Az otthoni barkácsolás akkor tud igazán feltöltődést jelenteni, ha a munkához profi eszközeink, gépeink vannak. A faanyag aprításához, méretre vágásához használjunk akkumulátoros ágvágót, mely a hagyományos fűrészeléshez képest jóval hatékonyabb, és könnyebb vele a munka. Az akkumulátoros gépek alkalmazása során nem szükséges, hogy hálózati csatlakozó álljon rendelkezésünkre, és a hosszabbító kábelére sem kell folyamatosan odafigyelnünk, ezért sokkal kényelmesebb és biztonságosabb vele a munka.
A homokozó egész évben a gyerekek kedvence
Ha még nincs, alakítsunk ki homokozót a kertben a gyerekek számára, mely nem csak a barkácsolás alatt lesz remek közös program, de utána is rengeteg időt tölthetnek majd benne a gyerekek, hiszen a homokozás, „főzőcske”, homokvárépítés az egyik kedvenc foglalatosságuk. A homokozó méreteinek eltervezésekor gondoljunk arra, hogyha a kisebb gyerekek minket is bevonnának a játékba, legyen kényelmes az ülőfelület számunkra is. A homokréteg alá tegyünk vízáteresztő talajtakaró fóliát, mely megakadályozza a gyomnövények növekedését, vagy a talajban lakó élőlények bejutását a homokozóba.
Menedék a kert hasznos lakóinak
Készítsünk madáretetőt vagy madárodút, mert a kertben csicsergő madarak nagyon hasznosak, számos kártevő rovart, talajban élő lárvát elfogyasztanak. A madarakat úgy tudjuk legkönnyebben a kertbe szoktatni, ha a téli időszakban – vagy akár egész évben – folyamatosan gondoskodunk eleségükről. A fából összeállított madáretetőt, madárodút kezeljük természetes impregnáló anyaggal, hogy ne szívja magába a nedvességet. Az etető aljára fúrjunk néhány kisebb lyukat, hogy a víz ki tudjon belőle folyni. A fából készített madáretető oldala legyen olyan magas, hogy az eleség akkor se szóródjon ki belőle, ha egyszerre több madár csipeget benne, a nyílásai pedig akkorák legyenek, hogy a nagyobb madarak is kényelmesen beférjenek rajtuk. A madáretetőt és a madárodút vízszintesen helyezzük a kert szélvédett részébe, ahol a macskák nem tudnak hozzáférni, és rögzítsük biztonságosan. A madarakat etessük olyan natúr magokkal, termésekkel, mint a köles, muhar, zab, napraforgómag, apróra vágott dió, mogyoró.
A madarak mellett fontos lakója a kertnek számtalan hasznos rovar, melyek például a növények beporzásában vesznek részt. A számukra összeállított rovarhotel vagy,,darázsgarázs” a szaporodás időszakában fontos, és téli lakhelyként is szolgál. A rovarhotelhez különböző faanyagokat, nádszálakat, kisebb gallyakat használhatunk. A darázsgarázsnak készítsünk stabil alapot, erre kerüljön méretétől függően több polc. A polcokra tegyünk minél többféle anyagú és alakú természetes búvóhelyet. A rovarhotelt helyezzük a ház, a garázs vagy a kerti fészer falára, széltől és csapadéktól védett helyre.
Egyedi virágládák készítése
A fából készített virágtartó ládák természetes díszítői lehetnek a kertnek, a terasznak és az ablakpárkányoknak egyaránt. Hogy a fa tartós maradjon, a ládát vagy vastag műanyag fóliával kell kibélelni, vagy műanyag cserepet kell beleépíteni. A virágtartót az összeállítás előtt kezeljük vízálló olajjal, lazúrral vagy kültéri festékkel, de vásárolhatunk használatra kész, impregnált faanyagot is.