A február elején végrehajtott sikeres teszttel a világ jelenleg legnagyobb teljesítményű rakétája lépett ki a világűrbe. A Falcon Heavy segítségével a jövőben csaknem 64 tonnányi hasznos terhet lehet majd alacsony Föld körüli pályára állítani. A 70 méter magas, üzemanyaggal föltöltve 1400 tonnát nyomó szerkezettel a SpaceX embereket szeretne az űrbe juttatni, első körben fizető űrturistákat a Holdig, később akár a Marsig. A mostani tesztben a hasznos terhet Elon Musk meggypiros Tesla Roadstere helyettesítette ülésében egy SpaceX-szkafandert viselő bábuval.
A három Falcon 9-es rakétából összeépített monstrum hibátlanul emelkedett a levegőbe, majd közülük kettő, a gyorsítórakéták a terveknek megfelelően leváltak, és újra felhasználhatóan visszatértek a Földre. Mindkét gyorsítórakéta volt már egyszer használva: az egyik 2016 májusában vitte az űrbe a Thaicom-8 műholdat, és tért vissza sikeresen, a másik 2016 júliusában a Dragon teherűrhajót állította pályára, hogy felszerelést vigyen a Nemzetközi Űrállomásra.
A Falcon Heavy utolsó fokozata, ami a Teslát az űrbe repítette, az előírtaknak megfelelően kezdett működni, hajtóműve sikeresen újraindult és 7000 kilométeres magasságba emelte a szerkezetet, majd kb. hat órával a start után következett az utolsó hajtóműindítás, amivel Nap körüli pályára állt a Tesla.