A fa-műanyag kompozit alapanyagból készült termékek, így a teraszburkolók sem igényelnek külön felületkezelést. Azonban a felületek megszépítéséhez, és főleg a színmegtartásukhoz ajánlatos bizonyos impregnáló kezelés, ami megakadályozza színük későbbi elszürkülését. Ezt az impregnáló kezelést a felületi kopáshoz igazodva időnként meg kell ismételni. Az impregnálót azonban nem ajánlatos az újonnan a beépített anyagokra felkenni, mert még a gyártásból származó formaleválasztó szerek gátolják az impregnáló alapanyagba diffundálását, azaz beivódását. Néhány hónap multán azonban már színstabilizáló hatása miatt célszerű a felületek vékony impregnáló anyaggal való bevonása.
Előtte célszerű a felületek alapos letisztítása a portól és egyéb szennyezőanyagoktól – pl. magasnyomású mosással –, majd a felület kiszáradása után következhet az impregnáló szer vékony felkenése. A szer száradása után a padlók felülete csúszásmentes és vízlepergető marad, de védett lesz a szürkülés, és az esetleges színfakulás ellen. Ez azonban csak esztétikai okokból szükséges, az anyag tartósságát nem befolyásolja.
A teraszburkolatok tisztaságát az első időben főként az esők utáni vízfoltok maradványai csúfíthatják el. Ez bizonyos esetekben szinte magától eltűnik, ha nem, akkor fémszálas súrolóval kíméletes dörzsöléssel eltávolítható. A burkolat időnkénti lemosása még akkor is javasolt, ha az tisztának tűnik. A porlerakodások ugyanis egy idő múlva felhalmozódhatnak a felületen, amit meleg szappanos vízzel és erősszálú sörtekefével lehet hatékonyan eltávolítani. A szermaradványokat pedig ezt követően bő vízsugárral vagy magasnyomású mosóval célszerű letisztítani.
WPC sérülései
A WPC járófelületeket felületi sérülések is elcsúfíthatják, amelyeket finom szemcséjű csiszolópapírral lehet eltüntetni. Az erőteljes túlcsiszolást azonban kerülni kell. A por lekefélése után meleg szappanos vízzel kell átmosni a javított részt. A makacsabb régebbi szennyeződések, mint pl. olaj- és égési foltok is így tüntethetők el a felületről.
Ezen kívül adódhatnak egyéb szennyező foltok is, amit még frissiben célszerű gyorsan eltávolítani. A rozsdafoltot bármilyen tisztítószerrel, vagy fehérítővel el lehet tüntetni, míg a gyümölcs vagy borfoltok tisztítószer és fehérítőszer forró vizes keverékével távolíthatók el a padló felületéről. Festékek és piszkos tárgyak okozta szennyeződések pedig savas kémhatású tisztítószerrel történő átdörzsölést követően negyed óra után letörölhetők.
Ehhez esetleg csiszolásra is szükség lehet. A gyerekek kréta irka-firkái fehér kréta esetén szappanos forró vízzel moshatók le, a színes krétanyomok azonban csak csiszolással távolíthatók el. Az ilyen felületi szennyeződéseket még frissiben érdemes eltávolítani, és a tisztítás helyén impregnálószerrel is bevonni, hogy a foltmentesítés helye ne legyen nagyon észrevehető.
A WPC
teraszburkolatok időbeli fakulását vékonyan felkent speciális impregnáló
szerrel lehet megelőzni
A kompozit anyagú
teraszok tisztításához a melegvizes felmosás, majd alapos, lehetőleg
magasnyomású mosás a leghatékonyabb eljárás
A rozsda- vagy a
gyümölcsfoltokat fehérítőszer és melegvíz keverékével lehet eltüntetni
Az esetleges
festékfoltok eltávolításához a savas kémhatású tisztítószerrel történő befújás
lehet hatékony…
...majd kis idő
elteltével tiszta ruhával letörölhető a felületi szennyeződés
A fehér kréta
nyomai forró szappanos vízzel távolíthatók el, a színesekhez azonban esetleg
finom csiszolás is szükséges