Régi vita…
…, hogy csak a nap azon időszakaiban fűtsünk, amikor szükségünk van a hőmérséklet emelkedésére, vagy alacsonyabb hőfokon, de folyamatosan fűtsünk, így biztosítva, hogy otthonunk mindig komfortos legyen. Mindkettő mellett szólnak érvek és ellenérvek is, de az tény, hogy a szélsőségek közötti ugrálás a legrosszabb módszer. Nem jó megoldás, hogy amikor hidegnek érezzük a lakást, akkor feltekerjük a fűtést, amikor pedig túl meleg lesz ettől, akkor levesszük nullára.
A termosztát feltekerése a legmagasabb fokozatra nem függ össze a fűtés gyorsaságával. Nem várhatunk hirtelen és azonnali változást, ha a termosztátot a legmagasabb fokozatra állítjuk, ahogy az sem hozza el a várt eredményt, ha a legmagasabb fokozaton adott kezdő lökés után visszacsavarjuk azt a valóban kívánt hőmérsékletre. A helyiség ugyanabban az ütemben fog felmelegedni, függetlenül attól, hogy a legmagasabb fokozatra vagy a kívánt hőmérsékletre állítjuk be a fűtést. A folyamatos szabályozás kis lépésekben, sokkal jobb eredményt ad. Minél jobban tudjuk kontrol alatt tartani a fűtés szabályozását, a hatékonysága annál jobb lesz.
A fűtés irányításának átvételére az egyik legjobb módszer egy intelligens termosztát, amely a telepítés után már az intelligens otthon rendszerére is kapcsolja fűtést. A telefonos applikációk sokkal könnyebben kezelhetők, mint egy programozható termosztát a maga bonyolult menürendszerével, amit csak a kézikönyvből tudunk megfejteni. Legyen szó intelligens mérőóráról, intelligens termosztátról, a radiátorok vezérléséről vagy csak egy központi hőmérséklet beállításáról, minél több elemét tudjuk módosítani a rendszernek, annál optimálisabb lesz annak a működése. És ne felejtsük, az intelligens fűtésvezérlők számos olyan automatikus funkcióval rendelkeznek, amelyek pénzt takarítanak meg nekünk külön kézi beállítások nélkül.