Egy 2 méter magas növénytorony igen jó helykihasználást biztosít, mert akár 4-5-ször több növény lehet benne, mint amennyit a talajba ültethetnénk. A gondozása is sokkal kényelmesebb, ráadásul nem kell gyomlálni sem. A készen vásároltakban gyárilag benne van, de ha magunk készítjük el a virág-, illetve növénytornyot, szükséges szivárogtató öntözéssel ellátnunk. A közepén lévő műanyag csövön kicsi lyukak vannak, így öntözéskor a belső csövet kell csak feltölteni vízzel – esetenként tápoldattal –, mert az apró lyukakon keresztül a belső cső, a torony minden részéhez elszivárogtatja a vizet növényeinknek.
Növénytorony lefolyócsőből
Szükségünk lesz egy min. 10 cm átmérőjű műanyag lefolyócsőre, zárókupakkal, és egy vékonyabb műanyag csőre, amire az apró lyukakat kell fúrni, ez lesz a szivárogtató. A vékonyabb műanyag csövet villanyszerelési boltokban tudjuk beszerezni. Vágjuk a 10 cm-es csövet méretre, egyik végére rögzítsük a zárókupakot, utána fúrjunk rá 5 cm-es lyukakat egyenletesen elosztva.
Ezután kezdjük el feltölteni földdel. Állítsuk középre a szivárogtatónak szánt vékonyabb csövet, és ahogy töltjük fel a földdel a vastag lefolyócsövet, mindig igazítsuk a belső csövet középre, de nem kell külön rögzítenünk, a föld a helyén tartja majd.
A feltöltés közben folyamatosan kissé tömörítsük a földet, és amikor készen vagyunk, töltsük fel vízzel a szivárogató csövet. Hagyjuk, hogy a nedvesség mindenhová eljusson, és csak ezután ültessük be a növényeket.
A készen kapható
növénytoronyba csak virágföld és növények kellenek
Dróthálóból is
elkészíthető, de tegyünk fóliát vagy geotextíliát a háló és a föld közé, hogy
ne hulljon ki a föld. Akkora hasítékot vágjunk a fólián vagy a geotextílián,
amelyre a kifejlett növénynek szüksége lesz
Műanyag kosarak
vagy akár az Ikeás zacskótartók is lehetnek növénytornyok, de ezekbe is
szükséges a fólia vagy a geotextília
Fából, de akár bútorlapból is elkészíthető, csak
hamar tönkre fog menni, mert a sok nedvességtől nem tudjuk megvédeni a
faanyagot, akkor sem, ha használunk fóliát vagy geotextíliát