Akkumulátoros gépek
A DH36DMA típusjelű modell 8 kg alatti tömege kellő komfortot ad a felhasználónak, ugyanakkor a magas ütőenergiának köszönhetően fúrás és bontás teljesítménye a felső kategóriás hálózati fúró- vésőkalapácsok szintjére emeli. A többcélú felhasználhatóság érdekében természetesen ez az ütőenergia négy fokozatban digitálisan állítható, így a nagy figyelmet igénylő, vagy a lehető legkisebb áttörési törmelékkel járó furatkészítéshez ajánlott 1420/min fordulatszámtól és 260/min ütésszámtól a gyors és nagy bontóerejű 2860/min fordulatszám és 590/min ütésszámig egy gombnyomással beállítható a kívánt erő anélkül, hogy a gép használója bármelyik markolatot is elengedné. A beállított érték folytonosságáról a konstans sebességellenőrző-rendszer gondoskodik.
Az építési munkákban a legkeményebb anyagba, a betonba hagyományos fúrószárral 40 mm átmérőig, míg koronafúróval 105 mm átmérőig terhelhető gép szinte minden szakember számára nélkülözhetetlen eszköz. Természetesen kombikalapács, így a vésőfunkció is beállítható a gép tetején jól láthatóan elhelyezett kapcsolóval. Ez az első forgalomba hozott Hitachi szerszámgép, ami még nagyobb MultiVolt akkumulátort kapott. 36 volt feszültségleadásnál a kapacitása 4 Ah, míg ha 18 voltos gépekhez használjuk, akkor 8 Ah, így a két akkumulátor a legnagyobb igénybevétel esetén is biztosítja a folyamatos működtetést.
A HiKOKI fúró- és bontókalapácsok minőségét, strapabíróságát mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy a sokrétű és a legnagyobb igénybevételű felhasználásokra szakosodott gépkölcsönzők szinte mind ezt a márkát tartják az üzleteikben, és adják bérbe a szakembereknek. Ám a megszokottakon túl az új MultiVolt akkumulátoros fúrókalapács még inkább felhasználóbarát a szolgáltatásait tekintve. A felhasználó védelme mindig is a cég az egyik legfontosabb elve volt, így a DH36DMA gép is RFC technikával van ellátva, ami azt jelenti, hogy hirtelen nyomatékváltozásnál a gép elektronikája azonnal letiltja a motor forgását, és csak az akadály megszűntetése után engedi azt tovább. Hány szakember sérült meg amiatt, hogy a fúrószár például egy nem látható vasat kapott el a betonba, és rántotta ki a gépet a kezéből? Az ilyen és ehhez hasonló balesetek elkerülése érdekében alkotta meg a HiKOKI az RFC technikáját.
A gépen és az akkumulátoron elhelyezett kijelző pontos visszajelzést ad a szerszám állapotáról és működéséről. Az akkumulátoron nem csupán a töltöttségi szint olvasható le a folyamatosan világító jelzőfények alapján, hanem azok esetleges villogása fontos információkat ad meg a kezelő részére. A gép használati útmutatója ábrákkal is illusztrálva ismerteti a felhasználószintű kódokat. Szintén a kezelési leírásában találhatóak a gépen lévő funkció LED-ek világításának és villogásának a kódjai. Ebből már könnyen kitalálja a tisztelt olvasó is, hogy ezek a fénycsíkok nem csak az ütés és fordulatszám beállítását mutatják, hanem az esetleges túlmelegedésről, vagy épp a túlterhelésről tájékoztatnak. Ezzel olyan információkhoz juthat a felhasználó, amiket betartva megóvhatja a gépet a károsodástól, vagy olyan hibára hívja fel a figyelmet, ami miatt nem kell szervizbe rohannia, mert ő is elháríthatja a leállás okát, és ezzel értékes időt nyerhet egy határidős munka elvégzésénél. Az erre alkalmas HiKOKI szakszervizekben egyébként az ilyen szénkefementes gépekből már a mai technológia szintjének megfelelően rengeteg információ kiolvasható egy speciális diagnosztikai software segítségével éppúgy, mint ahogy egy modern gépkocsi memóriájából ki tudják nyerni a hibalehetőségeket a márkaszervizek.
A Hitachi októbertől HiKOKI. Csak a név változott, minden más maradt, így a folyamatos fejlesztés, a végfelhasználók igényeinek figyelembevétele és a nívós, kemény munka.