, azaz a többelemes térbeli, geometriai formák világából mutatunk be egy egyszerű példát. Igazából ennek segítségével érthetjük meg a szabályos geometriai testek néhány törvényszerűségét.
A kis elemeket a következő rajz segítségével hosszúkás, 3:1 arányú téglalapokból bárki könnyedén közönséges fénymásolópapírból, vagy keményebb csomagolópapírból elkészítheti. A szaggatott vonal a magunk felé hajtás vonalát, a pont - pont vonal a hátrahajtást jelöli, a nyilak pedig a hajtás irányát mutatják. Az összerakás egy kicsit nehezebb művelet, de érdemes vele ügyeskedni. Először a tetraédert és kockát ajánlatos lemodellezni, egyszerűségük miatt, később szabadon ereszthetjük a fantáziánkat. Merev szerkezetet akkor kapunk, ha háromszögekből épül fel a forma. Hat elemből képzett csúcs már mindenképp síkba terül, ezért ne kapcsoljunk össze ennél többet.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: papír, hajtogatás

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Papírgyűjtés kereskedőknek

Fogyasztóvédelmi ellenőrzés! Melyik kereskedő örül ennek a mondatnak? Tapasztalataink szerint egyik sem... Mindegy, hogy egy kis tüzépről vagy egy tekintélyes építőanyag-áruházról van szó, ha az...


Papírmasé, egy kreatív technika

A papírmasé lényege, hogy nedves hulladékpapírból ésragasztóanyagból készítünk új tárgyakat. Ezeklehetnek kisebb tálak, de akár szobrok is. Ötletesés egyedi ajándékokat készíthetünk ezzel...