A fém bútorokat elsősorban a rozsdásodástól kell védenünk. Ősszel nézzük át alaposan a bútort, ha szükséges javítsuk ki a festést, mert a festékkel nem védett helyek tavaszra biztosan csúnyábbak lesznek. Ahol lepergett már a festék, csiszoljuk le a festékmaradványokat, majd fémfestékkel kenjük át.
A műanyag bútorokat sem hagyhatjuk a szabadban következmények nélkül a téli hidegben, mert fakóvá és törékennyé válnak. A fehér bútorok megsárgulnak, vagy szürke foltok jelennek meg a felületükön. A rideggé vált anyag nem csak csúnya, hanem balesetveszélyes is, mert terhelés alatt törik.
A fa kerti bútorok felületvédelme a nyári időszakban is elengedhetetlen, mert a napsütés és az eső ellen is védeni kell, különben hamar elhasználódottá válik. Minden évben, ősszel érdemes kicsit átcsiszolni, átkenni gombaölő szerrel, páccal, fafestékkel, mert ha a fa a nedvességet magába szívja, ami aztán télen még meg is fagy, szétfeszíti az egész szerkezetet.
Tárolás
Bármilyen kerti bútorunk is van, védenünk kell a téli csapadéktól, a hidegtől, a párától. Legjobb, ha garázsban, pincében helyezzük el, de bárhol is tároljuk, nem tudjuk megvédeni a bútort avval, ha csak letakarjuk. Ráadásul egy nem jól szellőző anyaggal (pl. fólia) még ronthatunk is helyzeten, mert a pára nem tud kiszellőzni, befülled, a bútor nem tud megszáradni, és biztosan károsodni fog. Ezért, ha muszáj a szabadban hagynunk, tegyük szilárd burkolatra, és úgy takarjuk le, hogy át tudjon szellőzni, de csapadék ne érje.