Nagyobb kábelkötegek - akár 30 többeres kábel - rögzítésére is alkalmasak a műanyag gyűjtőbilincsek (1). Egyik oldaluk egyszerűen kinyitható, innen lehet betenni a kábelköteget, vagy cserélni egy-egy vezetéket, majd a fülecskét visszapattintva visszazárhatjuk a gyűjtőbilincset. Az egész szerkezetet egy sínszerű vezetőtalpra lehet rátolni, amelyet a múltkor már leírt körmös csap rögzít a fal furatába. Külön előny, hogy a rögzítőtalpról a bilincs könnyen lehúzható.
Ha a vezetékeket szigetelőcsőbe kívánjuk behúzni, akkor a csövek rögzítésére a csőkapcsok (2) a legalkalmasabbak. A szabványos csőátmérőknek megfelelően 12-től egészen 40 mm-es átmérőig terjedhet a befogási keresztmetszetük, tehát az adott csőhöz válasszuk a csőkapcsot. Rögzítés szempontjából kétféle van belőlük. A körmös csapos változat (3) nagyon egyszerűen és gyorsan szerelhető, de létezik metrikus vagy lemezcsavarral rögzíthető változatuk is. A csőkapcsot egyéb műanyagcsövek rögzítésére is használhatjuk (4), sőt gondolhatunk rá akkor is, ha hasonló átmérőjű hengeres anyagokat akarunk - könynyen oldhatóan - befogni. Vegyünk csak egy műanyagcsövekből felépülő napkollektort, vagy éppen egy saját készítésű szerszámtartó falat, ahol a hengeres szerszámnyelek pattinthatók a csőkapocsba.
Igen hasonlóan használhatók a szorítókapcsok (5) is, amelyek rugalmasan, de szilárdan rögzítik a csöveket; legyen szó kábelcsatornáról (6) vagy különböző vízvezetéki csövekről. Ebből még könnyebb kipattintani a befogott hengeres keresztmetszetű tárgyat, ezért a barkácsolók figyelmébe külön ajánljuk. A befogási keresztmetszete is tágabb tartományban mozog, mint a csőkapocsé; akár 3-4 mm is lehet.
Kábelek és csővezetékek rögzítésére alkalmasak a két féldarabból álló műanyagbilincsek is (7), amelyeknél a lecsavarozott félre egyszerűen rátolható az ellendarabja, és a bepattanó körmök meglehetősen szilárdan befogják a rögzítendő tárgyat. A körmök egy lapos csavarhúzóval félretolhatók, és ily módon a kötés oldható. Az eredeti funkción kívül ennek is számtalan egyéb felhasználási lehetősége van. Szóba jöhet mindenütt, ahol egy hengeres tartóra kívánunk valamit rögzíteni, pl. polcot (8), használati tárgyat konzolra stb.