Mindenek előtt, mérjük meg és jelöljük ki az építeni kívánt terasz helyét. Gondoljuk végig, hogy mire szeretnénk használni a teraszt, milyen bútorokat és egyéb tárgyakat szeretnénk elhelyezni rajta. Ez alapján tudjuk meghatározni a megfelelő alapot, hogy milyen távolságban szükségesek az alátámasztások a talajcsavarral és mennyinek kell lennie csavaronként a teherbírásnak.
Ha füves vagy földes terület fölé tesszük, akkor azt érdemes leteríteni geotextil szövettel, majd ezt betakarni kaviccsal, hogy megakadályozzuk a későbbiekben a fű és a gaz kinövését a terasz deszkái között. A terasz tartószerkezetét (fa- vagy acélgerendák) talajcsavarok lehajtásával a talajhoz rögzítjük, ahol a letekert alátámasztó talajcsavarok távolsága ne haladja meg a 2 méter távolságot. A talajcsavar sokkal jobb és gyorsabb megoldás, mint a hagyományos beton alap, illetve beton pillérek készítése. Szükség esetén ez a későbbiekben kitekerhetőek és nyom nélkül megszüntethető.
Ha a lecsiszolt és felületkezelt fa rácsszerkezet a helyére került, arra könnyedén rögzíthetjük már a lekezelt faszerkezetet. A teherbírás érdekében érdemes 5x20 cm-es gerendákat választani, hogy megfelelő teherbírásúak legyenek. A vízelvezetés javítása céljából célszerű egy kis dőlésszöget adni a terasznak a háztól kifelé vagy fedődeszkák között hagyjunk megfelelő távolságot.
Alapozás beton nélkül
Biztonságos alap pillanatok alatt talajcsavarral. A talajcsavar segítségével a betonozáshoz szükséges idő tört része alatt stabil alap készíthető. Nincs betonozás és kiásott föld, nincs technológiai szünet. A talajcsavar egy tűzihorganyzott acélból készült alapozó elem, ami kiválóan alkalmas arra, hogy az építmények, különböző eszközök terhelő hatásait közvetítő elemként átadja a talaj teherbíró rétegének.
A talajcsavar egy 30 éves múlttal rendelkező német technológia. A talajcsavar alkalmas pontalapok vagy egymás mellé sorban helyezve sávalapok kialakítására. A talajcsavar felhasználási lehetősége rendkívül sokrétű akár ideiglenes vagy végleges megoldásra van szükség. A talajcsavar a környezet károsítása nélkül könnyen elbontható, újra felhasználható, ezért az építőipar számos területén alkalmazható alapozó elemként. A talajcsavar kiválóan alkalmas többek között könnyűszerkezetes házak vagy akár bármilyen kerti építmények alapozására is. A talajcsavar szinte bármilyen talajban alkalmazható legyen az föld, homok, kavics, agyag, köves sziklás talaj, vizes közeg, töltött talaj.
Miért jobb talajcsavar mint a beton?
– Az alapozás gyors, pontos és megbízható.
– Nincs ásás, földmunka, kitermelt föld elszállítása.
– Nincs kötési idő, a talajcsavarok azonnal terhelhetőek.
– Szélsőséges körülmények között is alkalmazható, nem jelent gondot a fagypont alatti hőmérséklet.
– A csavaralap a betonozáshoz szükséges idő tört része alatt elkészíthető.
– Nincs környezetkárosító hatása sem a telepítésnél sem az elbontásnál.
– Kicsavarható újra telepíthető.
– Építési területen lévő szintkülönbségek gyors áthidalását teszi lehetővé.
A kivitelezés megkezdése előtt javasolt szakember tanácsát kikérni, amelyben szívesen segít a Talajcsavarozó Kft. szakmai stábja, akik már 2013 óta dolgoznak a magyar piacon, ELSŐKÉNT MAGYARORSZÁGON!
Gács Zoltán
Bővebb információ:
+36-30-946-1243
1184 Budapest,
Széchenyi István utca 22.