Gyorsan elkészíthető
A rendszer alapeleme egy kőzetgyapot paplan. Ennek különlegessége, hogy nagy testsűrűséggel, kötőanyag nélkül készül, gyártási formáját tűzéssel alakítják ki. Mivel nem tartalmaz kötőanyagot, kiemelkedő a vízfelvevő és vízmegtartó képessége, így egyesíti magában a vízmegtartó réteg és az ültető közeg funkcióit. A növényzet fejlődése során a gyökerek képesek belenőni a termőközeg alatt elhelyezett ásványgyapot paplanba. A kőzetgyapot paplan tömege átlagosan 8-10-szer kisebb, vízmegtartó képessége 3-4-szer jobb, mint a zöldtetőkben alkalmazott hasonló rendeltetésű anyagoké.
A kivitelezésről
A rendszer az elkészült vízszigetelésre fektethető, szükség esetén gyökérzet elleni védőréteg elhelyezésével. Ezt követően a felületszivárgó réteg beépítése következik. Az éghajlati körülményektől függően két felületszivárgó típusból lehet választani, amelyekre a kőzetgyapot paplan kerül. A kőzetgyapot szintén két alaptípusban, 2 cm és 4 cm vastagságban készül, a környezettől függő igények figyelembevételével. A kiviteltől függő vízmegtartó képesség 17–60 l/m2 között változik. A növényzet telepítése előnevelt vegetációs paplannal végezhető, amely az ásványgyapot réteg felületére kerül. A kivitelezés az öntözéssel fejeződik be, amellyel telítik az ásványgyapot paplant a gyökérzet fejlődéséhez szükséges vízzel.
A teljes zöldtető száraz fajlagos tömege 15–20 kg/m2, a vízzel telítetté 32–80 kg/m2 lehet. Kisebb tetőkhöz 50×50 cm-es, összepattintható modulok is készülnek, amelyek a teljes zöldtető rendszert tartalmazzák. Ilyen módon még egyszerűbbé és gyorsabbá tehető a kivitelezés. A zöldtető rendszer további előnyei a hőszigetelő hatás és a hőingadozás csökkentése, a záporesők elnyelése révén a csatornarendszer terhelésének csökkentése, és a hatékony kivitelezés.
Maga a Green Roll kőzetgyapot paplan használható még parképítésben, rézsűk kialakításában. A zöldség- és virágtermesztéshez ajánlott változat a Green Cubes, amely 1 cm vagy 2 cm oldalhosszúságú kockákból áll. Ezeket 50:50 százalékos arányban a termőtalajhoz lehet keverni, vagy akár önálló termőközegként is használhatóak. Mindkét változatban jelentős mértékben javítják a talaj vízfelvételét, átszellőzését, javítva ezzel a növények életfeltételeit.