Szárazépítés mesterfokon

2024-03-14 10:15:24 | Módosítva: 2024-03-21 09:56:46

A napokban került forgalomba a HiKoki új, akkumulátoros kombinált csavarozógépe, ami minden szárazépítő szakember igényeit kielégíti, hiszen használható hagyományos módban és táras csavarozóként egyaránt. A szárazépítő szakemberek szokásai elég eltérőek, a legtöbbjük a mai napig a hagyományos csavarozógépeket használja, ahol egyesével kell a csavarokat a mágneses BIT fejre helyezni.


Az viszont biztos, hogy a nagyméretű lapok felfogatásához, legalábbis annak kezdetekor jó, ha van egy szabad kezünk, amivel a helyén tartjuk a táblát. Ez viszont csak úgy lehetséges, ha nem nekünk kell adagolni a csavarokat, hanem ez automatikusan történik. Fontos megjegyezni, hogy a tárat használva az első dolgunk a tár ütközőjének a csavarhossz szerinti beállítása legyen, amit segít a táron lévő számozott hornyolás. Persze a táras csavarozónak további előnye, hogy sokkal gyorsabb munkavégzést eredményez, mint a hagyományos gépek, de a HiKoki gondolt azokra is, akik inkább az utóbbit használják, és úgy alkotta meg a W18DA csavarozógépet, hogy egyszerűen, szerszám nélkül levehető legyen a tár, és hagyományos fejjel is használható legyen a gép.

Ám itt még nem állt meg a fejlesztés

Ugyanis mindkét funkcióban három üzemmód közül is választhat a felhasználó a gép alján található funkcióválasztó kerék segítségével. Manuál üzemmódban a gép markolatát fogva, és a billentyű folyamatos nyomva tartásával tud dolgozni. Természetesen a BIT forgása ebben a módban is csak nyomás hatására történik. Automata üzemmódban a gépet a gipszkarton csavarozók kialakításának megfelelően, a hatásvonalban kényelmesen tartva, a billentyű elhúzása nélkül tudunk dolgozni. Ebben az üzemmódban mind a BIT, mind a motor forgását a nyomásérzékelő indítja el automatikusan, ezzel csökkentve az üresjáratot, és növelve az akkumulátor üzemidejét.


Bár mind a tár, mind a normál fejet használva precízen állítható a csavarozási mélység, mégis előfordulhat, hogy egyes csavarok feje nem süllyedt a felület szintje alá és utánhúzást igényel. Erre való a beállító keréken található harmadik üzemmód, ami nem más, mint az impulzus mód. Itt a BIT fej csak negyedeket fordul, ezáltal nem kell félni, hogy a csavar átszalad az anyagon. Mivel a szárazépítészet nem csupán a gipszkartonozást jelenti, gondoljunk a faház építőkre, hanem ez történhet más anyaggal is, ezért két fordulatszám tartományú modellt kínálunk. A két modell összes többi paramétere, működése megegyező. A W18DA 0-5000, a W18DB pedig 0-3000 percenkénti fordulatszámmal rendelkezik, így az előbbit a kartonosoknak, az utóbbit pedig a fával, farosttal, OSB-vel dolgozóknak ajánljuk. Táras csavarjaink is elérhetőek különböző hosszúságban, mindkét anyagtípushoz.



Nézze meg a gép használatáról készült kisfilmet:



ww.hikoki-powertools.hu


További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Gipszkarton falak hangszigetelése

Otthonunk helyiségeinek kialakításához sokszor a leggazdaságosabb – és gyakran az egyetlen – beépíthető megoldás a gipszkarton szerkezetből készült fal, amelyet a zavaró zajok kiszűrése...


Szárazépítés

A különféle lakás-átalakítások során már szinte hagyományosnak mondható, hogy ún. szárazépítésű szerkezeteket alkalmazunk. Előnyei közismertek, azonban hogy ezeket ki is tudjuk használni, az apróbb...