Mágneses töltőkábel

2017-02-08 11:35:09 | Módosítva: 2017-03-06 15:39:01

Nem mondanánk, hogy egy eddig ismeretlen újdonságról van szó, hiszen külföldi webshopok-ban és a hazai kereskedelemben is beszerezhető a mágneses töltőkábel adapter. Mégis kevesen hallottak róla, pedig szenzációsan jó dologról van szó!


A telefonok töltő aljzata meglehetősen pontos illesztést kíván, ráadásul csak egy irányból dugaszolható, amihez jó szem és megvilágítás kell. Különben jönnek a sikertelen próbálkozások, ami közben az aljzat sérülhet. Ez utóbbi drága játék!

A mágneses töltő adapter nagyon egyszerűen megoldja mindezt. Az aljzatba egy parányi kis adapter kerül, ami aztán ott is marad. Olyan kicsi, hogy semmiféle korlátot nem jelent a telefon használatában. Erre az adapterre „cuppan rá” a töltőkábel végén lévő mágneses fej, mégpedig minden illesztési nehézség nélkül. Amikor az adapterhez közelítjük a mágneses fejet, azonnal rákattan, mindegy milyen irányban érintjük oda, már indul is a töltés. A töltőkábel egyben adatkábel is, tehát a számítógéphez való csatlakozáshoz is alkalmazható.



A mágneses töltőkábel kapható micro USB-s (Android-os és Windows-os) készülékekhez és Apple készülékekhez is. Egészen kicsit különböző megoldások léteznek, de az pont elég arra, hogy ezek ne legyenek kompatibilisek egymással. Ha több kábelt és adaptert szerzünk be – hogy a több készülékünk számára, különböző helyeken is adott legyen a gyors csatlakozás lehetősége -, akkor figyeljünk arra, hogy ezek azonosak, kompatibilisek legyenek egymással.

Szakíró kollégáknak az a véleménye; „kötelezővé tennék”!
Egyetértünk velük. Egy ezer forint körüli beruházást nagyon megér.


További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Saját vízi erőmű

Túrázás közben telefonjaink, zseblámpáik feltöltéséhez különböző hálózat nélküli rendszereket fejlesztettek ki. Ezek zömmel a Nap solar energiáját használják fel, vagy Thermoelektromos elven működnek.


Pára, hőszigetelés, szellőzetlenség, penész

Nem először és bizonyára nem utoljára írunk penészes lakásokról, gombás falakról, rossz levegőjű otthonokról. Az érdekes az, hogy ez a probléma nem szűnőben van, hanem inkább egyre növekszik, és...