Az ívelt képernyős televízió olyan panoráma képet biztosít, amely körülveszi és a látvány részévé teszi a nézőt. A képernyő megfelelő hajlásíve biztosítja az optimális látótávolságot. Az enyhén hajlított képernyő kiegyensúlyozott látványélményt biztosít a képernyő bármely területén, és fokozza a mélységérzetet.
Ha egyszerre csak egyvalaki ül a tévé előtt, ráadásul lehetősége van pont az optimális helyről nézni azt, akkor előnyös, hogy minden pixel közel azonos távolságra van a szemünktől. De az ívelt felület természetesen akkor sem jelent hátrányt, ha az egész család leül megnézni az esti filmet
Telefonban is
A Samsung a nemrég jelentette be az oldalirányban hajlított kivitelt kapott Galaxy Round készüléket, most pedig az LG jelentkezett egy ugyancsak ívelt, de ezúttal hosszirányban görbülő telefonnal. A keresztségben LG G Flex nevet kapott újdonság előlapját egy 6 colos képátlóval rendelkező OLED panel uralja. Az ívelt felületű okostelefon értelmét kevésbé látjuk, de a dizájn kétségtelenül érdekes. Arra azért kíváncsiak lennénk, hogyan csúsztatja valaki zsebébe a viszonylag nagyméretű készüléket.
Úgy tűnik, a plazmatévék valamint az LCD tévék elterjedése után az okostelefonoknál már használt OLED technológia megjelenik a televízió gyártásban is. Ennek a technológiának nagy előnye, hogy 180 fokos betekintési szögei matt mindenhonnan tökéletes színeket és nagy kontrasztot láthatunk. A várakozások szerint 2015-ben már 1-3 százalékos piaci részesedése lesz a technológiának, és minden bizonnyal azok a gyártók fognak jól járni, akik már az első körben is kínálnak ilyen modelleket.