Még lombhullás és az őszi esők előtt érdemes az ereszcsatornákból eltávolítani az elmúlt időszakban összegyűlt szennyeződést. Erre jó az erős sörtéjű WC-kefe is, ha már a csatornavályúk tisztításán túlvagyunk, akkor egy füst alatt mindjárt lombvédő hálóval is elláthatjuk valamennyit. E célra nagyon alkalmasak a nagyszemű, vastag műanyaghálók.
A tekercsben kapható hálóból vágjunk le olyan széles csíkokat, hogy azok palástszerűen összehajtva illeszkedjenek a csatornavályúkba. A hálópalástokat vékony huzallal sűrűn fogjuk össze, a hálóhengereket egymáshoz illesztve helyezzük a vályúkba. Leerősítésüket vékony alumínium huzallal oldhatjuk meg. A horogszerűen visszahajtott végű huzalok a csatornák pereme alá akasztva jól lefogják a hálóhengereket. A hálóhengerek megakadályozzák, hogy a lehulló a falevelek a vályúkba sodródjanak, eltömítsék az ejtőcsöveket.
A háló előtt felgyülemlett leveleket ugyan egy idő múlva így is ajánlatos eltakarítani, de ez még mindig könnyebb, mint az eldugult csatornákat kitisztítani. Az esetlegesen tönkrement védőháló hengerek pótlása pedig egyáltalán nem nehéz.
Ereszcsatornák hálóval védve
További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!
Szólj hozzá a cikkhez!
Be kell jelentkezned,
hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.
Ülőke, pad, lóca bárhová
A lakás számtalan pontján szükségünk lehet ülőkére, pl. az előszobában megkönnyíti a cipő fel- és levételét, de a lakásba belépve is jó szolgálatot tesz, mert nem a földre kell tennünk...
Szélcsatornában tesztelték a leendő debreceni Nagyerdei Stadiont
A debreceni Nagyerdei Stadion tervezési szakaszának egyik utolsó állomásaként szélcsatornás laboratóriumban tesztelték a leendő aréna tetőszerkezetének teherbírását - tájékoztatta Kósa Lajos,...