Teret adunk a kreativitásnak és a saját kezű munkának
Ilyen a már sokszor emlegetett tárolás; akár fiókos, akár ajtós szekrények beépíthetők 1 m-nél alacsonyabb tetőrészek alá is. Másfél méter magasságban elhelyezhető íróasztal, munkaasztal, amelyhez kívülről kényelmesen hozzá tudunk ülni. Ha az összkomfortból is fel szeretnénk vinni valamennyit a tetőtérbe, akkor WC is elhelyezhető úgy az alacsony részben, hogy kényelmesen lehessen használni, és még egy kézmosó is elférhet mellé.
És kézenfekvő a hálószoba, gyerekszoba kialakítása a tetőtérben, akár úgy is, hogy az előbbi összkomfortot már nem visszük fel, csak az alvás, esetleg a játék funkcióit. A ferde tetősík alatt jól el lehet helyezni ágyat, ágyakat. Annyi magasságra van szükségünk, hogy az ágyon fel lehessen ülni fej beverés nélkül. Ha ehhez is kevés a belmagasság, akkor vihetjük az ágyat lefelé, szükség szerint akár lehet az ágy egy matrac a földön – a gyerekek ezt kifejezetten élvezik.
Ha magasságunk nincs is elég, alapterületünk rendszerint van, így többszemélyes hálóhelyet, sőt hálószobát és gyerekszobát is kialakíthatunk egyetlen térben úgy, hogy az ágyak intimitását azért megteremtjük; térelválasztóval határoljuk el a fekvőhelyeket egymástól. Ez hasznos akkor is, amikor a gyerekek pl. már aludnának, a szülőknél pedig még ég a lámpa. A tetőtéri hálószoba kialakítása viszonylag a legolcsóbb a padlástér kihasználási lehetőségek közül. Itt fontos szerepe lehet a gipszkartonnak a térelválasztáshoz, és a sima faanyagoknak, bútorlapoknak a fekvőhelyek elkészítéséhez. Nagy tér nyílik a sajátkezű munkának is, hiszen jó szerszámokkal ezek az egyszerű bútordarabok könnyen elkészíthetők. Fontos a tetőablakok megfontolt megválasztása még a funkciók kiválasztása előtt. Erre a tetősík ablakok ma már olyan nagy teret adnak, hogy jól megfér egymás mellett a megfelelő nappali természetes megvilágítás, és a ferde tetősík alatti terek optimális kihasználása. A Pinterestől kölcsönzött képes összeállításunkban remélhetőleg minden érdeklődő olvasónk talál ötletadó, használható gondolatot!