Hazánkban mindenki pletykaként ismeri
Ennek oka valószínűleg az, hogy nagyon gyorsan terjed, ha jól érzi magát, akárcsak a pletyka szájról-szájra. Másik érdekessége a felhasználása: egynyáriként is kiültethető szép és gyorsan növő szegélynövények, ám ősszel beszedhetjük és szobanövényként bent tovább tarthatjuk. Szaporítása egyszerű, egy kis hajtást levágunk, és 8-14 nap alatt vízbe téve meggyökeresedik. De nedves perlitben is gyökereztethetjük a dugványokat.
Egy hátránya van e növényeknek, hogy főleg szobában tartva idővel felkopaszodnak. Ahogy nőnek a hajtások az idősebb részekről eltűnnek a levelek. Ez ellen nem lehet mit tenni, a szép, leveles hajtásvégeket le kell vágni, vízben meggyökereztetni, és 6-8-asával beültetni, és így hónapokig ismét szép, kompakt, dús levelű pletykáink lesznek.
Egész évben szobahőmérsékleten tarthatjuk őket, de télen hűvösebb hőmérséklet mellett (nem túl nedves helyen akár 10 fokon) is jól érzik magukat. A földjüket állandóan tartsuk kissé nedvesen, ha hűvös helyen tartjuk télen, kevesebb öntözéssel is beérik. Kéthetente tápoldatozzuk márciustól augusztusig e növényeket. Gyakran permetezzük vízzel szobahőmérsékleten. A tarka levelű fajok nem napos, de világos, esetleg fényárnyákos helyet igényelnek. A szőrös levelűek, és a sötét bordók a tűző napot is elviselik, sőt ekkor a legszebb a színük. Károsíthatják a takácsatkák és a viaszos pajzstetvek. Némelyik pletykának a virága is szép, de többségüknek inkább jelentéktelen. Ha több pletykánk van, érdemes a magokat is elvetni, mert érdekes színű új példányok fejlődnek belőlük.