Vízfelügyelet távollétünkben

2018-01-05 16:03:24 | Módosítva: 2018-01-05 16:03:24

Sokak számára ismerős az a jelenet, hogy otthonunktól távol egyszer csak elkezdünk azon gondolkozni; elzártuk-e a vizet a kádnál, lezártuk-e a mosógép vagy a mosogatógép csapját, miután befejeztük a mosást. És remélhetőleg az már csak keveseknek ismerős, amikor hazatértünkkor vízben úszva találjuk a lakást.


Az intelligens vízfelügyeleti rendszer akkor is vigyáz biztonságunkra, ha feledékenyek vagyunk, és akkor is, ha távollétünkben csőrepedés lenne. A vízvezeték-rendszert alaphelyzetben zárva tartja, így a csőtörés és mosógép bekötés leszakadása távollétünkben sem okoz vízkárokat. Amikor hazaérünk, a mozgásérzékelők a fürdőben, konyhában, WC-ben érzékelik a jelenlététünket. Ilyenkor a vezérlőegység rádiójel segítségével megnyitja a vízrendszert. Néhány másodperc múlva a folyóvíz korlátozás nélkül rendelkezésre áll.

Otthon tartózkodásunk alatt a vízérzékelő védi meg lakásunkat a vízkároktól, például egy kádtúltöltés esetén. Téves riasztásnál (pl. felmosás bő vízzel) egy gombnyomással törölhető a tiltás a vezérlőből, és a víz újra folyik a csapból. Amennyiben a mozgásérzékelő 30 percig nem ad jelet a vezérlőnek, a rendszer automatikusan lezárja a vízvezetéket.


Ha ilyen vízfelügyeleti rendszert szerelünk fel otthonunkba, gond nélkül utazhatunk el üdülni, illetve hagyhatjuk ott nyaralónkat hosszabb időre is. A vízvezeték-rendszert automatikusan lezárja, ha nem érzékel a lakásában mozgást – akár alszunk, akár elutaztunk –, de akkor is, ha a berendezés hirtelen nyomásesést vagy vizet érzékel a fürdőszoba vagy a konyha padlóján. A vízvezeték-rendszert automatikusan megnyitja viszont, ha mozgást érzékel a fürdőben, konyhában, WC-ben, vagy a mosogatógépet, mosógépet elindítjuk. A mosógép, mosogatógép abban az esetben is folytathatja beállított programját, ha elmegyünk otthonról. Amikor berendezésünk vizet kér, a készülékjelző a vezérlőn keresztül megnyitja számára a főcsapot.


Az érzékelő szinte észrevétlenül elrejthető a berendezés mögé, árambekötéséhez a készülék konnektora használható. A rendszer vésés, bontás, villanyszerelés nélkül telepíthető. A jeladók elemekkel működnek, nincs szükség falvésésre, vezetékekre. Új épületekbe és meglévő rendszerekhez is egyaránt könnyen telepíthető. A pincébe telepített vezérlő és a padlástérbe épített mozgásérzékelő tökéletesen kommunikál egymással. Áramszünetnél, meghibásodásnál manuálisan nyitható-zárható a vízrendszer.


További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Okosotthon, okosfűtés

Hűtés-fűtés, árnyékolás, világítás, energiamenedzsment, beléptetés ésbiztonság. Egy komplex okosotthon összes funkciója egy platformon, felhasználóbarát módon és bárhonnan elérhetően.


Minden negyedik embert érintett már háztartási vízkár

Tízből négy ember ázott már el Magyarországon. No, nem az esőtől, hanem a háztartási gépekből vagy csőtörésből kifolyó víz miatt. A tűzesetek mellett az otthonukat elöntő víztől tartanak a...