Energiamegtakarítás és a komfort
A HMV-ellátás egy társasház életében kardinálisnak mondható. A nagy mennyiségű betárolt használati meleg víz tárolása, hőn tartása, cirkuláltatása, beszabályozási problémák, legionellafertőzési potenciál – hogy csak felsorolásszinten említsük a problémákat.
Ma a távhőszolgáltatások térnyerésével, hatékonyságuk növekedésével környezetvédelmi megfontolásból új helyzet adódott a korszerű energiaellátásra, fogyasztásmérésre, elszámolásra. A lakáshőközpontok, lakásfűtő készülékek itt kerülhetnek előtérbe. Miben különböznek egy fali kazántól? Ebben nincs se tűz, se gázcsatlakozás, csak egy hőcserélő, amely fogadja a távhő (központi kazán, hőszivattyú) energiáját. A felhasználás helyén, azaz a lakásokban, lépcsőházakban (radiátorokhoz, és/vagy padlófűtéshez, falfűtéshez) fűtési meleg vizet, használati meleg vizet készít, hidegvízmérővel és hőmennyiség-mérővel ellátva. Ezáltal biztosítható a lakás fűtése, és meleg víz ellátása.
Beépített szerelvények, lemezes hőcserélő, igény szerint szivattyú(k) és a szabályozók. Fontos azt tudni, hogy a méretük olyan, hogy akár egy válaszfalba is beépíthetők, ráépíthetők, akár dizájnburkolattal is elláthatók. A hőcserélőn keresztül megvalósítható a maximum 5 °C fokos ellenáramú hőcsere is, így egy korszerű hőszivattyúval is biztosíthatjuk rendszerünk megfelelő működését. A kívánt térfogatáram, illetve hőmérséklet beállítható, és az elektronikus szabályozón keresztül állandó szinten tartható.
forrás: Oventrop