A vezetékrendszerben a hőtágulás kiegyenlítésére megfelelő rögzítési pontokat vagy dilatációkat szükséges alkalmazni. A cső belsejében található alumínium réteg nem enged át semmilyen gázmolekulát, így az oxigéndiffúziónak ellenáll. A cső kémiai ellenállósága kiváló. A hajlításnál a csőben található alumínium réteg segít megtartani a kívánt hajlítási pozíciót. A maximumhoz közeli sugarú hajlítás esetén célszerű erre megfelelő külső vagy belső hajlító rugót használni, ami nem engedi, hogy a cső megtörjön.
A többrétegű csöveket préseléses és szorítógyűrűs kötőelemekkel kapcsolhatjuk össze. A préselhető PRESS csatlakozó, és megfelelő présszerszám használatával, az inox acél anyagú hüvely mechanikai alakformálásával (préseléssel) kapcsolja össze az ötrétegű csövet és a press-idomot, oldhatatlan kötést hozva létre. A roppantó gyűrűs UNIK szorítógyűrűs csatlakozók falon kívüli szereléseknél alkalmazhatók, ahol a külső hőmérséklet ingadozása miatt lazuló csavaros kötések ellenőrzése és utánhúzása elvégezhető. A szorítógyűrűs csatlakozók azonos tömítő tulajdonsággal rendelkeznek, mint a préselhető idomok.
A korábban használatos oxigéndiffúzióra hajlamos polipropilén csövek a körülöttük lévő betonrétegből oxigént vettek fel, ezáltal a hozzájuk kapcsolódó fém alkatrészek erősen korrodáltak. Ennek elkerülésére születtek az alumíniumbetétes csövek, melyek teljesen oxigénzáró tulajdonságúak, egyesítik a fém- és a műanyag csövek előnyeit, és kiküszöbölik azok hátrányait. Az oxigéndiffúzióra hajlamos csövek lassan kimennek a forgalomból, ma már többnyire csak többrétegű csövek kaphatók a piacon.